'Union bibbert: twee kampioenenmakers onhoudbaar'

door
'Union bibbert: twee kampioenenmakers onhoudbaar'

Union SG mag komend seizoen rechtstreeks de League Phase van de Champions League. De Brusselaars willen hun huidige kern dan ook zo goed mogelijk intact houden. Maar minstens twee kampioenenmakers zullen allicht toch vertrekken.

Sinds Union in 2021 zijn rentree maakte op het hoogste niveau, deed het al telkens volop mee voor de titel. En dat terwijl de financiële middelen redelijk beperkt waren. Die middelen namen doorheen de jaren uiteraard toe. Maar komend seizoen volgt pas de echte jackpot. Dan maakt de club haar grote debuut in de lucratieve Champions League.

Ondanks die extra miljoenen liet het bestuur al verstaan dat de club geen 'gekke dingen' zal doen op de transfermarkt. Het is bijvoorbeeld niet de bedoeling om plots met hoge salarissen te gaan zwieren en spelers aan te trekken die vooral teren op hun naam en faam. Voor versterking blijft men rekening op zijn doorgedreven scoutingsmethodes.

LEES OOK: 'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Twee smaakmakers naar uitgang

Wel hoopt men dat het extra budget en vooruitzicht op UCL-voetbal bepaalde spelers langer aan boord kan houden. Al is dat in bepaalde dossier ijdele hoop. Zo is de kans groot dat Franjo Ivanovic na één seizoen vertrekt. Union weigerde al enkele riante aanbiedingen op de Kroatische spits, maar zal het been niet stijf kunnen blijven houden als die aanbiedingen telkens hoger worden.

Volgens Het Laatste Nieuws beseft men dan ook dat Ivanovic onhoudbaar wordt. Het wordt vooral zaak om een zo hoog mogelijk prijs te bemachtigen. Hetzelfde geldt voor Koki Machida. De Japanse steunpilaar kan rekenen op interesse vanuit onder meer de Bundesliga. Bovendien gaat hij weldra zijn laatste contractjaar in, waardoor deze zomer hét moment is om nog aan hem te verdienen.

Sadiki en David langer aan boord?

Machida en Ivanovic lijken dus te vertrekken. Er zijn echter nog andere spelers gegeerd. Promise David bijvoorbeeld. Union zou alvast een bod van Besiktas JK, zo'n 7 à 8 miljoen euro, categoriek geweigerd hebben. In tegenstelling tot bij zijn Kroatische spitsbroeder is de kans reëel dat de Canadees wel nog een jaartje blijft. Tot slot wordt ook stevig aan de mouw van Noah Sadiki getrokken. De middenvelder heeft ook de ambitie om op termijn naar een topcompetitie te trekken. Maar ook in zijn geval is een verlengd verblijf in het Dudenpark een realistische optie.

Indien Union slechts één speler van de vier kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

20
20
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

40
40
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

35
35
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

14
14
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

203
203
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

122
122
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

314
314
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

307
307
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

210
210
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

312
312
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

125
125
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

201
201
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

125
125
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

159
159
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

175
175
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

650
650
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

672
672
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

314
314
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

109
109
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

196
196
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

166
166
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

53
53
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

288
288

Meer sportnieuws