Vandenbempt kraakt één beslissing van Garcia helemaal af

door
Vandenbempt kraakt één beslissing van Garcia helemaal af

België verloor al meteen heel dure punten op het veld van Noord-Macedonië. De Rode Duivels speelden 1-1. De topspelers gaven niet thuis en konden de ploeg niet bij de hand nemen. Peter Vandenbempt was scherp voor Rudi Garcia.

LEES OOK: Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Wissels Meunier, De Bruyne en Vanaken

De bondscoach wisselde al vroeg zijn ervaren dertigers Thomas Meunier, Hans Vanaken en Kevin De Bruyne. Opvallend, maar het trio speelde dan ook matig tot zwak. Vandenbempt vond dat geen goede zet van de bondscoach. 

Nochtans was het duidelijk dat op het middenveld de loopacties van de Noord-Macedoniërs niet goed werden opgevangen. Amadou Onana en Youri Tielemans inbrengen was zeker geen onlogische zet, maar het pakte niet goed uit. 

"Let op, ik vond De Bruyne echt niet goed. Hij was een van de mannen die zijn niveau niet haalde, dus helemaal onlogisch was de wissel niet. De bondscoach wilde meer controle en duelkracht. Garcia zegt wel dat hij het vooraf besproken had met De Bruyne, maar zo had hij dat blijkbaar toch niet begrepen. Want hij was de armband van Meunier aan het aandoen op het moment van de wissel. Zo afgesproken was het dan toch niet", verklaarde hij aan Sporza.

Garcia neemt risico's

Garcia nam hen nadien in berscherming, wat doorzichtig was. "Opvallend was dat Garcia zei dat de wissels in functie van de match tegen Wales waren. Hij wil zijn spelers fit hebben tegen een tegenstander die hij hoger inschat. Ook Lukaku ging naar de kant. Dan haal je toch veel ervaring en leiderschap van het veld."

"Ik snap dat je na een zwaar seizoen de belasting van je spelers wil managen, maar je moet toch vooral een resultaat halen in Noord-Macedonië. Voor hetzelfde geld verloren de Duivels. Ik vind het toch vrij vroeg in de campagne om zulke risico's te nemen. Maar het blijft toch opmerkelijk dat je je eigenlijke aanvoerder eraf haalt."

Ging Garcia in de fout met die wissels?

Meest recent

‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

55
55
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

23
23
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

23
23
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

58
58
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

214
214
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

90
90
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

116
116
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

444
444
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

231
231
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

67
67
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

142
142
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

88
88
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

67
67
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

95
95
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

197
197
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

105
105
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

148
148
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

344
344
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

357
357
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

171
171
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

95
95
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

327
327

Meer sportnieuws