Club strikt ruwe diamant: kenners verrast na transfer

door
Club strikt ruwe diamant: kenners verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de vicekampioen met Nicolo Tresoldi wel al een nieuwe spits in huis. En volgens kenners van het Duitse voetbal deden de Bruggelingen daarmee een gouden zaak.

De Bruggelingen maken zich op voor een drukke transferzomer waarin verschillende spelers de club lijken te verlaten. Daarbij ook Ferran Jutgla. De Spanjaard heroverde afgelopen seizoen zijn vaste basisplaats, maar gaat zijn laatste contractjaar in. Bovendien liet hij al uitschijnen open te staan voor een nieuwe stap.

Club is ook bereid om mee te werken met een transfer van Jutgla. Maar dan zou het enkel nog Romeo Vermant en Gustaf Nilsson overhouden als enige spitsen in de A-kern. Hoewel er met Kaye Furo nog een beloftevolle jonkie aankomt, is dat toch wat weinig voor een club die wil strijden op meerdere fronten.

LEES OOK: 'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

(Nog?) Geen doelpuntenmachine

En dus besloot Blauw-Zwart nu al te anticiperen op het nakende vertrek van Jutgla. Zo werd Tresoldi vastgelegd tot medio 2029. De in Italië geboren Duitser komt over van Hannover, waar hij vorig seizoen goed was voor 7 goals in 34 competitieduels. Zijn transfersom zou rond de 6 miljoen euro schommelen.

Hier en daar verscheen wel wat kritiek op deze transfer. Qua doelpunten legt Tresoldi immers niet de beste cijfers voor. "Dat is simpel te verklaren: bij Hannover kreeg hij veel te weinig aanvoer. De flanken en laatste passes waren niet goed. Hij moest zich ook vaak laten uitzakken om de bal op het middenveld op te halen. Dat kostte veel loopwerk", stelt journalist Eric Zimmer (Hannoversche Allgemeine Zeitung) bij La Dernière Heure.

Club boven Bundesliga

Volgens Zimmer en andere volgers van Hannover heeft Club dan ook een goede zaak gedaan. Bovendien is Tresoldi nog altijd maar 20 jaar. Hij heeft dus nog de nodige progressiemarge en kan op termijn voor een pak meer geld doorverkocht worden. Dat hij niet koos voor een club uit de Bundesliga, waaruit wel degelijk interesse heerste, zorgde dan ook voor verbazing bij de Duitse voetbalexperts. "Ik was verbaas toen ik las dat hij naar Brugge ging", stelt zijn jeugd-coach Lars Fuchs. "Nicolo heeft een groot potentieel en onze voetbalexperts weten dat ook. Ik denk dat hij nu voor de pioniersfase in zijn carrière staat", aldus Zimmer.

Club moet ook een meer ervaren spits aantrekken ...

Meest recent

'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

6
6
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

71
71
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

20
20
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

118
118
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

41
41
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

129
129
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

30
30
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

59
59
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

111
111
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

289
289
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

192
192
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

78
78
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

63
63
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

76
76
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

45
45
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

469
469
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

333
333
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

170
170
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

431
431
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

52
52
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

483
483
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

216
216
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

195
195
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

348
348
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

221
221

Meer sportnieuws