Napoli kampioen! Romelu Lukaku beslist Italiaanse titelmatch

door
Napoli kampioen! Romelu Lukaku beslist Italiaanse titelmatch

SSC Napoli heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Italiaanse landstitel. Uitdager Internazionale voerde de druk maximaal op, maar de Napolitanen deden op de slotspeeldag wat moest: winnen van Cagliari (2-0). Het was uitgerekend Romelu Lukaku die het beslissende doelpunt voor zijn rekening nam.

Vorige zomer zat de Rode Duivel nog in zak en as. Na een tegenvallend EK was hij lange tijd vruchteloos op zoek naar een nieuwe club. Nadat hij wekenlang verkommerde in de B-kern van Chelsea FC, kreeg hij eind augustus toch een reddingsboei toegeworpen. Oude bekende Antonio Conte hamerde namelijk op een reünie met de spits en kreeg uiteindelijk zijn zin.

Dus belandde Lukaku bij Napoli, de derde Italiaanse club in zijn carrière. Aanvankelijk zorgde die transfer voor de nodige kritiek. Maar onder vleugels van Conte groeide Lukaku al snel uit tot een vaste steunpilaar. Statistisch gezien heeft hij misschien niet zijn beste seizoen achter de rug, de spits was echter bijzonder belangrijk voor zijn ploeg.

Inter voert spanning gevoelig op

Dat bleek in de titelwedstrijd andermaal. Lukaku hield de defensie van Cagliari constant aan de praat, waardoor zijn ploegmakkers veel meer speelruimte kregen. Napoli kreeg dan ook meteen de nodige kansen. In de afwerking liep het echter fout. Ondertussen was Inter wel op voorsprong geklommen op Como en ging de titel dus virtueel naar Milaan.

Toen Como ook nog eens met 10 man kwam te staan na een rode kaart voor Pepe Reina, leek niets een zege van Inter nog in de weg te staan. De Champions League-finalist haalde het uiteindelijk ook met 0-2. En dus zat er voor Napoli niets anders op dan zelf ook te winnen om de Scudetto alsnog binnen te halen.

Lukaku doet boeken helemaal dicht

Vlak voor rust werd de ban dan toch gebroken. En het was niet toevallig Scott McTominay die voor de 1-0 zorgde. De Schotse middenvelder heeft onder Kompany een grandioos seizoen achter de rug. En vlak na de pauze kon de prossecco helemaal ontkurkt worden in het voetbalgekke Napels.

Zo was het Lukaku die de titelmatch hoogstpersoonlijk in een beslissende plooi legde. De spits hield zijn tegenstanders af op kracht en snelheid, vervolgens trapte hij overhoeks binnen. De Rode Duivel had niet veel later ook een assist moeten hebben, David Neres liet de kans echter onbegrijpelijk liggen. Maar dat zou niet uitmaken. Napoli hield de 2-0 vast, waarop een gigantisch volksfeest losbarstte.

JOUW MENING TELT:
Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden ...

Meest recent

Grote redder bij Cercle Brugge: "Ik hoop dat hij blijft"

Cercle Brugge heeft zich vrijdagavond verzekerd van het behoud in de Jupiler Pro League. De ...

114
114
'De Bruyne gaat overstag: lichten op groen voor nieuwe club'

Kevin De Bruyne werkt komende zondag zijn laatste wedstrijd af in het shirt van Manchester City FC. ...

207
207
Hasi geeft zijn voorspelling over ontknoping titelstrijd

Aanstaande zondag valt de beslissing in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Union SG heeft het ...

130
130
Napoli kampioen! Romelu Lukaku beslist Italiaanse titelmatch

SSC Napoli heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Italiaanse landstitel. Uitdager Internazionale ...

435
435
Cercle blijft in eerste: Patro kansloos in barrageduels

Cercle Brugge zal komend seizoen dan toch opnieuw in de Jupiler Pro League aantreden. De Vereniging ...

215
215
'Trainersdossier KV Mechelen in stroomversnelling'

KV Mechelen rondt zaterdagavond zijn seizoen af met een bezoek aan FCV Dender, maar op sportief vlak ...

217
217
Union op voorhand al kampioen? 'Bizarre plannen Gent-fans'

Zondagavond valt het doek over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Zowel Union SG als Club ...

732
732
'Monstertransfer nabij: Wirtz heeft nieuwe club gekozen'

Nu het seizoen op zijn laatste benen loopt, begint de transfercarrousel stilaan op toerental te ...

182
182
'Extra Time' afgeserveerd: VRT geeft directe oorzaken

Op de barragematch om het laatste Europese ticket na, valt dit weekend het doek over de jaargang in ...

328
328
'Arsenal schiet in actie: grote naam weg bij Real Madrid'

Real Madrid heeft een tegenvallend seizoen achter de rug en dat blijft niet zonder gevolgen op de ...

123
123
Belgische jonkies imponeren: halve finale EK in handbereik

In Albanië wordt momenteel het Europees kampioenschap U17 afgewerkt. En de Belgische delegatie ...

254
254
Transferplan Club Brugge: wie volgt Ordonez op?

Club Brugge staat voor een zomerse make-over achterin. Terwijl het vertrek van Joel Ordonez zo ...

176
176
Mannaert op talentenjacht: vijf 'nieuwe Duivels' in beeld

Bondscoach Rudi Garcia verraste dinsdag met de naam van Diego Moreira in zijn selectie bij de Rode ...

415
415
Grote honger in Genk: eerste doelen volgend seizoen bekend

KRC Genk sluit zondag zijn seizoen af met een thuismatch tegen RSC Anderlecht. Vervolgens kan Racing ...

247
247
'Kompany wil bekend gezicht uit JPL: 44 miljoen euro'

Nu het seizoen in de Bundesliga erop zit en het WK voor clubteams pas binnen enkele weken van start ...

160
160
Hayen hakt knopen door: 3 wijzigingen bij Club Brugge?

Club Brugge hoopt zondag een geslaagd seizoen af te sluiten met een titelviering in Jan Breydel. De ...

281
281
Fink speelt open kaart over transfertargets KRC Genk

KRC Genk begon in polepositie aan de play-offs, maar daarin stortte het kaartenhuisje van Thorsten ...

253
253
Pocognoli reageert op geruchten over exit bij Union

Mits een zege tegen AA Gent kroont Union zich na drie mislukte pogingen straks eindelijk tot ...

127
127
Ulderink spreekt klare taal: Antwerp met B-elftal in Brugge?

Nicky Hayen kan zondag niet anders dan rekenen op AA Gent om Union van de titel te houden, maar zelf ...

344
344
AA Gent rijp voor de slachtbank: Milicevic velt verdict

Zondag valt de titelrace eindelijk in een beslissende plooi. Alleen indien Club Brugge tegen Antwerp ...

285
285

Meer sportnieuws