Toekomst oogt mooi: België op één na hofleverancier Golden Boy

door
Toekomst oogt mooi: België op één na hofleverancier Golden Boy

De Rode Duivels lijken in een overgangsfase te zitten. Rudi Garcia doet dezer dagen een beroep op een mix van de laatste overblijvers van de gouden generatie en een pak jonge talenten die zich nog helemaal moeten manifesteren. Maar dat er talent is, staat buiten kijf.

Dat blijkt ook nog eens nu de nominaties voor de Golden Boy bekend gemaakt zijn. Die trofee wordt jaarlijks uitgereikt door de Italiaanse krant Tuttosport en bekroont de beste speler jonger dan 21 in het voorbije jaar.

LEES OOK: 'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Tien Belgen kunnen Golden Boy worden

Woensdag werd een eerste lijst bekendgemaakt met daarop 100 kanshebbers op de trofee. Zij werden ook meteen gerangschikt op basis van hun prestaties. België doet het zeer goed in de ruime lijst met kanshebbers.

Maar liefst tien spelers hebben immers een Belgisch vlaggetje achter hun naam. Daarmee is ons land bijna de hofleverancier van de lijst. Enkel Frankrijk doet met zeventien spelers immers nog beter, maar België blijft wel onder meer Engeland en Spanje met elk acht vertegenwoordigers voor.

Enkel Frankrijk doet beter

Daarbij moet wel de opmerking gemaakt worden dat niet alle Belgen in de lijst voor de Rode Duivels zullen uitkomen. Zo werden ook Chemsdine Talbi en Kos Karetsas nog aangeduid als Belg, ook al kozen zij om te spelen voor respectievelijk Marokko en België.

Ook de Jupiler Pro League is goed vertegenwoordigd met acht kanshebbers. De topfavoriet om de prijs te winnen is uiteraard Lamine Yamal. De tienersensatie van Barça blijft in de huiige rangschikking zijn ploegmaat Pau Cubarsi en PSG-goudhaantje Désiré Doué voor.

Alle kanshebbers uit België of de Jupiler Pro League

Malick Fofana (Lyon, 21ste), Jan-Carlo Simic (Anderlecht, 24ste), Chemsdine Talbi (Club Brugge, 34ste), Joaquin Seys (Club Brugge, 42ste), Luka Vuskovic (Westerlo, 54ste), Arthur Vermeeren (RB Leipzig, 55ste), Kyriani Sabbe (Club Brugge, 59ste), Mike Penders (Genk, 62ste), Matias Fernandez-Pardo (Lille, 64ste), Mika Godts (Ajax, 66ste), Julien Duranville (Dortmund, 75ste), Konstantinos Karetsas (Genk, 82ste), Ezechiel Banzuzi (OHL, 95ste)

Zal een Belg ooit de Golden Boy winnen?

Meest recent

Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

29
29
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

95
95
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

195
195
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

69
69
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

179
179
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

222
222
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

91
91
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

245
245
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

89
89
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

43
43
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

419
419
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

392
392
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

72
72
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

255
255
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

180
180
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

48
48
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

305
305
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

59
59
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

670
670
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

634
634
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

243
243
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

200
200
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

236
236
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

361
361
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

314
314

Meer sportnieuws