'Transferbom: Axel Witsel onderhandelt met JPL-club'

door stemmen
'Transferbom: Axel Witsel onderhandelt met JPL-club'

De Jupiler Pro League zwaaide met Toby Alderweireld en Jan Vertonghen twee leden van de zogenaamde 'Gouden Generatie' bij de Rode Duivels uit. Maar mogelijk verwelkomen ze weldra één van hun voormalige ploegmaats. Zou Axel Witsel een terugkeer naar België overwegen.

De inmiddels 36-jarige middenvelder brak destijds op jonge leeftijd door bij Standard. Met de Rouches zou hij twee landstitels en de Belgische beker winnen. In 2008 pakte Witsel ook de Gouden Schoen. Een toptransfer naar het buitenland stond dan ook in de sterren geschreven. In 2011 was het ook zover.

Zo verhuisde hij naar SL Benfica, waar hij meteen een vaste sterkhouder werd. Maar lang duurde zijn passage in Portugal niet. Na amper één seizoen verraste Witsel met een lucratieve verhuis naar Zenit Sint-Petersburg. Die club ruilde hij begin 2017 in voor een transfer naar het Chinese Tianjin Tanhai.

LEES OOK: 'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Grote terugkeer naar Europa

Gedurende die periode was Witsel telkens een vaste waarde bij de Rode Duivels, waarmee hij een bronzen medaille veroverde op het WK 2018. Na dat toernooi besloot hij om vol voor het sportieve aspect te kiezen. Zo keerde Witsel terug naar Europa en ging hij bij Borussia Dortmund aan de slag.

Na enkele seizoenen in Dortmund, waarin hij onder meer de Duitse beker won, verkaste Witsel dan weer naar Atlético Madrid. Daar was hij aanvankelijk een vaste sterkhouder. Maar in de huidige jaargang kwam hij er nog amper aan de bak. Zijn aflopende contract in de Spaanse hoofdstad zal dan ook niet verlengd worden.

Sprookjesafscheid in Luik

De middenvelder die inmiddels werd omgevormd in verdediger lijkt echter nog niet van plan om te stoppen. En dus wordt het uitkijken naar wat zijn bestemming wordt. Mogelijk is dat de Jupiler Pro League. Zo meldt Relevo dat Witsel in onderhandeling is met ... Standard. Het dossier zou wel behoorlijk gecompliceerd zijn. Zoals geweten staan de Rouches er op financieel vlak niet goed voor, Witsel zou dus heel water bij de wijn moeten doen wat betreft zijn salaris en premies.

Desondanks acht het genoemde medium de kans reëel dat het toch tot een akkoord komt. Transferwatcher Sacha Tavolieri voegt daar aan toe dat Witsel al samenzat met Marc Wilmots, de nieuwe sportief directeur in Luik. Hij zou hem willen overtuigen door hem al te verzekeren van een rol in de sportieve directie zodra de speler zijn kicksen aan de haak hangt. In de komende dagen zou alvast een nieuwe meeting gepland staan.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"
304

Witsel zou een aanwinst zijn voor eender welke Belgische ploeg ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

27
27
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

63
63
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

96
96
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

79
79
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

170
170
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

187
187
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

143
143
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

128
128
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

485
485
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

703
703
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

410
410
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

213
213
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

125
125
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

81
81
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

418
418
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

191
191
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

304
304
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

280
280
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

433
433
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

442
442
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

48
48

Meer sportnieuws