Club als 2de direct naar CL? Afhankelijk van deze 2 teams

door
Club als 2de direct naar CL? Afhankelijk van deze 2 teams

Door de zege tegen Genk van vorig weekend naderde Club Brugge wel tot op één punt, maar voorlopig moet het nog altijd vrede nemen met de tweede plaats in de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart mikt uiteraard op een nieuwe titel, maar toch hoeft het geen ramp te zijn als ze vice-kampioen worden.

In dat geval mag Club immers nog altijd dromen van rechtstreekse kwalificatie voor de league phase van de Champions League. Na de resultaten van donderdagavond is weer wat duidelijker op welk scenario ze daarvoor moeten hopen.

LEES OOK: 'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

Club kan als tweede nog altijd direct naar CL

Als de winnaar van de Europa League zich ook via de eigen competitie rechtstreeks weet te plaatsen voor het kampioenenbal, schuift hun ticket door naar het team met de hoogste coëfficiënt in de voorrondes. Dat kan Club zijn, maar het zal wel moeten hopen dat twee andere clubs hun werk doen.

Allereerst zullen ze in Brugge moeten supporteren voor Athletic Bilbao. De Basken zijn immers nog de enige overblijver in de Europa League die zich ook via de competitie kunnen plaatsen voor de Champions League.

Hopen op Bilbao en Benfica

Bilbao staat momenteel vierde in La Liga, terwijl Spanje sinds donderdag ook zekerheid heeft over een vijfde Champions League-ticket. Bovendien hebben ze ook een extra motivatie om voorbij Manchester United naar de finale van de Europa League te raken, want die finale wordt in hun eigen stadion gespeeld.

Naast Bilbao is Club ook nog afhankelijk van de resultaten in Portugal. Daar mag Benfica of Porto geen tweede eindigen, omdat zij een hogere coëfficiënt hebben. Voorlopig delen Benfica en Sporting er de koppositie, terwijl Porto al op ruime afstand volgt. Het wordt voor Club dus hopen dat Benfica kampioen wordt.

Is het een realistisch scenario dat Club zich ook als tweede direct plaatst?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

84
84
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

54
54
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

28
28
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

72
72
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

42
42
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

237
237
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

32
32
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

49
49
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

176
176
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

62
62
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

405
405
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

231
231
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

83
83
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

107
107
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

338
338
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

176
176
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

232
232
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

207
207
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

945
945
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

183
183
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws