Talisman Tielemans! Duivel matchwinnaar bij gouden zege Villa

door
Talisman Tielemans! Duivel matchwinnaar bij gouden zege Villa

Aston Villa mag blijven hopen op een plekje in de Champions League van volgend seizoen. De club uit Birmingham boekte zaterdagmiddag immers een belangrijke 1-0-zege tegen Fulham FC. Youri Tielemans kroonde zich daarbij tot grote held en nam het enige doelpunt voor zijn rekening.

Terwijl de kampioen en degradanten inmiddels bekend zijn, woedt in de Premier League nog een hevig gevecht om plaatsen 3 tot en met 5. Die geven namelijk recht op een plek in de Champions League van volgend seizoen. Binnen die strijd deed Manchester City vrijdagavond alvast een goede zaak.

Reactie na dure nederlagen

De Cityzens wonnen namelijk met 1-0 van Wolverhampton dankzij een doelpunt van Kevin De Bruyne. En dus was het aan de concurrenten om minstens even goed te doen. Aston Villa kwam zaterdagmiddag als eerste aan zet en nam het op eigen veld op tegen het Fulham van invaller Castagne.

Villa moest voor een gepaste reactie zorgen na een dure nederlaag tegen Manchester City en pijnlijke uitschakeling in de halve finales van de FA Cup. Daarvoor rekende coach Emery uiteraard op zijn metronoom Tielemans in de basiself. En de middenvelder zou zich al snel van goudwaarde tonen.

Beslissende Tielemans

Na een goed getrapte corner van aanvoerder McGinn dook de Rode Duivel op de juiste plaats op om de openingstreffer in doel te knikken. De middenvelder was vervolgens nog dichtbij de 2-0, maar zijn afstandsschot werd gepareerd door Leno. Voorts vielen in de eerste helft weinig hoogtepunten te noteren.

In de tweede periode viel er wat meer te beleven in Villa Park. Een doelpunt van Fulham werd echter terecht afgekeurd, terwijl de thuisploeg enkele goede kansen liet liggen. De 1-0 werd zo ook de eindstand. Door deze zege komt Villa op gelijke hoogte van Nottingham en Chelsea op een gedeelde vijfde plaats, maar die twee andere ploegen komen later nog in actie.

POLL: Een fitte Tielemans moet altijd starten bij de huidige Rode Duivels ...

Meest recent

Union beseft: "Voor de titel gaat het tussen ons en Club"

Het zou weleens eindelijk het jaar van Union kunnen worden. Nadat ze de voorbije drie seizoenen ...

100
100
Frustraties groot bij Genk: "Eén tackle en direct op de grond"

Bijna het volledige seizoen stond KRC Genk aan de leiding in de Jupiler Pro League. Vanaf speeldag ...

180
180
B-ploeg Barça met schrik vrij, ook Inter wint zuinig

Het is dinsdag uitkijken naar de return tussen Inter en FC Barcelona in de halve finale van de ...

40
40
Union lijkt Genk uit titelrace te slaan en is weer leider

Na de recente zeven op negen in Genk en in het tweeluik tegen Club Brugge blijft Union op titelkoers ...

213
213
PL-team van het Jaar: compleet verrassende Belg opgenomen

De Premier League nadert stilaan zijn eindfase. Er staan na dit weekend nog drie speeldagen op het ...

63
63
Titel nabij: Lukaku stuurt opmerkelijke boodschap naar Inter

Romelu Lukaku en Antonio Conte waren enkele jaren geleden al een gouden combinatie bij Inter en dat ...

143
143
Hayen zorgt voor grote verrassing in ruime bekerselectie

Een eerste dubbel sinds 1996: dat is de droom die ze bij Club Brugge toch wel koesteren. Zondag ...

317
317
'KV Mechelen baalt: Ajax loopt weg met toptalent'

Net als de meeste Belgische clubs is ook KV Mechelen afhankelijk van transfers om zijn rekeningen ...

169
169
Storck gelooft nog in totale ommekeer bij KV Kortrijk

KV Kortrijk heeft zaterdag zijn laatste strohalm gegrepen om rechtstreekse degradatie te vermijden. ...

131
131
Arsenal krijgt nieuwe tik voor cruciale CL-terugmatch

Arsenal droomt van een eerste Champions League-finale sinds 2006, maar kreeg eerder deze week een ...

24
24
Nipte zege brengt Napoli weer stap dichter bij titel

In de Serie A blijft Napoli op koers liggen om de titel te pakken. Romelu Lukaku en zijn maats ...

82
82
KV Mechelen weer helemaal in de running met zege in Leuven

De strijd in de Europe Play-Off van de Jupiler Pro League blijft razend spannend. KV Mechelen doet ...

98
98
Hasi verrast: "Hij is optie om te starten in finale"

Zondagavond zijn de ogen van voetbalminnend België op het Koning Boudewijn-stadion gericht. ...

172
172
Genk zonder Karetsas, Union houdt vast aan winnend recept

De strijd om de titel kan zaterdagavond weer een nieuwe wending krijgen. Met Union SG en KRC Genk ...

134
134
Patro bezorgt Lokeren-Temse en Nainggolan mokerslag

Zaterdag werd ook in de Challenger Pro League nog gevoetbald. Daar jagen Lokeren-Temse en Patro ...

126
126
Club Brugge slikt gigantische domper voor Anderlecht

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Blauw-Zwart is op ...

1032
1032
Selectie Anderlecht: Hasi recupereert 3 belangrijke pionnen

Zondag zullen vrijwel alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar staat om 18u ...

170
170
Antwerp verbreekt samenwerking: 'Lucratieve deal op komst'

Antwerp speelt voorlopig een seizoen met twee gezichten: prima voor nieuwjaar, slabakkend in 2025. ...

670
670
Cercle laat behoud liggen: woeste reactie De Wulf en spelers

Cercle Brugge had zich dit weekend kunnen verzekeren van het behoud in de Jupiler Pro League, maar ...

484
484
'Supertransfer De Cuyper in versnelling door Real Madrid'

Maxim De Cuyper is dit seizoen één van de absolute smaakmakers bij Club Brugge. Zowel ...

248
248

Meer sportnieuws