'Baro slikt bittere pil: AA Gent loopt miljoenen mis'

door
'Baro slikt bittere pil: AA Gent loopt miljoenen mis'

De play-offs kunnen niet snel genoeg afgelopen zijn voor AA Gent, dat dringend aan bezinning toe is. Komende zomer ligt er alvast heel wat werk op de plank in de Planet Group Arena, waar iedere euro welkom is om het inkomend budget op te krikken. Al moeten de Buffalo's in dat opzicht wel een bittere pil slikken.

Tsuyoshi Watanabe, Archie Brown en Omri Gandelman brengen wellicht nog wat centen in het laatje, maar voor het overige zijn er momenteel weinig spelers die de kassa kunnen laten rinkelen. Ongeoorloofde risico's nemen op de transfermarkt is bovendien evenmin aan de orde, want sinds de intrede van Sam Baro wordt de tering naar de nering gezet.

LEES OOK: 'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Opdoffer door David

De besparingsoperatie van de nieuwe eigenaar resulteerde dan wel al voor het eersts sinds lang in groene cijfers in de boekhouding, de dramatische cijfers in de PO's illustreren dat een kwaliteitsinjectie zich toch opdringt. Nu de Gentenaren nagenoeg zeker mogen fluiten naar Europees voetbal zal de veel te brede kern alleszins flink worden uitgedund.

In welke mate overbodige pionnen zoals Pieter Gerkens of Franck Surdez nog geld zullen opbrengen is evenwel nog maar de vraag. Ook een andere bron van inkomsten mogen Arnar Vidarsson en co definitief vergeten, want ondertussen staat het vast dat Jonathan David zijn aflopend contract bij Lille niet meer zal verlengen. Een opdoffer van formaat.

Gent mist miljoenen

Toen de Canadese spits vijf jaar geleden na 37 goals en 15 assists in 83 optredens voor 27 miljoen vertrok was toenmalig voorzitter Ivan De Witte er rotsvast van overtuigd dat zijn club later terug langs de kassa zou passeren. Tenslotte werd in de deal een clausule opgenomen dat AA Gent bij een volgende transfer nog eens vijf miljoen zou opstrijken.

"We zijn zeker van 32 miljoen euro", verkondigde hij daarom stellig. Alleen kwam het dus nooit zover. Naar verluidt is nu Napoli een van de gegadigden om David gratis weg te plukken bij Lille, dat dus geen transfersom ontvangt voor de 61-voudig international. "En dus mag ook AA Gent fluiten naar extra (welgekomen) miljoenen", aldus Het Nieuwsblad.

David is klaar voor de absolute wereldtop

Meest recent

'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

78
78
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

196
196
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

47
47
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

23
23
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

186
186
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

16
16
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

145
145
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

213
213
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

231
231
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

127
127
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

72
72
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

153
153
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

104
104
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

152
152
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

331
331
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

100
100
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

43
43
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

207
207
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

344
344
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

224
224
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

296
296
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

88
88
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

123
123
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

52
52
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

112
112

Meer sportnieuws