Club als 2de direct naar CL? Afhankelijk van deze 2 teams

door
Club als 2de direct naar CL? Afhankelijk van deze 2 teams

Door de zege tegen Genk van vorig weekend naderde Club Brugge wel tot op één punt, maar voorlopig moet het nog altijd vrede nemen met de tweede plaats in de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart mikt uiteraard op een nieuwe titel, maar toch hoeft het geen ramp te zijn als ze vice-kampioen worden.

In dat geval mag Club immers nog altijd dromen van rechtstreekse kwalificatie voor de league phase van de Champions League. Na de resultaten van donderdagavond is weer wat duidelijker op welk scenario ze daarvoor moeten hopen.

LEES OOK: Kalender Champions League: Club vloekt, lastig vierluik Union

Club kan als tweede nog altijd direct naar CL

Als de winnaar van de Europa League zich ook via de eigen competitie rechtstreeks weet te plaatsen voor het kampioenenbal, schuift hun ticket door naar het team met de hoogste coëfficiënt in de voorrondes. Dat kan Club zijn, maar het zal wel moeten hopen dat twee andere clubs hun werk doen.

Allereerst zullen ze in Brugge moeten supporteren voor Athletic Bilbao. De Basken zijn immers nog de enige overblijver in de Europa League die zich ook via de competitie kunnen plaatsen voor de Champions League.

Hopen op Bilbao en Benfica

Bilbao staat momenteel vierde in La Liga, terwijl Spanje sinds donderdag ook zekerheid heeft over een vijfde Champions League-ticket. Bovendien hebben ze ook een extra motivatie om voorbij Manchester United naar de finale van de Europa League te raken, want die finale wordt in hun eigen stadion gespeeld.

Naast Bilbao is Club ook nog afhankelijk van de resultaten in Portugal. Daar mag Benfica of Porto geen tweede eindigen, omdat zij een hogere coëfficiënt hebben. Voorlopig delen Benfica en Sporting er de koppositie, terwijl Porto al op ruime afstand volgt. Het wordt voor Club dus hopen dat Benfica kampioen wordt.

🔥 Wat iedereen nu leest

Na thuisdebuut: De Bruyne aangepakt door Italiaanse media
Na thuisdebuut: De Bruyne aangepakt door Italiaanse media
Nele Somers breekt de stilte over schoonvader Snelders
Nele Somers breekt de stilte over schoonvader Snelders

Is het een realistisch scenario dat Club zich ook als tweede direct plaatst?

Meest recent

'Tweestrijd in de maak: knaltransfer voor Openda'

Bij RB Leipzig namen ze dit weekend afscheid van Arthur Vermeeren, die opzijgeschoven was en nu zijn ...

56
56
'Club trekt grote ogen na plotse Onyedika-wending'

Club Brugge raakte zondag niet verder dan een gelijkspel op het veld van AA Gent. Het kan nu wel ...

273
273
Garcia houdt hart vast: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Maandag blazen de Rode Duivels verzamelen om zich voor te bereiden op het volgende tweeluik in de ...

58
58
Situatie escaleert: fans blokkeren spelersbus op Neerpede

Als het nog geen crisis was bij Anderlecht na de uitschakeling door AEK Athene in de voorrondes van ...

392
392
Fink kondigt vuurwerk aan bij Genk na vertrek Tolu en Oh

KRC Genk beleeft nog een onverwacht woelig einde van de zomermercato. Plots verliezen de Limburgers ...

677
677
'Overmars verbaast: toptalent PSV op weg naar Antwerp'

Het worden voor Antwerp nog spannende dagen op de transfermarkt. Het zag onlangs nog Michel-Ange ...

358
358
'Genk heeft eerste record beet, voorlopig geen tweede'

Genk sloot zondagavond de zesde speeldag in de Jupiler Pro League af met een felbevochten ...

439
439
'Union plots in problemen: twéé sterkhouders nog naar exit'

Union heeft zijn sterke reeks in de competitie zondagavond verdergezet door in de derby Anderlecht ...

208
208
Hasi doet wenkbrauwen fronsen met reactie na nieuwe zeperd

Voor Anderlecht is het een gitzwarte week geworden. Donderdag was er al de Europese eliminatie tegen ...

753
753
Tienkoppig Racing Genk zet ware rollercoaster naar zijn hand

In een week waarin de transfercarrousel op volle toeren draaide, had Racing Genk een vette kluif aan ...

102
102
"Hou gewoon je bek!"-Anderlecht-fans zetten Dudenpark in brand

Het was zonet andermaal een pijnlijke avond voor de trouwe supporters van Anderlecht. Eerder deze ...

922
922
Crisis compleet: Doodziek Anderlecht met 9 onderuit in derby

Met de interlandbreak in zicht, is de crisis bij Anderlecht nog wat groter geworden. De ...

415
415
Fink met opvallende reactie op exodus in de Genkse aanval

Na de recordtransfer van Tolu Arokodare naar Wolverhampton (minstens 26 miljoen euro), staat KRC ...

427
427
Ivan Leko legt grote transfereis bij Gents bestuur

AA Gent pakte zondagnamiddag een knap punt tegen Club Brugge dankzij een late gelijkmaker van ...

277
277
Vanaken legt vinger op wonde na late Brugse deceptie

Club Brugge leek lang af te stevenen op een perfecte week, dat was echter buiten een veerkrachtig AA ...

546
546
Rik Verheye geëmotioneerd: "Dat komt keihard binnen"

Acteur Rik Verheye weet als geen ander hoe het voelt om in de spotlights te staan — maar wat ...

110
110
Genoeg is genoeg: Coucke dropt plots groot Anderlecht-nieuws

RSC Anderlecht wil zondagavond op het veld van Union SG één en ander rechtzetten na de ...

1178
1178
'Club beëindigt Ordoñez-soap met hallucinante eis'

Daags voor de mercato sluit in de grote Europese voetbalnaties, lijkt Joel Ordoñez dan toch ...

978
978
'Ultieme transferbom bij Genk: clubrecord aan diggelen'

KRC Genk staat op punt om afscheid te nemen van Tolu Arokodare, die elk moment kan tekenen bij ...

636
636
Geen Euvrard-effect: OHL klopt Standard na draak van match

Standard heeft voor de derde speeldag op rij verloren in de Jupiler Pro League. Ondanks de ...

157
157
Union zonder Vanhoutte, Hasi doet frappante wissel

Zondagavond staat in de Jupiler Pro League de eretitel van 'Ploeg van Brussel' op het spel. Zo ...

205
205
'In extremis vuurwerk bij Club: topaanwinst op tafel'

Club Brugge KV heeft al een behoorlijk woelige zomermercato achter de rug. En ook vlak voor het ...

1039
1039
De Cuyper en co bezorgen Guardiola nieuwe nachtmerrie

Met 3 op 9 heeft Manchester City zijn start in de Premier League gemist. De ploeg van coach Pep ...

159
159
'United twijfelt: spectaculaire transferwending Lammens'

Antwerp FC hoopt in het absolute van de zomermercato nog flink te cashen op Senne Lammens. Diens ...

589
589
Analisten reageren: grote zondebok bij Club Brugge?

Club Brugge is er niet in geslaagd om met een overwinning de interland-break in te duiken. ...

899
899

Meer sportnieuws