Groot probleem Rode Duivels: Lukaku hint naar afscheid

door
Groot probleem Rode Duivels: Lukaku hint naar afscheid

Romelu Lukaku gaf een openhartig interview aan RTL Sports. De aanvaller van Napoli liet zich onder meer uit over zijn toekomstige terugkeer naar RSC Anderlecht en welke rol hij daar het liefste zou vervullen, maar ook de Belgische nationale ploeg kwam uitgebreid aan bod.

Lukaku is de topscorer aller tijden van de Rode Duivels en nog steeds een onmisbare pion voor de nationale ploeg. De 32-jarige spits werd afgelopen seizoen kampioen met Napoli en liet zien nog niet versleten te zijn. Toch is een pensioen bij de Duivels in de nabije toekomst zeker niet uitgesloten. 

Wispelturige relatie met Duivels

Lukaku heeft een wispelturige relatie met de Belgische nationale ploeg. De aanvaller is de topscorer aller tijden en kan waanzinnige cijfers voorleggen, maar toch kwam hij vaak onder vuur. De supporters verweten hem de gemiste kansen en pakten Big Rom hard aan. Daardoor twijfelde hij al verschillende keren om er de brui aan te geven.

Maar telkens kwam Lukaku sterker terug. Ook onder bondscoach Rudi Garcia is hij onmisbaar. “Die ‘winning mentality’ begint erin te komen. Toen ik na de match tegen Wales in de kleedkamer kwam, merkte ik dat de groep kritisch was voor zichzelf. We wonnen wel, maar het was niet goed. Dan moet je ook hard zijn voor jezelf”, citeerde Het Laatste Nieuws Lukaku.

Wanneer denkt hij aan stoppen?

Volgens Lukaku zit Garcia nog in de observeringsfase en moet de Fransman nog de vaste kern zien uit te pluizen. Toch ziet de spits het positief in. “Er is een nieuwe vibe. Ik vergelijk deze ploeg met de ploeg die in 2012 aan het begin van een mooie periode stond. Maar als we het hoogste willen ambiëren, dan moeten sommige spelers de stap naar het allerhoogste niveau zetten.”

De tijd van de Gouden Generatie is voorbij en de Rode Duivels zullen niet als favoriet naar het WK 2026 gaan, maar als underdog. Lukaku hintte naar een afscheid na het WK 2026. "(Als we ons kwalificeren) Er is een kans dat het WK van 2026 mijn laatste WK wordt, ja. Maar... er is nog EURO 2028, dat staat voor de deur. Als het WK goed gaat, weet je het nooit. We zullen zien."

Denk jij dat Lukaku zal stoppen bij de Rode Duivels na het WK 2026?

Meest recent

‘Ulderink heeft na Antwerp absolute droomjob beet’

Andries Ulderink nam na Jonas De Roeck het roer over bij Royal Antwerp FC. De Nederlander was eerder ...

31
31
De Bruyne zei nee tegen deze grootmachten

Kevin De Bruyne nam aan het einde van vorig seizoen afscheid van Manchester City. Zijn contract in ...

67
67
Transferrecord aan diggelen? Meteen vervanger Bonsu Baah

KRC Genk staat op het punt een erg knappe deal te verwezenlijken. Christopher Bonsu Baah is op weg ...

346
346
Patro Eisden heeft weer beet en haalt volgende aanwinst

Patro Eisden is een van de meest actieve clubs op de transfermarkt in de Challenger Pro League. De ...

32
32
KV Mechelen laat sterkhouder naar Champions League-club gaan

Bij KV Mechelen dreigen er de nodige spelers de club te gaan verlaten. De Maneblussers willen wat ...

143
143
Antwerp maakt komst van nieuwe pion officieel

Royal Antwerp FC is volop bezig met de selectie voor volgend seizoen klaar te krijgen. Stef Wils zal ...

209
209
‘Standard stoomt door: Wilmots wil ‘Prestige’-transfer’

Marc Wilmots is van plan om ferm gas te geven tijdens de zomermercato. Er werden al vijf aanwinsten ...

140
140
‘KV Mechelen ziet geen uitweg: bizarre exit sterkhouder’

KV Mechelen kende een wisselvallig seizoen en kijkt uit naar komend seizoen. Malinwa moet echter nog ...

176
176
‘Overmars zet vol in op stunt: JPL-smaakmaker vordert'

Royal Antwerp FC zal verschillende spelers zien vertrekken deze zomer, maar Marc Overmars wil zelf ...

284
284
'Verrassing van formaat: Neymar kiest volgende club'

Neymar was één van de beste voetballers ter wereld bij onder meer FC Barcelona en PSG, ...

59
59
‘Club Brugge jubelt: Noa Lang op weg naar knaltransfer’

Noa Lang maakte in het verleden het mooie weer bij Club Brugge, maar afgelopen seizoen maakte de ...

811
811
Bom op Bosuil: Odoi verbreekt contract bij Antwerp

Royal Antwerp FC komt met een bommetje naar buiten. Denis Odoi en The Great Old gaan plots in ...

370
370
‘Details monsterdeal Bonsu Baah: KRC Genk vangt nóg meer’

Plots werd Bonsu Baah in verband gebracht met een transfer naar Saudi-Arabië en niet veel later ...

341
341
‘Wilmots flikt het: straffe Standard-transfer nakend'

Standard Luik gaat hard deze zomermercato. De Rouches zijn eindelijk verlost van de kettingen van ...

306
306
Club Brugge doet zaken met Spaanse club: "Mooie stap"

De transfer van Ferran Jutgla hing al een tijdje in de lucht, maar Club Brugge heeft het vertrek van ...

413
413
Groot probleem Rode Duivels: Lukaku hint naar afscheid

Romelu Lukaku gaf een openhartig interview aan RTL Sports. De aanvaller van Napoli liet zich onder ...

126
126
‘Mbangula staat voor toptransfer, Juventus vindt akkoord’

Samuel Mbangula kende vorig seizoen een droomstart bij Juventus. De 21-jarige buitenspeler startte ...

76
76
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenen Anderlecht en Club, Genk pakt uit’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

607
607
‘KV Kortrijk verrast iedereen met oude Anderlecht-bekende’

KV Kortrijk zal komend seizoen in de Challenger Pro League te zien zijn, maar De Kerels hopen zo ...

246
246
‘Standard Luik op zucht van nieuwe zomerknaller'

Standard Luik zit niet stil op de zomermercato. Marc Wilmots wil de selectie van Mircea Rednic flink ...

310
310
‘Man Utd geeft niet op na bod, voorkeur Jashari bekend’

Ardon Jashari is hot op de zomermercato. Verschillende grootmachten werden al nadrukkelijk genoemd ...

741
741
'Zaakwaarnemer bevestigt Genkse droom, Romano meldt deal'

Christopher Bonsu Baah staat plots voor een erg lucratieve transfer. Eerder werd al bekend dat het ...

389
389
‘Knaltransfer Balikwisha: Antwerp verbaast met vraagprijs’

Michel-Ange Balikwisha speelt al sinds 2021 bij Royal Antwerp FC, maar de buitenspeler heeft zijn ...

580
580
Goens strikt opvallende naam uit het voetbal voor 'Het Huis'

Deze zomer zullen er herhalingen van ‘Het Huis’ op VRT te zien zijn, maar presentator ...

80
80
'Paars-witte keeperskwestie: Anderlecht beslist over Kaminski'

RSC Anderlecht werkt komend weekend zijn eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding af. In doel zal ...

436
436

Meer sportnieuws