'AA Gent drukt door: bod op Jupiler Pro League-smaakmaker'

1507 stemmen
'AA Gent drukt door: bod op Jupiler Pro League-smaakmaker'

KAA Gent heeft maandag Ivan Leko officieel gepresenteerd als nieuwe hoofdcoach. De Kroaat moet de Buffalo's weer op het juiste spoor krijgen na de historisch slechte campagne in de Champions' Play-Offs. En daarvoor zal hij ook van versterking voorzien worden.

Na de Play-Offs, waarin Gent het ene na het andere negatieve record verbrak, werd duidelijk dat de club niet verder kon met Danijel Milicevic als hoofdtrainer. En dus werd hij al na enkele weken bedankt voor bewezen diensten. Vervolgens ging de clubleiding op zoek naar een opvolger die weer de nodige discipline en grinta in de kleedkamer kon slijpen.

Daarvoor viel de keuze uiteindelijk op Leko, die op de uitweg was bij Standard. En de Kroaat liet in zijn eerste werkdagen bij de Buffalo's alvast een goede indruk achter. "Ik heb na één week al zaken gezien die ik op het einde van vorig seizoen niet gezien heb. Ivan legt de lat hoger", uitte voorzitter Sam Baro zijn bewondering tijdens de persvoorstelling.

LEES OOK: KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

Versterking nodig

Maar uiteindelijk zal Leko net als enkel trainer afgerekend worden op de prestaties en resultaten op het veld. En om dat te verbeteren is er ook nood aan versterking. Een nieuwe spits is alvast binnen. Zo werd Leko afgelopen weekend herenigd met de 27-jarige Ivoriaan Wilfried Kanga, die hij ook al bij Standard onder zijn hoede had.

Daar zal het evenwel niet bij blijven. Afgelopen seizoen werd bijvoorbeeld duidelijk dat Gent nog wat extra creativiteit kan gebruiken op het middenveld en in het aanvallende compartiment. En daarvoor mikt men opnieuw op een bekend gezicht. Zo raakte afgelopen weekend bekend dat de Oost-Vlamingen hun vizier hebben gericht op Abdelkahar Kadri.

Gent drukt door

De Algerijn maakte de voorbije seizoenen het mooie weer bij KV Kortrijk, maar zal niet mee degraderen met de Kerels. Ook Standard zou interesse tonen, maar volgens SudPresse is vooral Gent concreet. De Buffalo's zouden, in tegenstelling tot de Rouches, al een eerste bod hebben neergelegd. Afwachten of dit ook aanvaard zal worden. De 25-jarige Kadri zou door de huidige omstandigheden iets minder dan één miljoen euro moeten kosten, een buitenkansje dus.

Kadri zou een basisspeler zijn bij het huidige Gent ...

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

31
31
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

57
57
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

82
82
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

16
16
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

43
43
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

78
78
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

243
243
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

53
53
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

49
49
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

356
356
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

177
177
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

637
637
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

137
137
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

462
462
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

661
661
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

496
496
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

74
74
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

417
417
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

510
510

Meer sportnieuws