'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

door
'Anderlecht zet de transfersoap van de zomer op z’n kop'

RSC Anderlecht toont opnieuw interesse in Ahmed Touba, de 27-jarige centrale verdediger van KV Mechelen. De Brusselaars wilden hem afgelopen winter al aantrekken, maar toen hield Mechelen de boot af. Touba, die wordt gehuurd van het Turkse Basaksehir, lijkt nu wel beschikbaar. Met zijn ervaring, fysiek en linkervoet geldt hij als een gegeerd profiel. KV Mechelen overweegt de aankoopoptie van 800.000 euro te lichten om hem vervolgens met winst door te verkopen. Ook andere clubs volgen hem op de voet, maar Touba bevestigt dat Anderlecht nog steeds in beeld is.

LEES OOK: KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

Transfersoap rond Touba begon vorige winter

RSC Anderlecht is op zoek naar minstens twee centrale verdedigers tijdens de komende zomermercato. De geruchtenmolen draait inmiddels op volle toeren in het Lotto Park, en Ahmed Touba (27, KV Mechelen) is een van de namen die al langer de ronde doet.

Vorige winter ving men bij Het Nieuwsblad effectief signalen op over de mogelijke interesse van Anderlecht, al werd dat in het Lotto Park van tafel geveegd. Volgens La Dernière Heure was het spoor van Touba volledig uitgedoofd tegen midden januari.

Tim Matthys, tot voor kort sportief directeur bij KV Mechelen, gaf echter toe in Gazet van Antwerpen dat er in januari wél concrete gesprekken plaatsvonden tussen Anderlecht en Malinwa over Touba.

“In de winter had Anderlecht daar al interesse in, maar toen was dat voor mij onbespreekbaar.”

Transfersoap komt in stroomversnelling

Ahmed Touba wordt dit seizoen gehuurd van het Turkse Basaksehir door Malinwa, dat overweegt om de aankoopoptie van 800.000 euro te lichten en hem daarna met winst door te verkopen.

De verdediger wil niet terug naar Turkije, terwijl KV Mechelen hem niet het contract kan bieden dat hij bij Basaksehir heeft. “In de zomer is de kans wel reëel dat Ahmed vertrekt,” zei toenmalig sportief directeur Tim Matthys aan Gazet van Antwerpen.

De transfersoap rond Touba gaat dus gewoon verder richting de zomermercato, en volgens de speler zelf is de interesse van Anderlecht nog steeds actueel. “Er zijn contacten met Anderlecht, maar ook met andere ploegen. Ik moet de juiste keuze maken. We zullen zien na het seizoen,” zei Touba aan RTBF. “

Ik ga het niet ontkennen: ik sta op de radar van Anderlecht. We hebben deze winter al contact gehad en we zullen ons over een paar weken positioneren. Het wordt een belangrijke beslissing, want ik ben 27 en dat is helemaal niet jong meer.”

De linksvoetige Meunier, de nieuwe Vertonghen

Via Doornik, Moeskroen, Zulte Waregem en Valenciennes werd Ahmed Touba gelanceerd bij Club Brugge door Michel Preud’homme en vervolgens door Ivan Leko. Preud’homme zag in Touba destijds een linksvoetige Thomas Meunier.

Daarna verdedigde hij de kleuren van Lecce, Beroe, OH Leuven en RKC, waar men in hem de nieuwe Jan Vertonghen zag. Pierre van Hooijdonk, 46-voudig Oranje-international en nu analist bij Studio Voetbal, noemde hem “een onontdekte parel in het rechterrijtje”.

Touba speelt dit seizoen bij KV Mechelen, waar de 1,90 meter lange linksvoetige centrale verdediger overtuigende prestaties neerzet. Hij is een van de redenen waarom Mechelen lang meestreed voor een plaats in play-off 1.

Touba, die 14 A-caps voor de Algerijnse nationale ploeg telt, is een atletisch sterke verdediger met snelheid en technische kwaliteiten. La Dernière Heure meldde eind december al dat de 26-jarige dit seizoen gevolgd wordt door verschillende Belgische topclubs.

Dan ben je als verdediger miljonair in het Belgische voetbal

Jacky Mathijssen haalde Ahmed Touba destijds bij de nationale beloften van België. Met het oog op de toekomst moest Mathijssen, in samenwerking met toenmalig bondscoach Roberto Martinez, voor elke positie een back-up vinden. Links in de driemansdefensie was een van de knelpuntposities.

“Ben je linksbenig, rijzig, heb je goeie voeten en een beetje snelheid, dan ben je als verdediger ‘miljonair’ in het Belgische voetbal,” lachte Mathijssen in Gazet van Antwerpen. In de zoektocht naar een profiel zoals Jan Vertonghen kwam Mathijssen uit bij Touba, die toen in Bulgarije speelde.

Touba werkte drie U21-interlands af met de Jonge Duivels, maar koos uiteindelijk voor een internationale carrière bij Algerije. Dit seizoen zorgt Ahmed Touba voor stabiliteit en sereniteit in de centrale defensie van KV Mechelen.

Hij is moeilijk te kloppen in de lucht, voelt zich comfortabel aan de bal en leest het spel uitstekend. De linksvoetige Touba, ‘de muur van Roubaix’ genoemd naar zijn geboorteplaats, kan centraal en links in een driemansverdediging postvatten, en indien nodig ook depanneren op rechts.

🔥 Wat iedereen nu leest

Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt
Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt
Marc Coucke na horroravond: 'Van Looy gooit ijs op het vuur'
Marc Coucke na horroravond: 'Van Looy gooit ijs op het vuur'

Anderlecht moet Touba halen

Meest recent

Häcken-pandoering zorgt voor explosie in Lotto Park

De crisis loert om de hoek bij RSC Anderlecht. En het is amper 1 augustus. We haalden ruim een week ...

79
79
'Droomtransfer Lukebakio op til: topclub meldt zich'

Dodi Lukebakio kent een zeer mooie buitenlandse carrière. De flankaanvaller krijgt weinig ...

36
36
KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

KV Mechelen en Club Brugge openen vanavond de tweede speeldag van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart ...

143
143
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

De afgelopen jaren zijn héél wat voetballers in contact gekomen met het gerecht. Daar ...

65
65
Ajax helpt Club Brugge met slimme transferzet

Ajax heeft een nieuwe aanwinst voorgesteld en dat zullen ze in Brugge zeer graag horen. De ...

178
178
Bertaccini heeft beet: toptransfer eindelijk officieel

De kogel is door de kerk: Adriano Bertaccini is een speler van RSC Anderlecht. Dat maakte de club ...

213
213
‘Anderlecht niet klaar: Renard smeedt nog transferplannen’

RSC Anderlecht is ferm aan het uitpakken op de zomertransferperiode. Anderlecht zal na het fiasco in ...

192
192
KAA Gent zweet peentjes: Leko al ferm onder druk

KAA Gent ging op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met 3-1 onderuit ...

146
146
Zulte Waregem haalt nieuw goudhaantje binnen

Zulte Waregem hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De kampioen van ...

94
94
‘Club Brugge verbaast met vreemde Jashari-beslissing’

De soap rond Ardon Jashari is een dagelijkse bezigheid op de zomermercato. AC Milan duwt ferm door ...

1237
1237
Bekende voetbaltrainer redt twee meisjes van de dood

Een geweldig verhaal in de marge van het voetbal: voormalig Inter-trainer Andrea Stramaccioni heeft ...

70
70
Wilmots grijpt opportuniteit: Standard heeft wéér beet

Standard Luik is met Marc Wilmots en Mircea Rednic een nieuwe weg ingeslagen. De Rouches hopen snel ...

169
169
'Renard stunt met constructie: details nieuwe toptransfer'

Anderlecht is nog druk in de weer op de zomermercato. Paars-Wit kan duidelijk nog versterkingen ...

526
526
De Mil slaat keihard terug na pijnlijke Charleroi-zeperd

Sporting Charleroi was afgelopen seizoen euforisch na de onverwachte overwinning op de Bosuil. De ...

106
106
Ivan Leko onthult gigantische domper bij KAA Gent

KAA Gent is niet goed aan het seizoen begonnen, maar Ivan Leko panikeerde vooralsnog niet. Met ...

355
355
Format-oorlog niet voorbij: verzet schiet meteen in actie

Het format in de Jupiler Pro League en de Challenger Pro League blijft voortduren. De kleinere clubs ...

223
223
Zweden maken Anderlecht compleet belachelijk

RSC Anderlecht heeft donderdagavond gezichtsverlies geleden op het Europese toneel. De Brusselaars ...

392
392
'Jashari-climax op komst: Milan belegt ultieme meeting'

Club Brugge leeft momenteel toe naar de start van de Europese campagne tegen RB Salzburg, maar zal ...

1495
1495
Fink bevestigt Genk-transfer: "Geen gekke dingen doen"

KRC Genk speelde vorige week een sterke partij, maar verloor uiteindelijk wel op het veld van Club ...

425
425
'Anderlecht grijpt in na fiasco: huurdeal in Premier League'

RSC Anderlecht heeft donderdag een mokerslag van formaat geïncasseerd en sneuvelde in de ...

586
586
Vincent Kompany en Bayern in diepe rouw gedompeld

Terwijl Vincent Kompany zijn team begint klaar te stomen voor het nieuwe seizoen, hangt er een ...

75
75
'Noa Lang nu al in de miserie door De Bruyne'

Komende zondag werkt SSC Napoli zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding af, het Franse Stade ...

1173
1173
Nog méér miljoenen? 'Grootmacht schudt Ordoñez-soap door mekaar'

Club Brugge zal vrijdagavond op het veld van KV Mechelen geen beroep kunnen doen op Joel ...

544
544
'Cercle grijpt in: transferprioriteit bekend'

Cercle Brugge kende vorig seizoen een zeer lastig jaar en wist maar op het nippertje degradatie af ...

326
326
BMA velt definitief oordeel over nieuw competitieformat

In februari stemde de Pro League voor een nieuwe competitiehervorming. Daarbij worden de play-offs ...

535
535

Meer sportnieuws