TRANSFERUURTJE: 'Antwerp slaat toe, Club haalt oude bekende terug'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp slaat toe, Club haalt oude bekende terug'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Jupiler Pro League

Antwerp staat voor een drukke transferzomer, waarin het mogelijk heel wat sterkhouders zal moeten vervangen. Eén van de mogelijke vertrekkers is Senne Lammens, maar zijn opvolger lijkt al op komst. De Great Old zou op het punt staan om Taishi Brandon Nozawa, een 22-jarige Japanse international, voor 1 miljoen euro over te nemen van Tokyo FC.

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een nieuwe rechterhand voor Nicky Hayen, nadat Michiel Jonckheere koos voor een uitdaging als hoofdcoach bij KV Kortrijk. Zijn vervanger komt mogelijk uitgerekend van bij de Kerels. Club zou immers denken aan een terugkeer van Joseph Akpala, die als speler ook nog bij Blauw-Zwart aan de slag was.

Intussen blijven ze bij Club ook inzetten op de jeugd. Zo zou Kaye Furo in de voorbereiding de kans krijgen om zich te tonen bij de A-kern. Daarnaast lichtte Club ook de optie in het contract van Wout Verlinden, waardoor de 18-jarige verdediger ook volgend seizoen voor Club NXT uitkomt.

Een ander jong talent verlaat Club Brugge wel. Liam De Smet koos ervoor om zijn aflopende contract niet te verlengen. Hij gaat mogelijk zijn kans in de Eredivisie, want Carl Hoefkens zou de 21-jarige middenvelder naar NAC Breda willen halen.

Het ziet er alsmaar minder naar uit dat Leander Dendoncker volgend seizoen nog voor Anderlecht zal spelen. De kwaliteit die hij dit seizoen bracht staat niet in verhouding tot zijn prijs en dus zal de (ex-)Rode Duivel een andere oplossing moeten vinden. Hij zou alvast interesse genieten uit het Midden-Oosten.

Er werd ook even gespeculeerd over een vertrek van Cesar Huerta, die interesse uit Spanje zou genieten. De Mexicaanse winger spreekt zelf echter duidelijke taal en geeft aan dat hij gewoon van plan is om zich straks weer bij Anderlecht te melden.

AA Gent zal na een tegenvallend seizoen grote kuis in de spelerskern houden. Verschillende spelers worden naar de uitgang begeleid. De contracten van Jordan Torunarigha en Andrew Hjulsager werden niet verlengd, terwijl Omri Gandelman, Archie Brown en Tsuyoshi Watanabe nog enkele miljoenen moeten opleveren. Daarnaast moeten ook Pieter Gerkens, Stefan Mitrovic, Nurio Fortuna, Ismaël Kandouss, Franck Surdez en Helio Varela nog beschikken.

Intussen zoeken de Buffalo's ook nog een nieuwe trainer. Ze trekken aan de mouw van Ivan Leko, die ook bovenaan het verlanglijstje van Antwerp staat. De huidige coach van Standard zal zelf moeten beslissen welke club hij het interessantst vindt, al zal er dan ook nog een akkoord met de Rouches gevonden moeten worden.

Buitenland

Bij Chelsea zaten ze dit seizoen met een keepersprobleem. Met Mike Penders hebben ze een Belgisch talent voor de toekomst, maar hij dreigt stevige concurrentie te krijgen. De Blues zouden immers nog een doelman erbij willen halen. Mike Maignan (AC Milan) en James Trafford (Burnley) zouden bovenaan het lijstje staan.

Bovendien mag Penders zelf ook een mogelijke bestemming voor volgend seizoen schrappen. Hij werd even gelinkt aan PSV, maar dat gaat uiteindelijk voor een andere doelman. Ze zouden dicht bij een akkoord zijn met Bayern München over de komst van Daniel Peretz. De Israëlische keeper zou gehuurd worden met aankoopoptie.

Moet Anderlecht toch nog proberen om Dendoncker te houden?

Meest recent

'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

10
10
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

44
44
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

89
89
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

142
142
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

57
57
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

110
110
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

143
143
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

198
198
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

404
404
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

90
90
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

200
200
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

395
395
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

240
240
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

213
213
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

498
498
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

385
385
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

103
103
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

273
273
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

149
149
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

119
119
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

496
496
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

204
204
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

348
348

Meer sportnieuws