Adnan Januzaj en Anderlecht: het gerucht gonst opnieuw luid, maar komt die comeback er écht? Met zijn stevig salaris en een contract tot 2026 bij Sevilla lijkt de transfer geen makkelijke klus. Toch blijft zijn naam opduiken in de wandelgangen van het Lotto Park. Wat speelt er precies achter de schermen?
Januzaj en Anderlecht: een verhaal van herhaling?
In maart van dit jaar én vorig jaar werd Adnan Januzaj al gelinkt aan een terugkeer bij Anderlecht. Ook in de aanloop naar de komende zomermercato gonst zijn naam opnieuw door het geruchtencircuit. Volgens Het Nieuwsblad zelfs harder dan ooit. Dat heeft onder meer te maken met het feit dat Januzaj, net als Anderlecht-coach Besnik Hasi, Kosovaarse roots heeft.
Volgens de krant staat de entourage van Januzaj in contact met Anderlecht, maar is er nog geen sprake van een echte toenadering. De aanvaller ligt immers nog tot 2026 onder contract bij Sevilla FC en is met een jaarsalaris van 5 miljoen euro één van de grootverdieners van de club.
Veel spelers aangeboden, ook Januzaj?
De kans is dan ook bijzonder groot dat Januzaj werd aangeboden in het Lotto Park, want hij moet deze zomer vertrekken bij Sevilla. Olivier Renard, technisch directeur van Anderlecht, gaf onlangs aan dat er veel spelers via makelaars worden aangeboden.
Die makelaars suggereren vaak dat hun spelers uitgenodigd zijn door de club, om zo interesse te wekken bij andere ploegen. Renard wilde in een gesprek met Het Nieuwsblad niet bevestigen dat dit ook voor Januzaj geldt. “Ik ga niet in op individuele gevallen. Mijn antwoord volstaat.”
Sportief een match, financieel een zware dobber
Op sportief vlak zou de komst van Januzaj perfect passen. Hij is een kind van de club en ademt het Anderlecht-DNA in zijn speelstijl. Bovendien wil Renard persoonlijkheid, leiderschap en ervaring in de spelersgroep brengen. Januzaj heeft dat karakter alvast.
Alleen de financiën kunnen de droomcomeback van Januzaj bij Anderlecht hypothekeren. Hij verdient 5 miljoen euro per jaar bij Sevilla, en de Spanjaarden willen hem juist van zich af krijgen vanwege dat hoge salaris. Zelfs als er geen transfersom wordt betaald en Januzaj bereid is flink in te boeten op zijn loon om naar Anderlecht te komen, blijft het een erg dure operatie voor paars-wit.