Garcia nu al onder vuur: "Onbegrijpelijk dat hij niet speelt"

door
Garcia nu al onder vuur:

Rudi Garcia heeft zijn tweede interland-luik als Belgisch bondscoach achter de rug. Met 4 op 6 tegen Noord-Macedonië en Wales kon hij ook degelijke resultaten neerleggen. Maar helemaal overtuigen deed de Fransman toch niet in het voorbije tweeluik.

Garcia werd begin dit kalenderjaar aangesteld als opvolger van Domenico Tedesco. In maart volgde zijn vuurdoop in de barrages van de Nations League tegen Oekraïne. Die werden uiteindelijk tot een goed einde gebracht met een sterke terugwedstrijd. Maar in de heenmatch lieten de Belgen zich toen te fel aftroeven.

LEES OOK: Stijn Stijnen haalt ongezien uit: “Slangen in het voetbal”

Defensieve muizenissen

Vorige week werd dan weer de WK-kwalificatiecampagne ingezet. Met 4 op 6 tegen directe concurrenten Noord-Macedonië en Wales werd dat cijfermatig een behoorlijk succes. Maar in beide wedstrijden kwamen toch weer behoorlijk wat pijnpunten bovendrijven. Met name de defensie blijft voor heel wat hoofdbrekens zorgen.

En daar heeft ook Garcia schuld aan. Nadat het centrale duo Zeno Debast-Wout Faes in Noord-Macedonië geen goede beurt maakte, besloot de bondscoach toch aan hun vast te houden tegen Wales. Opnieuw maakte het tweetal geen overtuigende indruk. Nochtans had de trainer voldoende andere opties achter de hand.

Mechele compleet genegeerd

Stijn Stijnen snapt bijvoorbeeld niet dat Garcia totaal geen beroep deed op Brandon Mechele. "Mechele zou inderdaad de meest secure oplossing zijn achterin. Hij is niet de meest aantrekkelijke speler, maar puur verdedigend wel top. Onbegrijpelijk dat hij - zeker tegen Wales - niet aan de match mocht beginnen", aldus de voormalige nationale doelman bij Het Belang van Limburg.

Mechele heeft dan ook een uitstekend seizoen bij Club Brugge achter de rug. Bovendien zou hij met zijn ervaring complementair zijn met een jongere verdediger, genre Matte Smets. "We hebben spelers met kwaliteiten in België, en die moet je kansen geven. Brandon Mechele, bijvoorbeeld. Hij zou samen met Smets een sterk duo vormen", stelt oud-assistent-bondscoach Vital Borkelmans.

Mechele moet meer minuten krijgen bij de Duivels ...

Meest recent

Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

17
17
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

5
5
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

22
22
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

35
35
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

22
22
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

136
136
Samoise bikkelhard na wanprestatie van AA Gent

AA Gent krijgt de boel maar niet écht aan het draaien. Goed wordt te vaak afgewisseld met ...

122
122
FC Barcelona trekt met zege in de tas naar Brugge

FC Barcelona komt komende week naar België om er Club Brugge partij te geven. Zij hebben een ...

65
65
STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

STVV blijft verder bouwen aan een mooi seizoen. Op Stayen ging nu ook Antwerp voor de bijl, dat ...

64
64
Defour ziet gemis bij Anderlecht: "Zo iemand hebben ze niet"

Dat de zomermercato van RSC Anderlecht geen succes was, dat is geen geheim meer. Die analyse maakte ...

130
130
Leko likt zijn wonden na zoveelste offday van AA Gent

AA Gent heeft nog maar eens een offday gekend. Het verloor kansloos met 4-0 op het veld van OH ...

173
173
Haaland alwéér de grote ster bij Manchester City

In de Premier League moest Manchester City in eigen huis winnen van Bournemouth. Arsenal staat ...

44
44
Defour looft JPL-spits: "In dat geval te goed voor hen"

In de Jupiler Pro League vertrokken met Kasper Dolberg (Ajax) en Tolu Arokodare (Wolverhampton) de ...

55
55
'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

72
72
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

746
746
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

150
150
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

275
275
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

81
81
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

248
248
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

67
67
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

247
247
Uitblinker dankzij Hasi: "Veel vertrouwen in mij"

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen KV Mechelen. Paars-Wit won met 3-1, maar pakweg een ...

86
86
Heymans: "Daarom is dit een héél belangrijke zege"

KRC Genk recht de rug. Ze wonnen met 0-1 op het veld van KVC Westerlo, al was het zeker geen ...

104
104
‘Oplossing in chaos bij Anderlecht: Hasi vindt sleutel’

RSC Anderlecht lag de afgelopen weken zwaar onder vuur. Ook coach Besnik Hasi kreeg de wind van ...

276
276
Bayern meldt recordwinst: “Kompany brengt iets speciaals”

Bayern München was afgelopen zomermercato erg stil op de transfermarkt. De Duitse grootmacht ...

176
176

Meer sportnieuws