Union dit weekend kampioen? Boskamp doet voorspelling

door
Union dit weekend kampioen? Boskamp doet voorspelling

De titelstrijd in de Jupiler Pro League heeft zijn climax bijna bereikt. In één bepaald scenario kan Union SG zich dit weekend zelfs al tot landskampioen kronen. Al voorspelt analist Jan Boskamp dat de beslissing pas op de slotspeeldag zal vallen.

Voor aanvang van de Play-Offs werd een driestrijd om de landstitel voorspeld. Met KRC Genk dat als winnaar van de reguliere competitie over de beste papieren beschikte. De Limburgers begonnen ook veelbelovend, maar na een dramatische 1 op 18 werden de volledig uit het titeldebat geslagen.

Die pijnlijke reeks staat in schril contrast met wat de twee overgebleven titelkandidaten presteren. Club Brugge liet enkel tegen Union punten liggen, maar won voorts al zijn wedstrijden in de nacompetitie. De leider doet echter nog veel indrukwekkender en staat te pronken met een sensationele 22 op 24.

LEES OOK: Zorgwekkende update rond Boskamp: Schokgolf in voetbalwereld

Union krijgt eerste matchbal

Bijgevolg is het Union dat de twee laatste speeldagen aanvat vanuit pole-positie. De Brusselaars tellen momenteel één punt meer dan Club en hebben hun lot dus in eigen handen. De twee resterende wedstrijden winnen en de titel is altijd binnen. Maar voor hetzelfde geval kan het ook dit weekend al zover zijn.

De leider speelt zaterdagavond immers op het veld van Antwerp FC. Indien het wint en Club Brugge verliest daags nadien op bezoek bij RSC Anderlecht, is het kampioenschap binnen voor de Unionisten. Bij elk ander scenario zal de titelstrijd pas mathematisch op de slotspeeldag bepaald worden.

Beslissing pas op slotspeeldag

Maar analist Jan Boskamp verwacht niet dat het zover zal komen. Zo voorspelt de Nederlander een beklijvend duel tot en met de slotspeeldag. "Voor Union is het een lekkere uitgangspositie. Als ze winnen, zetten ze Club Brugge onder ontzettend veel druk", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Alleen denk ik dat ze daar ietsje beter mee om kunnen dan Ajax. Vorige week was het voor hen ook al van moeten in Genk en daar hebben ze dat klusje toch relatief makkelijk geklaard. Dan zou dat ook wel moeten lukken op Anderlecht. Nee, ik verwacht dat de beslissing pas op de laatste speeldag gaat vallen."

Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Anderlecht mag hopen op terugkeer Rode Duivel'

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

1
1
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

19
19
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

23
23
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

10
10
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

83
83
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

30
30
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

113
113
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

277
277
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

253
253
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

101
101
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

86
86
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

216
216
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

380
380
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

158
158
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

375
375
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

132
132
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

189
189
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

180
180
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

248
248
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

665
665
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

167
167
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

288
288
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

73
73
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

240
240
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

117
117

Meer sportnieuws