'38-Voudig landskampioen zet zinnen op Philippe Clement'

door
'38-Voudig landskampioen zet zinnen op Philippe Clement'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er quasi op, heel wat ploegen zijn momenteel dan ook op zoek naar een nieuwe trainer. Dat is goed nieuws voor coaches die momenteel zonder club zitten. Voor Philippe Clement bijvoorbeeld, die nu gelinkt wordt aan een opvallende nieuwe uitdaging.

Nadat hij in eigen land furore had gemaakt bij KRC Genk en Club Brugge, waagde Clement zich begin 2022 aan zijn eerste trainersavontuur in het buitenland. Zijn passage bij AS Monaco werd er echter één van wisselend succes. Na anderhalf seizoen moest hij er al vertrekken. Enkele maanden ging hij dan weer bij Rangers aan de slag.

LEES OOK: 'Plottwist rond Raskin: toptransfer naar bekerhouder'

Vertrek door achterpoort

Daar ging Clement uitstekend van start. Aan de eindmeet moest zijn ploeg weliswaar zijn meerdere erkennen in de groen-witte aartsrivaal, desondanks werd het contract van de trainer vlak voor de start van dit seizoen verlengd. Maar opnieuw is het Celtic dat de Schotse competitie met voorsprong kon winnen en zich ook het sterkste toonde in de League Cup-finale.

De kritiek aan het adres van de trainer begon doorheen het seizoen dan ook al toe te nemen. Begin januari leek hij echter zijn vel te redden met een overtuigende 3-0-zege in de Old Firm tegen Celtic. Sindsdien liet Rangers echter opnieuw regelmatig steken vallen. Einde februari besloot het bestuur uiteindelijk om in te grijpen en werd de Belgische coach op straat gezet.

Nieuw avontuur in de maak

Sindsdien zit Clement zonder club. De voorbije weken werd hij geregeld genoemd, zijn naam werd onder meer aan RSC Anderlecht gelinkt. Maar erg concreet werden die pistes uiteindelijk nooit. Nu wordt hij echter gelinkt aan een nieuwe verrassende job. Zo zou hij volgens Tsjechische bronnen in beeld zijn bij Sparta Praag.

De 38-voudige kampioen van Tsjechië heeft een belabberd seizoen achter de rug waarin het slechts vierde werd op ruime afstand van kampioen en aartsrivaal Slavia Praag. Men zou dan ook een doorstart willen nemen met een nieuwe coach en daarvoor is het vizier dus op Clement gericht. Al benadrukt Het Nieuwsblad dat van concrete onderhandelingen (nog?) geen sprake is.

🔥 Populair bij onze lezers

'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Clement zou een goede trainer zijn voor eender welke Belgische club ...

Meest recent

‘Fans zijn er klaar mee: Frenkie de Jong bij het huisvuil’

Frenkie de Jong is al jaren een grote naam in het profvoetbal. Bij FC Barcelona kende de ...

0
0
Union SG maakt KRC Genk compleet af in woest statement

Union SG is niet te spreken over de vaste benoeming van de U23-clubs in de Challenger Pro League. De ...

46
46
‘8377 km verder: Depay belandt in geldregen’

Memphis Depay verraste vriend en vijand met zijn transfer naar het Braziliaanse Corinthians. De ...

23
23
‘Conte kan zich niet inhouden na eerste dagen KDB’

Kevin De Bruyne is goed en wel begonnen aan zijn eerste voorbereiding als speler van SSC Napoli. In ...

86
86
Nieuwe ommezwaai: spectaculaire oplossing voor Jashari?

Club Brugge opent zondagavond zijn seizoen in de supercup tegen Union SG, maar zal dan geen ...

712
712
'Genk wil zwaar uitpakken: terugkeer publiekslieveling'

KRC Genk werkt zaterdag tegen Rayo Vallecano zijn generale repetitie af voor de competitieopener ...

272
272
Schandaal rond Yamal escaleert: Spanje grijpt in

De storm rond het verjaardagsfeest van Lamine Yamal lijkt nog lang niet te gaan liggen. Ondanks ...

308
308
Totale afgang Ten Hag: Leverkusen vernederd door U20

Na zijn veelbesproken ontslag bij Manchester United, heeft Erik ten Hag sinds deze zomer een nieuwe ...

105
105
'Hoofdpijn voor Renard: géén herkansing topverdiener'

RSC Anderlecht toonde zich al behoorlijk slagkrachtig op de zomerse transferperiode. Maar na het ...

325
325
Opstelling Club: nieuwkomer én verrassing in basiself

Zondagavond is het zover, dan wordt het Belgische voetbalseizoen op gang getrapt met de supercup. ...

863
863
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

291
291
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

563
563
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

752
752
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

447
447
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

1067
1067
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

181
181
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

756
756
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

116
116
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

80
80
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

317
317
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

2066
2066
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

166
166
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

114
114
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

313
313
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

594
594

Meer sportnieuws