'La Louvière verbaast met 'man van 12 miljoen''

door
'La Louvière verbaast met 'man van 12 miljoen''

Met Zulte Waregem en La Louvière keren er komend seizoen twee clubs met een mooie geschiedenis terug op het hoogste niveau. Les Loups wonnen in 2003 nog de beker, maar gingen enkele jaren later failliet en zetten een lange weg terug in.

Dankij een slim beleid zijn ze er echter in geslaagd om twee promoties op rij te pakken, waardoor ze in één ruk terug van eerste nationale naar de Jupiler Pro League te keren. Daar willen ze uiteraard ook gaan blijven.

Er wordt dan ook volop gewerkt aan versterking bij de nieuwkomer. Ze strikten al twee nieuwkomers met Célestin De Schrevel (AA Gent) en Lucas Bretelle (Orléans), terwijl ze ook bij Sevilla zouden gaan shoppen. Er blijkt echter nog een opvallende transfer op komst te zijn.

La Louvière haalt speler van 12 miljoen

Volgens L'Equipe gaat Alexis Beka Beka na het weekend een contract voor twee seizoenen tekenen bij La Louvière. De 24-jarige komt over van SM Caen, waar hij de voorbije maanden bij de B-ploeg aan de slag was.

Enkele jaren geleden gold Beka Beka echter nog als een groot talent. De middenvelder doorliep alle Franse nationale jeugdselecties en trad met zijn land in 2021 ook aan op de Olympische Spelen. Hij versierde ook enkele mooie transfers.

Van Olympische Spelen naar zelfmoordpoging

Na de Spelen telde Lokomotiv Moskou 6 miljoen euro neer om hem weg te halen bij Caen en een jaar later keerde hij voor het dubbele van dat bedrag terug naar Frankrijk. Nice telde 12 miljoen euro neer voor zijn komst. Daar liep het echter fout.

Beka Beka kampte er met serieuze mentale problemen. In september 2023 kwam hij zelfs in het nieuws toen hij dreigde om zelfmoord te plegen door van een viaduct te springen. Door die perikelen speelde Beka Beka ook al twee jaar geen profwedstrijd meer, maar La Louvière geeft hem nu dus een nieuwe kans.

Zal hij in ons land weer zijn carrière kunnen lanceren?

Meest recent

'Jashari-gevecht barst uit voegen: nationale recordsom Club'

De kans wordt steeds groter dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord aan uitgaande ...

43
43
Gent ruikt miljoenenwinst: monstersom voor Malick Fofana?

KAA Gent rondde afgelopen weekend de komst van spits Wilfried Kanga af, maar mikt op nog meer ...

137
137
'Overmars zet zinnen op absolute parel: concurrentie enorm'

Royal Antwerp FC heeft héél dringend nood aan versterking. De sterkhouders blijven ...

121
121
'Real telt miljoenen neer: vierde Alonso-aanwinst binnen'

Real Madrid wil zich vrijdagavond als groepswinnaar plaatsen voor de volgende ronde van het WK voor ...

121
121
'Hjulsager verlaat AA Gent: nieuwe club bekend'

Bij AA Gent volgt er een stevige schoonmaak. De Buffalo’s lieten al een aantal spelers gaan, ...

264
264
Done deal: ‘Kuyt gaat na Beerschot verrassende uitdaging aan’

Dirk Kuyt werd met Beerschot kampioen in de Challenger Pro League, maar de Nederlander degradeerde ...

49
49
Leko komt met opvallende uitspraken over Antwerp én Standard

Ivan Leko staat volgend seizoen aan het roer bij KAA Gent. De Buffalo’s wisten de Kroaat over ...

213
213
'Anderlecht beslist: deze aanwinsten zijn op komst'

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Brusselaars waren al actief, maar ...

813
813
Bom in Frankrijk: Lyon teruggezet naar de Ligue 2

Zeer straf nieuws vanuit Frankrijk. Daar is de Franse topclub Olympique Lyon teruggezet naar de ...

736
736
KV Kortrijk haalt weer Belgische smaakmaker in huis

KV Kortrijk is heel erg actief op de transfermarkt. De Kerels trekken vooral de Belgische kaart in ...

204
204
Union SG kondigt het aan: "Hij blijft!"

Union SG liet onlangs weten dat Promise David ook volgend jaar in het Dudenpark zal spelen en hij ...

95
95
Coorevits in shock: “Wat ik toen hoorde, was pure horror”

Annelien Coorevits bouwt al geruime tijd aan een knappe carrière in de media. De blondine ...

144
144
Leko uit transferwens: "Hij mag altijd naar AA Gent komen"

Ivan Leko was plots heel overtuigd na een gesprek met AA Gent. Weg Royal Antwerp FC en Standard. ...

468
468
'Op randje van ontploffen: Club saboteert Nielsen-deal'

Club Brugge lijkt het transferverhaal rond Casper Nielsen eigenhandig de nek om te wringen. Ondanks ...

773
773
'Jupiler Pro League-club gaat voluit voor assistkoning'

De mercato is officieel nog niet begonnen, maar het regent al transfers. In de Jupiler Pro League ...

85
85
'Anderlecht ziet miljoenenbod geweigerd worden'

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking. Ze haalden al drie nieuwe jongens, maar daar stopt het ...

300
300
Miljoenen van Sneijder? Yolanthe doorbreekt het stilzwijgen

De pijnlijke scheiding tussen Wesley Sneijder en Yolanthe Cabau, nu enkele jaren geleden, blijft ...

51
51
'STVV krijgt goed én slecht transfernieuws te verwerken'

Bij STVV waren ze al heel actief op de transfermarkt. De Kanaries staan al best ver en de Limburgers ...

173
173
Antwerp bevestigt: vijf vertrekkers, één verrassende transfer

Ook bij Antwerp FC zit het tussenseizoen erop. Woensdag zal nieuwe hoofdcoach Stef Wils de eerste ...

497
497
Dansend door de storm: Ruben Van Gucht provoceert opnieuw

Ruben Van Gucht is een naam en figuur die de laatste jaren vlot over de tongen gaat. De ...

118
118
'Stroeykens richting uitgang: pittige transfersom genoemd'

RSC Anderlecht haalde inmiddels al een drietal versterkingen voor het komende seizoen in huis. Daar ...

703
703
Lukaku en Evenepoel: jeugdgeheim komt aan het licht

Romelu Lukaku is ondertussen al een eeuwigheid de onbetwiste aanvalsleider bij de Rode Duivels. Het ...

77
77
'Monstertransfer Ardon Jashari: nieuwe details bekend'

De kans dat Club Brugge erin zal slagen om Ardon Jashari langer te houden, hebben opnieuw een flinke ...

1102
1102
‘Ulderink heeft na Antwerp absolute droomjob beet’

Andries Ulderink nam na Jonas De Roeck het roer over bij Royal Antwerp FC. De Nederlander was eerder ...

104
104
De Bruyne zei nee tegen deze grootmachten

Kevin De Bruyne nam aan het einde van vorig seizoen afscheid van Manchester City. Zijn contract in ...

269
269

Meer sportnieuws