Odoi onmiddelijk weg bij Antwerp: directe oorzaak gekend

door
Odoi onmiddelijk weg bij Antwerp: directe oorzaak gekend

Antwerp FC nam deze zomer al afscheid van Toby Alderweireld (pensioen) en Tjaronn Chery (transfer naar NEC). En nu verliest de Great Old opnieuw één van de leiders in de kleedkamer. Zo werd het contract van Denis Odoi in onderling overleg ontbonden.

De verdediger genoot destijds zijn jeugdopleiding bij verschillende Belgische clubs. Uiteindelijk zette hij bij OH Leuven zijn eerste stappen als profspeler. Zijn trainer Guido Brepoels haalde hem vervolgens naar STVV. Daar kon Odoi een toptransfer naar RSC Anderlecht versieren.

Zijn paars-witte passage werd echter geen groot succes, waarna hij een stapje terugzette richting Lokeren. Daar knoopt de Belgische Ghanees weer aan met zijn beste niveau. En na enkele seizoenen zette hij de stap naar het buitenland. Zo ging Odoi een Engels avontuur aan bij Fulham FC.

Bliksemvertrek op Bosuil

Na zo'n 150 matchen namens de Cottagers keerde hij terug naar België om voor Club Brugge te gaan spelen. Odoi was er een gewaardeerde kracht en pakte er twee landstitels. Toch mocht hij in de zomer van 2024 transfervrij vertrekken. En daar maakte Antwerp gretig gebruik van.

Op de Bosuil versierde de meervoudige international van Ghana al snel een vaste basisstek. En ook richting komend seizoen toe werd op hem gerekend. Het nieuws van zijn contractontbinding kwam dan ook als een verrassing. Als oorzaak voor deze beslissing wordt gewezen naar 'privé-redenen'.

Keuze voor zijn gezin

Inmiddels is ook bekend wat exact het probleem was. Odoi en zijn gezin wonen namelijk in Knokke. Bijgevolg moest hij elke dag pendelen naar Antwerpen. Hierdoor verspeelde hij dagelijks een pak tijd die hij anders kon doorbrengen met zijn naasten. Iets waar hij het steeds moeilijker mee had. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad is dat de hoofdreden voor zijn beslissing.

Antwerp stelde zich in ieder geval constructief op en samen werd een akkoord gevonden omtrent de ontbinding van zijn overeenkomst. Bij HLN weet men dat er nu een drietal opties voor de 37-jarige Odoi op tafel liggen. Ofwel kiest hij voor een club dichter bij huis. Of hij gaat nog één laatste (exotisch) avontuur aan, maar dan enkel op voorwaarde dat het hele gezin mee verhuist. Of hij zet een punt achter zijn profloopbaan.

Wie zal Antwerp het meeste missen volgend seizoen?

Meest recent

’Club Brugge schaakmat: sterspeler stuurt aan op vertrek’

Club Brugge dreigt opnieuw een sterkhouder te verliezen. Na een opvallend seizoen, met enkele ...

74
74
WK Clubs: Chelsea door, Kompany's grootste blunder bij Bayern?

Op het wereldkampioenschap voor clubteams heeft Bayern München een eerste keer averij ...

22
22
Odoi onmiddelijk weg bij Antwerp: directe oorzaak gekend

Antwerp FC nam deze zomer al afscheid van Toby Alderweireld (pensioen) en Tjaronn Chery (transfer ...

181
181
'Witte rook: Anderlecht heeft volgende zomeraanwinst beet'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding. ...

187
187
'Jashari-gevecht barst uit voegen: nationale recordsom Club'

De kans wordt steeds groter dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord aan uitgaande ...

274
274
Gent ruikt miljoenenwinst: monstersom voor Malick Fofana?

KAA Gent rondde afgelopen weekend de komst van spits Wilfried Kanga af, maar mikt op nog meer ...

170
170
'Overmars zet zinnen op absolute parel: concurrentie enorm'

Royal Antwerp FC heeft héél dringend nood aan versterking. De sterkhouders blijven ...

162
162
'Real telt miljoenen neer: vierde Alonso-aanwinst binnen'

Real Madrid wil zich vrijdagavond als groepswinnaar plaatsen voor de volgende ronde van het WK voor ...

154
154
'Hjulsager verlaat AA Gent: nieuwe club bekend'

Bij AA Gent volgt er een stevige schoonmaak. De Buffalo’s lieten al een aantal spelers gaan, ...

306
306
Done deal: ‘Kuyt gaat na Beerschot verrassende uitdaging aan’

Dirk Kuyt werd met Beerschot kampioen in de Challenger Pro League, maar de Nederlander degradeerde ...

53
53
Leko komt met opvallende uitspraken over Antwerp én Standard

Ivan Leko staat volgend seizoen aan het roer bij KAA Gent. De Buffalo’s wisten de Kroaat over ...

252
252
'Anderlecht beslist: deze aanwinsten zijn op komst'

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Brusselaars waren al actief, maar ...

919
919
Bom in Frankrijk: Lyon teruggezet naar de Ligue 2

Zeer straf nieuws vanuit Frankrijk. Daar is de Franse topclub Olympique Lyon teruggezet naar de ...

768
768
KV Kortrijk haalt weer Belgische smaakmaker in huis

KV Kortrijk is heel erg actief op de transfermarkt. De Kerels trekken vooral de Belgische kaart in ...

219
219
Union SG kondigt het aan: "Hij blijft!"

Union SG liet onlangs weten dat Promise David ook volgend jaar in het Dudenpark zal spelen en hij ...

95
95
Coorevits in shock: “Wat ik toen hoorde, was pure horror”

Annelien Coorevits bouwt al geruime tijd aan een knappe carrière in de media. De blondine ...

163
163
Leko uit transferwens: "Hij mag altijd naar AA Gent komen"

Ivan Leko was plots heel overtuigd na een gesprek met AA Gent. Weg Royal Antwerp FC en Standard. ...

519
519
'Op randje van ontploffen: Club saboteert Nielsen-deal'

Club Brugge lijkt het transferverhaal rond Casper Nielsen eigenhandig de nek om te wringen. Ondanks ...

797
797
'Jupiler Pro League-club gaat voluit voor assistkoning'

De mercato is officieel nog niet begonnen, maar het regent al transfers. In de Jupiler Pro League ...

87
87
'Anderlecht ziet miljoenenbod geweigerd worden'

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking. Ze haalden al drie nieuwe jongens, maar daar stopt het ...

305
305
Miljoenen van Sneijder? Yolanthe doorbreekt het stilzwijgen

De pijnlijke scheiding tussen Wesley Sneijder en Yolanthe Cabau, nu enkele jaren geleden, blijft ...

53
53
'STVV krijgt goed én slecht transfernieuws te verwerken'

Bij STVV waren ze al heel actief op de transfermarkt. De Kanaries staan al best ver en de Limburgers ...

179
179
Antwerp bevestigt: vijf vertrekkers, één verrassende transfer

Ook bij Antwerp FC zit het tussenseizoen erop. Woensdag zal nieuwe hoofdcoach Stef Wils de eerste ...

513
513
Dansend door de storm: Ruben Van Gucht provoceert opnieuw

Ruben Van Gucht is een naam en figuur die de laatste jaren vlot over de tongen gaat. De ...

129
129
'Stroeykens richting uitgang: pittige transfersom genoemd'

RSC Anderlecht haalde inmiddels al een drietal versterkingen voor het komende seizoen in huis. Daar ...

720
720

Meer sportnieuws