'Alles voor bekerwinst: Hasi legt finaleploeg nu al vast'

door
'Alles voor bekerwinst: Hasi legt finaleploeg nu al vast'

RSC Anderlecht kruist donderdagmiddag de degens met Antwerp FC, maar de focus ligt ongetwijfeld ook al op komende zondag. Dan wordt immers de bekerfinale tegen Club Brugge afgewerkt. Het ziet er naar uit dat coach Besnik Hasi zijn basiself voor die clash al grotendeels heeft bepaald.

Paars-Wit was met een povere 1 op 12 aan de Champions' Play-Offs begonnen, waardoor de crisis alweer om de hoek loerde. Maar het tweeluik tegen een pover AA Gent zorgde voor de nodige opluchting. Anderlecht won thuis met 5-0 van de Buffalo's en trok zondag ook aan het langste einde in de return (0-1).

Hoopgevende resultaten in aanloop naar de clash op de Heizel tegen Club Brugge. Donderdag wacht wel nog een belangrijk duel op het veld van Antwerp. De kans is echter reëel dat Hasi dan bepaalde spelers zal laten rusten om ze in topvorm aan de aftrap van de finale te krijgen.

Vertrouwen in basiself

Het begint er dan ook steeds meer op te lijken dat de basiself tegen Club al in grote lijnen vast staat. In het dubbele duel met AA Gent koos Hasi achtereenvolgens voor hetzelfde basisteam. Een uitzondering dit seizoen bij Paars-Wit. En vermits de overwinningen pakten die keuzes ook goed uit.

Volgens Het Laatste Nieuws zal deze basiself ook de blauwdruk vormen voor de ploeg die in de bekerfinale zal starten. Zeker nu duidelijk is dat Jan Vertonghen onvoldoende fit zal raken en ook Mario Stroeykens allicht niet tijdig klaar geraakt. Hasi lijkt dus voor resoluut dezelfde starters te kiezen als in de twee voorbije duels.

Jonge defensie

Daarbij is Colin Coosemans een certitude in doel. De defensie is dan weer opvallend jong met Ali Maamar, Lucas Hey, Jan-Carlo Simic en Moussa N'Diaye. Tenzij Hasi in extremis toch kiest voor de meer ervaren Adryelson en/of Ludwig Augustinsson. Op het middenveld vormen Leander Dendoncker en Yari Verschaeren een compatibel duo, met daarvoor de energieke César Huerta. Thorgan Hazard en Samuel Edozie moeten dan weer voor creativiteit zorgen, terwijl Kasper Dolberg het speelpunt blijft. Afwachten of dat voldoende is om Club een eerste keer dit seizoen te kloppen.

De verwachte basiself:

Coosemans; Maamar, Hey, Simic, N'Diaye; Dendoncker, Verschaeren; Edozie, Huerta, Hazard; Dolberg

POLL: Met dit elftal moet Anderlecht in staat zijn om Club te kloppen ...

Meest recent

Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

42
42
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

16
16
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

145
145
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

68
68
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

160
160
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

216
216
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

128
128
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

38
38
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1306
1306
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

119
119
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

380
380
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

137
137
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

244
244
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

72
72
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

95
95
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

71
71
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

94
94
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

149
149
Nieuwe spits Club Brugge? Hayen geeft duidelijke mening

Club Brugge moet donderdagnamiddag winnen van AA Gent als het nog kans wil blijven maken op de ...

324
324
Twee blunders Anderlecht: Kindermans doet boekje open

Donderdag gaat Anderlecht op bezoek bij Antwerp en dat is voor Jean Kindermans nog altijd een ...

598
598

Meer sportnieuws