Pijnlijk: Bodart na halfjaartje weer op straat gezet

door
Pijnlijk: Bodart na halfjaartje weer op straat gezet

Eind deze maand lopen heel wat contracten af van spelers, die vervolgens op transfervrije basis op zoek kunnen naar een nieuwe club. Dat is nu ook het geval bij Arnaud Bodart. De doelman moet na nog geen halfjaar alweer beschikken bij FC Metz.

De doelman, het neefje van voormalig Rode Duivel Gilbert Bodart, belandde al op piepjonge leeftijd in de opleiding van Standard. Daar doorliep hij alle jeugdploegen om het uiteindelijk te schoppen tot de hoofdmacht. Als 19-jarige mocht hij ook zijn grote debuut maken voor de eerste ploeg.

LEES OOK: 'Clement zet zich schrap: herkansing in topcompetitie'

Vertrek door achterpoort

Vervolgens moest Bodart een tijd lang vrede nemen met een rol als invallers-keeper. Maar in 2019 kreeg hij zijn kans als nummer één bij de Rouches. En het jeugdproduct leverde goed werk in die hoedanigheid. Uiteindelijk zou hij zo'n 190 wedstrijden afwerken namens de Luikse club.

Een jaartje geleden leek Bodart echter op weg naar de uitgang, waarna Standard de jonge Mathieu Epolo promoveerde tot eerste keeper. Maar een transfer bleef uit en dus moest Bodart maandenlang vanaf de zijlijn toekijken. Tot in januari alsnog een oplossing volgde. Zo transfereerde hij naar FC Metz.

Géén contractverlenging

Veel plezier beleefde het sluitstuk evenwel niet aan zijn Franse avontuur. Nochtans leverde Bodart tot aan zijn blessure goed werk en had hij een behoorlijk aandeel in het behoud van de club. Maar hij lag maar tot eind dit seizoen onder contract. En Metz heeft nu beslist om de samenwerking níét te verlengen.

Bijgevolg moet Bodart dus als transfervrije speler weer op zoek naar een nieuwe uitdaging. Iets waar hij zelf niet op had gerekend. "Ik had het avontuur graag verlengd, zo hard heb ik de afgelopen maanden meegeleefd, maar de club heeft een andere keuze gemaakt", laat hij weten op zijn sociale media-kanalen.

Bodart zou een aanwinst zijn voor elke Belgische club ...

Meest recent

Club ziet sterren in München: tweetal krijgt veeg uit de pan

Club Brugge maakte de voorbije seizoenen behoorlijk wat indruk in de Champions League, maar de kloof ...

151
151
Rampstart Club Brugge: Beierse pletwals slaat genadeloos toe

In de Champions League was het woensdagavond uitkijken naar hoe Club Brugge het er vanaf zou brengen ...

57
57
Onthuld: 'Deze Rode Duivels nu al zeker van WK-selectie'

De Rode Duivels hebben in november voldoende aan een zege tegen Liechtenstein of Kazachstan om zich ...

65
65
Union gewaarschuwd: Osimhen slacht Noren persoonlijk af

In de Champions League stonden woensdag opnieuw twee duels in de vooravond op het programma. Daarin ...

51
51
"Oliedom" - Noa Lang ontketent relletje bij Napoli

SSC Napoli kreeg dinsdagavond een pak voor de broek van PSV en verloor in de Champions League met ...

80
80
Keiharde reality check Union: "Grote teleurstelling"

In de Champions League heeft Union SG dinsdagavond opnieuw een pak voor de broek gekregen. Het begon ...

82
82
'Verschaeren verlaat Anderlecht voor verrassende bestemming'

Bij Anderlecht werd de voorbije transferzomer onder meer beheerst door de onzekerheid rond ...

284
284
Hayen zorgt voor verrassing bij Club, Kompany kiest tiener

Om 20u45 staat Club Brugge voor een loodzware opdracht in de Champions League. Het moet op bezoek ...

101
101
OH Leuven moet alweer enorme domper slikken

Het zit OH Leuven dit seizoen nog niet mee. Het pakte tot dusver amper 8 op 33 en staat daardoor op ...

43
43
"Club Brugge of Union? Hun werkwijze bevalt het meest"

Net als vorig jaar lijkt het er sterk op dat de titelstrijd in de Jupiler Pro League dit seizoen ...

195
195
Fink ziet groot voordeel voor Genk in Europa

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren, met vorig weekend opnieuw puntenverlies in ...

93
93
'Anderlecht ziet opgelopen blauwtje nog pijnlijker worden'

Er was de voorbije weken al veel te doen over de zomermercato van Anderlecht, want die heeft ...

168
168
Zware paniek om Peter Vandenbempt: “Weet hij dat wel?"

Hij is de stem van het Belgische voetbal — een man die spanning kan maken uit een ...

52
52
Goed voorbeeld: Club NXT maakt indruk en stunt op Bayern

Club Brugge wacht om 20u45 een loodzware opdracht in de Champions League, want het moet proberen om ...

225
225
‘Paniekdeal Kompany: dramatische waarheid komt boven’

Bayern München trok dinsdag zélf de stekker uit het ‘Exit-Kompany’-verhaal: ...

210
210
Nog verrassing bij Rode Duivels? "Ik denk aan het WK"

De Rode Duivels mogen volgende zomer zo goed als zeker naar het WK na hun zege in Wales. Ze moeten ...

57
57
'OH Leuven kiest tussen twee bekende namen als coach'

OH Leuven kent een zeer moeilijk seizoen en bengelt pas op de voorlaatste plaats in de Jupiler Pro ...

164
164
Haatstorm treft Olivier Deschacht: "Is hij het lief van...?"

Voormalig Rode Duivel Olivier Deschacht ligt zwaar onder vuur. Na een opvallend loyaliteitsparcours ...

122
122
Club Brugge krijgt gouden raad: “Niet zoals Anderlecht…”

Club Brugge kijkt woensdagavond Bayern München in de ogen namens de Champions League. ...

130
130
Fink heeft boodschap voor "volgende Messi" Karetsas

Konstantinos Karetsas is één van de grootste talenten van de Jupiler Pro League. De ...

257
257
‘UEFA grijpt zwaar in bij EK en WK-kwalificatiematchen’

De Rode Duivels staan met één been op het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

112
112
La Liga-baas Tebas maakt Courtois compleet af

Het is hommeles in Spanje. La Liga wilde de wedstrijd tussen Villarreal en FC Barcelona in Miami ...

141
141
Club rekent op smaakmaker: lijstje met KDB en Yamal

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Bayern München namens de Champions League. Blauw-Zwart ...

87
87
‘Probleemspits: Batshuayi op weg naar elfde club'

Michy Batshuayi werd de afgelopen interlandperiodes telkens opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia, ...

236
236
'Kompany is overtuigd en eist aanwinst bij Bayern'

Het gaat Vincent Kompany en Bayern München dit seizoen voor de wind. Als ze woensdagavond ook ...

51
51

Meer sportnieuws