Thibaut Courtois staat met Real Madrid op het WK voor Clubs. Afgelopen nacht werd het Mexicaanse Pachuca opzijgezet. Dat verliep niet zonder slag of stoot. De Koninklijke kwam al vroeg met tien man te staan en tijdens de match was er ook een heuse racismerel.
Ondanks de vroege rode kaart kwam Real toch op een dubbele voorsprong voor rust. Na rust stond Courtois op met enkele knappe saves. Uiteindelijk eindigde de wedstrijd op een 3-1 zege voor Real Madrid. Courtois baarde opzien door een ploegmakker openlijk voor de bus te gooien.
Openlijke kritiek
Raul Asencio kreeg al na amper 7 minuten een rode kaart, een record in het WK voor Clubs. Tijdens de rust sprak Courtois al met DAZN en de Rode Duivel nam geen blad voor de mond. “Het is al twee wedstrijden dezelfde fout. Het kan misschien een klein detail zijn, maar we moeten slimmer zijn om zo’n fouten niet te maken.”
Uiteindelijk wist Courtois Real Madrid recht te houden met maar liefst 10 reddingen. De sluitpost schoot ploegmakker Asencio volledig af. “Hij weet het en er is geen probleem. We gaan voor hem vechten en we gaan voor hem winnen. En wanneer hij terugkomt zullen we doorgaan met winnen”, aldus Courtois.
Alonso reageert
Ook coach Xabi Alonso reageerde op de onfortuinlijke Asencio. “Ik zal sowieso met hem praten. Hij moet leren van dit soort ervaringen. Hij moest daar niet zo in de fout gaan. Het is belangrijk dat hij dat weet. Zo vroeg in de wedstrijd mag je geen fout maken dat een rode kaart kan opleveren. Asencio is nog jong en hij zal daaruit leren.”
Courtois used zero filter and went straight for his own teammate 😳 pic.twitter.com/jf4AmKQqYA
— SPORTbible (@sportbible) June 23, 2025