'Transferbom: Axel Witsel onderhandelt met JPL-club'

door
'Transferbom: Axel Witsel onderhandelt met JPL-club'

De Jupiler Pro League zwaaide met Toby Alderweireld en Jan Vertonghen twee leden van de zogenaamde 'Gouden Generatie' bij de Rode Duivels uit. Maar mogelijk verwelkomen ze weldra één van hun voormalige ploegmaats. Zou Axel Witsel een terugkeer naar België overwegen.

De inmiddels 36-jarige middenvelder brak destijds op jonge leeftijd door bij Standard. Met de Rouches zou hij twee landstitels en de Belgische beker winnen. In 2008 pakte Witsel ook de Gouden Schoen. Een toptransfer naar het buitenland stond dan ook in de sterren geschreven. In 2011 was het ook zover.

Zo verhuisde hij naar SL Benfica, waar hij meteen een vaste sterkhouder werd. Maar lang duurde zijn passage in Portugal niet. Na amper één seizoen verraste Witsel met een lucratieve verhuis naar Zenit Sint-Petersburg. Die club ruilde hij begin 2017 in voor een transfer naar het Chinese Tianjin Tanhai.

Grote terugkeer naar Europa

Gedurende die periode was Witsel telkens een vaste waarde bij de Rode Duivels, waarmee hij een bronzen medaille veroverde op het WK 2018. Na dat toernooi besloot hij om vol voor het sportieve aspect te kiezen. Zo keerde Witsel terug naar Europa en ging hij bij Borussia Dortmund aan de slag.

Na enkele seizoenen in Dortmund, waarin hij onder meer de Duitse beker won, verkaste Witsel dan weer naar Atlético Madrid. Daar was hij aanvankelijk een vaste sterkhouder. Maar in de huidige jaargang kwam hij er nog amper aan de bak. Zijn aflopende contract in de Spaanse hoofdstad zal dan ook niet verlengd worden.

Sprookjesafscheid in Luik

De middenvelder die inmiddels werd omgevormd in verdediger lijkt echter nog niet van plan om te stoppen. En dus wordt het uitkijken naar wat zijn bestemming wordt. Mogelijk is dat de Jupiler Pro League. Zo meldt Relevo dat Witsel in onderhandeling is met ... Standard. Het dossier zou wel behoorlijk gecompliceerd zijn. Zoals geweten staan de Rouches er op financieel vlak niet goed voor, Witsel zou dus heel water bij de wijn moeten doen wat betreft zijn salaris en premies.

Desondanks acht het genoemde medium de kans reëel dat het toch tot een akkoord komt. Transferwatcher Sacha Tavolieri voegt daar aan toe dat Witsel al samenzat met Marc Wilmots, de nieuwe sportief directeur in Luik. Hij zou hem willen overtuigen door hem al te verzekeren van een rol in de sportieve directie zodra de speler zijn kicksen aan de haak hangt. In de komende dagen zou alvast een nieuwe meeting gepland staan.

JOUW MENING TELT:
Witsel zou een aanwinst zijn voor eender welke Belgische ploeg ...

Meest recent

Genk zonder Heynen, Dolberg op de bank bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht hebben op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs niets meer om voor ...

30
30
Ontknoping titelstrijd: opstellingen in sleutelduels bekend

Zondagavond valt het doek over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Kan Union SG stand houden en ...

84
84
'Grote plannen Wilmots: Witsel, CPL-uitblinker én topschutter'

Standard pakte een tweetal weken uit met de terugkeer van een oude bekende. Zo werd niemand minder ...

186
186
Krijgt Union titel cadeau? Gent-coach Milicevic reageert

Union SG heeft zondagavond een uitgelezen kans om zijn eerste landstitel sinds 1936 in de wacht te ...

512
512
Luxe, liefde en snelheid: Courtois leeft z’n tweede droom

Het reguliere seizoen van Thibaut Courtois bij Real Madrid zit er helemaal op. De Koninklijke greep ...

42
42
17 Goals en 10 assists: 'Anderlecht biedt op nieuwe spits'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht zal zijn handen de komende weken meer dan vol hebben. ...

415
415
'Rotseizoen heeft gevolgen: zes grote namen weg bij United'

Manchester United verloor woensdag de finale van de Europa League en greep zo definitief naast een ...

111
111
Stijnen geeft heerlijke reactie op fluitende Cercle-fans

Patro Eisden zal volgend seizoen dan toch in de Challenger Pro League actief blijven. De Limburgers ...

156
156
'Transferbom: Axel Witsel onderhandelt met JPL-club'

De Jupiler Pro League zwaaide met Toby Alderweireld en Jan Vertonghen twee leden van de zogenaamde ...

836
836
Extra centen voor heropbouw: KVK verkoopt 'publiekslieveling'

Het seizoen van KV Kortrijk zit er sinds vorige week op, de Kerels kunnen zich volop toeleggen op de ...

257
257
Titel Union bezorgt drie topclubs absolute nachtmerrie

Zondagavond valt de ontknoping in de Belgische titelstrijd en Union SG beschikt daarbij over de ...

880
880
'Arsenal zit Kompany dwars voor deal van 50 miljoen'

Het seizoen in de Bundesliga zit er sinds vorige week op, maar weldra moet Bayern München ...

73
73
Fink krijgt wind van voren na Club Brugge-uitspraak

Thorsten Fink oogstte de voorbije maanden terecht veel lof voor zijn geleverde werk als hoofdcoach ...

425
425
Hasi spreekt zich uit: vertrek Anderlecht-smaakmaker?

RSC Anderlecht dreigt komende zomer een waslijst aan spelers kwijt te raken. Daarbij ook Mario ...

439
439
'Barça heeft genoeg gezien: gevallen goudhaantje vertrekt'

FC Barcelona heeft momenteel verschillende goudhaantjes rondlopen, met Lamine Yamal als grootste ...

146
146
Ordoñez zwaait Club Brugge uit: transfervoorkeur gekend

Club Brugge hoopt zondagavond alsnog beslag te leggen op de titel, maar de thuismatch tegen ...

410
410
'Hasi in vieze papieren: Anderlecht heeft lijst met trainers klaar'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een bezoek aan KRC Genk. De spelers kunnen ...

431
431
Nieuwe koning in Madrid: Real stelt opvolger Ancelotti voor

Daags na zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen, heeft Real Madrid zijn nieuwe trainer ...

236
236
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp casht miljoenen, Huerta weg bij Anderlecht?'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

315
315
‘Transferwinst lonkt voor Anderlecht én Union SG'

Er wacht een drukke transferzomer voor RSC Anderlecht. Verschillende sterkhouders staan voor een ...

318
318

Meer sportnieuws