Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League komen tijdens de huidige zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. Daarbij ook Noa Lang. De ex-smaakmaker van Club Brugge zou de Nederlandse kampioen kunnen inruilen voor die van Italië.
Lang was uiteindelijk drie seizoenen actief bij Blauw-Zwart en toonde zich daarin behoorlijk succesvol. Hij hielp Club aan twee landstitels, liet zich op Europees niveau opmerken en werd twee keer verkozen tot 'Speler van het Jaar' bij de Bruggelingen. Bovendien kon hij in die periode zijn eerste selectie bij Oranje afdwingen.
Doorheen die periode werd hij ook geregeld gelinkt aan een verhuis naar één van de Europese topcompetities. Maar om uiteenlopende redenen bleef de verwachte transfer telkens uit. En dus waagde Lang zich in de zomer van 2023 aan een opmerkelijke zet. De oud-speler van Ajax keerde namelijk terug naar Nederland en ging bij PSV aan de slag.
Tijd voor topcompetitie
In zijn eerste seizoen te Eindhoven werd meteen de landstitel gepakt. Door aanhoudend blessureleed was zijn aandeel daarin echter beperkt. In de voorbije jaargang kende hij dan weer een moeizame periode, waarin hij ook in de clinch raakte met de achterban. Maar Lang herpakte zich en speelde uiteindelijk een sleutelrol in de zinderde ontknoping van de Eredivisie.
Het behalen van de landstitel lijkt echter zijn laatste wapenfeit te gaan worden in Eindhoven. Op zijn 26ste wil de Oranje-international toch echt wel de stap naar een Europese topcompetitie zetten. En er heerst ook interesse. Meer bepaald Napoli, dat afgelopen wintermercato al aan zijn mouw trekt, is concreet in de markt voor de flankaanvaller.
Onderhandelingen lopen
De werkgever van Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zou inmiddels een akkoord hebben gevonden met Lang over de persoonlijke voorwaarden. Volgens transferexpert Fabrizio Romano vond woensdag dan weer een onderhandelingsronde plaats tussen vertegenwoordigers van beide clubs. Daarbij zou een eerste bod van 25 miljoen euro plus 5 miljoen euro aan bonussen, besproken zijn. Bij VI wordt dat gesprek vanuit Eindhoven wel ontkend, maar men bevestigt dat PSV op zich wel wil meewerken aan een transfer en dat men vertrouwen heeft in een deal met Napoli.
🚨🔵 Napoli had direct meeting with PSV Eindhoven today for Noa Lang deal with official proposal still being discussed.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 25, 2025
€25m initial fee plus €5m add-ons on the table.
Noa Lang has already accepted Napoli project with personal terms agreed. pic.twitter.com/FiDp9ciN9g