Club als 2de direct naar CL? Afhankelijk van deze 2 teams

door
Club als 2de direct naar CL? Afhankelijk van deze 2 teams

Door de zege tegen Genk van vorig weekend naderde Club Brugge wel tot op één punt, maar voorlopig moet het nog altijd vrede nemen met de tweede plaats in de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart mikt uiteraard op een nieuwe titel, maar toch hoeft het geen ramp te zijn als ze vice-kampioen worden.

In dat geval mag Club immers nog altijd dromen van rechtstreekse kwalificatie voor de league phase van de Champions League. Na de resultaten van donderdagavond is weer wat duidelijker op welk scenario ze daarvoor moeten hopen.

LEES OOK: 'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

Club kan als tweede nog altijd direct naar CL

Als de winnaar van de Europa League zich ook via de eigen competitie rechtstreeks weet te plaatsen voor het kampioenenbal, schuift hun ticket door naar het team met de hoogste coëfficiënt in de voorrondes. Dat kan Club zijn, maar het zal wel moeten hopen dat twee andere clubs hun werk doen.

Allereerst zullen ze in Brugge moeten supporteren voor Athletic Bilbao. De Basken zijn immers nog de enige overblijver in de Europa League die zich ook via de competitie kunnen plaatsen voor de Champions League.

Hopen op Bilbao en Benfica

Bilbao staat momenteel vierde in La Liga, terwijl Spanje sinds donderdag ook zekerheid heeft over een vijfde Champions League-ticket. Bovendien hebben ze ook een extra motivatie om voorbij Manchester United naar de finale van de Europa League te raken, want die finale wordt in hun eigen stadion gespeeld.

Naast Bilbao is Club ook nog afhankelijk van de resultaten in Portugal. Daar mag Benfica of Porto geen tweede eindigen, omdat zij een hogere coëfficiënt hebben. Voorlopig delen Benfica en Sporting er de koppositie, terwijl Porto al op ruime afstand volgt. Het wordt voor Club dus hopen dat Benfica kampioen wordt.

Is het een realistisch scenario dat Club zich ook als tweede direct plaatst?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

57
57
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

54
54
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

66
66
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

34
34
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

112
112
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

206
206
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

217
217
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

85
85
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

33
33
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

100
100
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

208
208
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

231
231
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

83
83
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

501
501
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

347
347
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

421
421
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

132
132
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

75
75
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

584
584
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

606
606
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

411
411
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

424
424
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

290
290
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2183
2183
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

148
148

Meer sportnieuws