"Als een eenhoorn" - topanalist doet straffe uitspraak De Bruyne

door

Kevin De Bruyne heeft zijn laatste thuiswedstrijd in het Etihad Stadium gespeeld. Dinsdagavond kreeg de spekmaker een fraai en waardig afscheid van Manchester City. Ook de Engelse analisten zwaaiden met lof naar de Belgische spelmaker.

De Bruyne en City hebben een enorm succeshuwelijk achter de rug. In 2015 betaalde de Engelse topclub een slordige 75 miljoen euro om de spelmaker over te nemen van VfL Wolfsburg. Maar de Belg bleek elke cent waard. Hij groeide in het Etihad Stadium uit tot één van de beste spelmakers in de geschiedenis van de Premier League.

LEES OOK: Mysterie rond Kevin De Bruyne groeit met deze beelden

Afscheid van Engelse velden

Met KDB in de machinekamer veroverde City ook de ene prijs na de andere. Op zijn palmares staan onder meer zes Engelse bekers, een handvol supercups en bekers én de Champions League. Maar aan die gouden periode komt weldra een einde. Zo zal het aflopende contract van De Bruyne níét verlengd worden.

Nadat hij dinsdag zijn laatste thuismatch bij City afwerkte, zwaait hij komend weekend ook de Premier League definitief uit op het veld van Fulham FC. Tenzij hij natuurlijk bij een andere Engelse club aan de slag gaat. Maar hoewel er sprake was van sluimerende interesse bij onder meer Aston Villa, lijkt die kans bijzonder klein.

Geniale superster voor EPL

En dus neemt het Engels voetbal eerstdaags afscheid van een icoon. Iets wat analist Micah Richards alleen maar kan beamen. "Iedereen die met hem gespeeld spreekt goed over hem. Wat hij gedaan heeft in de Premier League is gewoonweg sensationeel. Het is geweldig om te zien hoe nederig hij is als zo'n grote speler", klonk het bij Sky Sports.

Zijn collega Jamie Redknapp zette die lofzang verder en noemde De Bruyne een 'genie'. "Hij is een superster, een absolute superster. Wie de nieuwe De Bruyne is in het wereldvoetbal? Zo iemand bestaat ​​niet. De Bruyne is zo zeldzaam als een eenhoorn, het heeft geen zin om op zoek te gaan naar een nieuwe KDB."

De Bruyne is de beste middenvelder ooit in de Premier League ...

Meest recent

'Westerlo aan zet: grote deal met MLS-club op komst'

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent Griffin Yow. Voorlopig was er weinig concreet te ...

0
0
'Bijltjesdag bij Anderlecht: drie spelers moeten weg'

Bij RSC Anderlecht gaan ze nog een pak spelers van de 35 die mee zijn op stage laten afvloeien. Er ...

116
116
Club Brugge maakt volgende megadeal officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende uitgaande toptransfer afgerond. Blauw-Zwart maakte zopas het vertrek ...

226
226
'Zinho Gano op weg naar zeer verrassende transfer'

Zinho Gano speelt sinds een jaar voor Saudi-Arabië, waar hij uitkomt voor Al-Hazem. De ervaren ...

33
33
'Atalanta twijfelt: deal met Club Brugge of Anderlecht?'

De voorbije jaren groeide Atalanta uit tot een stabiele subtopper in de Serie A en ook vorig seizoen ...

383
383
KRC Genk pakt door en kondigt volgende transferdeal aan

KRC Genk heeft in principe deze zomer niet zoveel werk op de transfermarkt. Het rondde tot dusver ...

111
111
Cercle jubelt: revelatie blijft langer aan boord

Bij Cercle Brugge hielden ze deze zomer schoon schip, nadat vorig seizoen maar net de degradatie ...

38
38
'Renard blijft hongerig: volgende doelwit bekend'

Na het teleurstellende einde van vorig seizoen moest er bij Anderlecht deze zomer veel veranderen. ...

201
201
De Mil lanceert transferoproep: "Dat hebben we nog nodig"

Rik De Mil leverde vorig seizoen straf werk bij Sporting Charleroi. Hij transformeerde een ploeg die ...

36
36
Fans Club Brugge in extase: hij is terug!

Bij Club Brugge lijken ze nog veel werk te hebben om hun ploeg voor volgend seizoen samen te ...

527
527
'Lucas Stassin dropt stevig transferbommetje'

De voorbije maanden bleek dat er nog werk aan de winkel is bij de Rode Duivels, waar Rudi Garcia aan ...

100
100
Vakantie ontspoort voor Gert Verheyen: ‘Net op tijd gered’

Voor veel 'voetbaldieren' is eindelijk een periode van rust aangebroken. Zo ook voor Gert Verheyen. ...

104
104
Heerenveen pakt uit met komst Antwerp-speler

Er heeft deze zomer bij Antwerp alweer een stevige leegloop plaatsgevonden. Negen spelers hebben ...

73
73
‘Leverkusen ziet Rode Duivel als redder’

Bij Bayer Leverkusen zagen ze deze zomer toch een beetje een einde aan een cyclus komen. Een jaar ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, domper voor Anderlecht en Antwerp'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

616
616
Zoveel verdient Aster Nzeyimana? Het is ronduit schokkend

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

212
212
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

118
118
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

114
114
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

184
184
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

434
434
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

193
193
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

373
373
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

230
230
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

164
164
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

44
44

Meer sportnieuws