Wayne Rooney speelt de eerste drie wedstrijden op het EK 2012 niet met Engeland. De aanvaller kreeg in de laatste EK-kwalificatiewedstrijd een rode kaart en werd daardoor voor drie wedstrijden geschorst. De spits baalt en overweegt nog in beroep te gaan.
"Ik ben zwaar teleurgesteld met mijn schorsing", zegt de spits van Manchester United in Engelse media. "Natuurlijk zijn er geen excuses, maar de straf is in mijn ogen wel zwaar. Mogelijk gaan we nog in beroep. Het is duidelijk mijn eigen schuld, dus ik mag eigenlijk niet klagen. Als de schorsing minder wordt, zou dat een bonus voor mij zijn."
"Het was een domme actie van me. Meteen nadat ik het had gedaan kreeg ik al spijt. Ik weet echt niet waarom ik het deed en ik zal er de rest van mijn leven spijt van hebben. Ik werd zelf niet getackled, dus een vergelding was het niet. Het gebeurde gewoon en uitleggen kan ik het niet, maar duidelijk is dat dit voor mij een zwarte bladzijde is."
Miodrag Dzudovic heeft Rooney nog de helpende hand toegestoken en een verklaring naar de UEFA gestuurd. "Ik ben hem veel dank verschuldigd voor de verklaring die hij heeft gestuurd naar de UEFA, waarin hij aangeeft dat hij de schorsing ook te zwaar vindt. Dat had hij niet hoeven doen." De 26-jarige spits zou het begrijpen als bondscoach Fabio Capello hem buiten de selectie laat.
"Als ik niet zou worden geselecteerd zou ik dat begrijpen. De eerste drie wedstrijden van het EK moet ik missen en dus moet de bondscoach naar andere opties kijken. Dat is heel simpel, maar ik wil gewoon spelen. Maar als dat niet zo is, moet ik mij daarbij neerleggen."