'Coucke provoceert: Anderlecht straks in Qatarese handen?'

door
'Coucke provoceert: Anderlecht straks in Qatarese handen?'

Het rommelt alweer in de bestuurskamer van RSC Anderlecht, waar Marc Coucke naar verluidt graag af wil van Wouter Vandenhaute. Voorlopig lijkt dat weliswaar slechts ijdele hoop. En dus wordt in de wandelgangen gesuggereerd dat de hoofdaandeelhouder zich wel eens tot drastische middelen kan wenden.

Het Laatste Nieuws bevestigt dat een exit van Vandenhaute voorlopig niet op de agenda staat. "Een grote paleisrevolutie wordt niet verwacht", klinkt het over de raad van bestuur, waar de voorzitter zich wel moet verantwoorden voor een aantal controversiële beslissingen. Vooral het vertrek van CEO Non-Sports Kenneth Bornauw ligt Coucke erg zwaar op de maag. Toch wordt een vroegtijdige exit ook hier onwaarschijnlijk geacht.

Coucke flirt met PSG-eigenaar

Niet alleen werd Vandenhaute zijn lopend mandaat als voorzitter contractueel verlengd tot eind 2031, bovendien pompte hij via de vennootschap Mauvavie heel wat eigen kapitaal in Paars-Wit. Ook volgens La Dernière Heure blijkt een ontslag of verkoop van zijn aandelen niet aan de orde. Dat geldt trouwens ook voor Coucke, die evenmin van plan zou zijn om het schip te verlaten. Beiden willen hun project vastberaden doorzetten.

Alleen zitten ze daarbij niet langer op dezelfde golflengte. Een stilaan onhoudbare situatie, zo vindt ook Het Nieuwsblad. "Op die manier is een topclub leiden héél moeilijk", aldus de krant. Misschien komt de oplossing zowaar uit Qatar: volgens Jan Hauspie overweegt Coucke om in zee te gaan met Nasser Al-Khelaifi, de steenrijke eigenaar van PSG. Zo woonde hij samen met Michael Verschueren recent een match bij in Parijs.

Vandenhaute vs. Verschueren

Niet alleen blijkt de band tussen beiden dus hersteld, mogelijk wil hij Coucke als bondgenoot bijstaan in de zoektocht naar een eventuele nieuwe investeerder. Al wordt dat verhaal in HUMO wel ontkracht door Verschueren zelf. Volgens hem waren hij en Coucke louter toevallig allebei aanwezig, waarna ze op diens initiatief wel samen weer naar huis reden en de eigenaar hem uitnodigde voor de bekerfinale tegen Club Brugge.

Zelf wenst Coucke niet te reageren, maar volgens insiders was zijn bezoek aan Al-Khelaifi puur zakelijk en dus niet voetbalgerelateerd. Ook aan HNB wordt nu vanuit alle hoeken ontkend dat het binnenbrengen van Qatarees geld om Vandenhaute buitenspel te zetten aan de orde is. Al wordt de plotse terugkeer van Verschueren, die niet door één deur kan met de gecontesteerde voorzitter, wel als een vorm van provocatie gezien.

JOUW MENING TELT:
Een buitenlandse investeerder is welkom bij RSCA

Meest recent

'Club doet belangrijke toegift: JPL-transfer in pijplijn'

Er bestaat weinig twijfel over dat Club Brugge tijdens de zomermercato enkele sterkhouders zal ...

133
133
'Arsenal pusht voor doelpuntenmachine met 54 goals'

In Engeland hebben de meeste topclubs inmiddels hun eerste aanwinsten van de zomermercato al beet. ...

52
52
'D-day voor Antwerp: De Mil hakt knoop definitief door'

Antwerp FC heeft nog steeds geen trainer voor volgend seizoen. Maar daar zou vrijdag verandering in ...

149
149
Wending in dossier Jutgla: pak minder voor Club Brugge?

Club Brugge KV wist zijn sterkhouders tot dusver aan boord te houden, maar daar komt in de loop van ...

418
418
Contract tot 2028: Tottenham dokt miljoenen voor nieuwe coach

De supporters van Tottenham Hotspur konden afgelopen seizoen voor het eerst in 17 jaar nog eens een ...

57
57
'Genk houdt zich klaar: Tolu maakt cruciale tansfermove'

KRC Genk beleefde tot dusver een redelijk rustige zomermercato. Het intact houden van de selectie is ...

255
255
'De Bruyne staat meteen voor enorme schok bij Napoli'

Kevin De Bruyne mag zich officieel een speler van SSC Napoli noemen. Nadat hij donderdag met succes ...

266
266
'Adnan Januzaj naar Anderlecht: nieuwe details gekend'

Nu de omkadering van de eerste ploeg op punt staat, is RSC Anderlecht volop bezig met het aanwerven ...

1431
1431
'Kopzorgen bij Duivels: drietal scoort geen punten bij Garcia'

De Rode Duivels hebben het eerste luik van hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 achter de rug. ...

449
449
Club Brugge weet geen blijf met ex-'wonderdoelman'

Van groot talent met torenhoge verwachtingen naar een speler die zijn plek kwijt is en wacht op een ...

577
577
'Kompany geniet: Bayern gaat vol voor grote EK-uitblinker'

Vincent Kompany en zijn spelersgroep bij Bayern München vertoeven momenteel in het Amerikaanse ...

239
239
'Union bibbert: twee kampioenenmakers onhoudbaar'

Union SG mag komend seizoen rechtstreeks de League Phase van de Champions League. De Brusselaars ...

144
144
Nieuwe Biglia? 'Anderlecht gaat strijd om middenvelder aan'

RSC Anderlecht toonde zich al behoorlijk actief op de zomerse transfermarkt, maar de Brusselaars ...

437
437
Garcia nu al onder vuur: "Onbegrijpelijk dat hij niet speelt"

Rudi Garcia heeft zijn tweede interland-luik als Belgisch bondscoach achter de rug. Met 4 op 6 tegen ...

620
620
'Absolute recordtransfer Union: vraagprijs van 30 (!) miljoen'

Na het behalen van de landstitel en het ticket voor de Champions League, wou Union SG een zomerse ...

346
346
'Superjackpot Club Brugge: PSG broedt op dubbeldeal'

Club Brugge beleefde een behoorlijk rustige tussenseizoen tot dusver, maar daar kan snel ...

1436
1436
'City houdt grote kuis: schoktransfer Jack Grealish'

Manchester City is één van de Europese topploegen die vanaf komend weekend ...

205
205
'Overmars draait overuren: Antwerp casht op kwartet'

De afgelopen zomers was de Bosuil vaak al een duiventil, maar dit keer lijkt de kleedkamer er meer ...

660
660
Nilsson bezorgt Club Brugge alweer kater van jewelste

Het seizoen zit er nog maar net op, maar veel tijd voor vakantie is er niet. Niet alleen starten de ...

1446
1446
"Een Storm om van te smelten" KV-speler ontroert iedereen

De supporters van KV Mechelen wachten nog steeds vol ongeduld op nieuwe spelers. Desondanks verkocht ...

209
209
'Renard speelt open kaart over leegloop Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, zo erkent ook het bestuur. Daarom worden er nu extra ...

827
827
Officieel: Napoli maakt komst De Bruyne wereldkundig

De kogel is door de kerk: Kevin De Bruyne zet zijn carrière verder bij Napoli. Onze 33-jarige ...

254
254
Golddigger? Sylvie Meis ruilt Van der Vaart in voor Playboy-zoon

Sylvie Meis is wat we noemen een echte BN'er. De Nederlandse werd bekend dankzij haar relatie met ...

137
137
'Charleroi ligt dwars: Antwerp vindt alternatief De Mil'

Als opvolger voor Andries Ulderink mikte Antwerp op Ivan Leko, maar hij verkoos om in te gaan op een ...

536
536
'Club Brugge zoekt vers bloed: duo laat kassa rinkelen'

Club Brugge begint straks aan nieuw hoofdstuk, want tal van goudhaantjes lijken deze zomer andere ...

541
541

Meer sportnieuws