‘Extreme transfer Anderlecht: enorme attractie op komst’

door
‘Extreme transfer Anderlecht: enorme attractie op komst’

RSC Anderlecht is dicht bij een opvallende transfer: het wil het Servische toptalent Mihajlo Cvetkovic aantrekken. De 18-jarige spits van FK Cukaricki wordt gevolgd door Europese topclubs zoals Manchester City en Bayern München, maar volgens Het Nieuwsblad heeft Anderlecht momenteel de beste papieren. Cvetkovic wordt in zijn thuisland gezien als een extreem talent en ziet RSCA als ideale springplank richting de Europese top, net zoals Aleksandar Mitrovic destijds. De onderhandelingen zijn lopende en de kans op een toptransfer lijkt reëel.

LEES OOK: ‘Oplossing in chaos bij Anderlecht: Hasi vindt sleutel’

Anderlecht hoopt op Mitrovic-scenario

RSC Anderlecht volgt Mihajlo Cvetkovic, de spits van FK Cukaricki, al sinds de voorbije wintermercato.

Ook tal van andere clubs, zoals FC Kopenhagen, Lazio, Ajax, Manchester City, Bayern München, Internazionale, Atalanta Bergamo, Malmö, FC Köln, Nürnberg en enkele teams uit de Major League Soccer, zouden concrete aanbiedingen hebben gedaan voor de 18-jarige spits, maar zonder akkoord.

Sporting bleef het dossier van Cvetkovic echter nauwgezet opvolgen en de jonge aanvaller werd grondig gescreend. De 18-jarige geldt als een van de grootste Servische talenten, en Anderlecht doet er alles aan om zijn komst te realiseren.

Sterker nog: volgens Het Nieuwsblad beschikt RSCA over de beste papieren. De club hoopt het scenario van Aleksandar Mitrovic – destijds ook het grootste Servische talent – te herhalen. Hij werd in de zomer van 2013 voor 5 miljoen euro binnengehaald en vertrok twee jaar later voor 15 miljoen naar Newcastle United.

Volgens L’Avenir verlopen de gesprekken tussen Anderlecht en Cukaricki momenteel positief.

Mihajlo Cvetkovic als gegeerd toptalent

Mihajlo Cvetkovic is een naam die bij zowat elke scout in Europa bekend klinkt, en hij is dan ook felbegeerd op de transfermarkt. Dat heeft hij niet alleen te danken aan het feit dat zijn huidige contract bij FK Cukaricki afloopt in 2026, maar ook aan zijn indrukwekkende prestaties en kwaliteiten.

Hij heeft stevige dijen, vergelijkbaar met die van Mario Stroeykens, en is zowel dynamisch als beweeglijk. Cvetkovic straalt agressie, energie en honger uit, en is bijzonder doelgericht.

In Servië wordt hij vaak vergeleken met Luis Suarez, terwijl hij zelf opkijkt naar Sergio Agüero en Lautaro Martinez.

Hij komt het best tot zijn recht als tweede spits of als centrumaanvaller. The Guardian omschreef hem als een speler die meteen opvalt. Goran Grkinic, voorzitter van Cukaricki, noemde hem “een extreem talent”.

Verschillende scouts en experts geloven dat Cvetkovic het potentieel heeft om uit te groeien tot een sleutelspeler bij een Europese topclub.

Anderlecht als springplank

Mihajlo Cvetkovic ziet Anderlecht als de ideale springplank richting een topcompetitie, net zoals Mitrovic destijds. The Guardian nam hem recent op in hun prestigieuze lijst van de 60 grootste jonge talenten ter wereld.

Cvetkovic is houder van het record van de snelste treffer ooit in de Servische competitie – na amper negen seconden. Intussen is hij ook international, met een invalbeurt in de Nations League-play-offs tegen Oostenrijk. De vinnige aanvaller van 1,75 meter scoorde dit seizoen al 7 keer in 27 matchen voor Cukaricki.

In Servië zijn ze ervan overtuigd dat hij het in zich heeft om ooit in een top vijfcompetitie te spelen. Op zijn 18e is Cvetkovic nog een ruw talent, maar dat gold destijds ook voor Mitrovic. Als hij nu al een afgewerkt product was, zou hij simpelweg onhaalbaar zijn voor Anderlecht.

De vraagprijs van Cukaricki zou tussen de 3 en 4 miljoen euro liggen, waarmee het transferrecord van de club zou sneuvelen. Dat record staat voorlopig op naam van Dimitrije Kamenović, Slobodan Tedić en Igor Miladinović, die elk voor 3 miljoen euro vertrokken.

Cvetkovic wordt een toptransfer voor Anderlecht

Meest recent

Standard smult van lieveling: "Sclessin houdt van hem"

Standard won met 3-1 van Sporting Charleroi. Dat was een verdiende zege en een sfeervol Sclessin ...

26
26
Vandenbempt keihard voor JPL-topclub: "Onaanvaardbaar"

Een aantal clubs zitten danig in de problemen. Besnik Hasi heeft een crisis voorlopig vermeden door ...

92
92
Cercle Brugge stort in: woede-uitbarsting van Cinel

Het is crisis bij Cercle Brugge. Trainer Onur Cinel verloor met zijn team met 2-1 van La ...

53
53
OHL 'in shock': Mazzu verandert álles in Leuven

Wat een week voor OH Leuven. Felice Mazzu werd aangesteld en wist in de beker te winnen van Seraing ...

98
98
Yannick Ferrera baalt enorm na pijnlijk nieuws

Yannick Ferrera ging enkele maanden geleden aan de slag bij Zamalek, een zeer grote club in de ...

26
26
Albert ziet iets bij Anderlecht wat niémand verwachtte

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Vooral de eerste dertig minuten waren goed, nadien was ...

232
232
Treurnis bij Anderlecht en KRC Genk: "50 miljoen euro!"

RSC Anderlecht en KRC Genk hebben enorm goede jeugdopleidingen. Er kwamen al veel spelers via die ...

82
82
Degryse luidt alarmbellen voor Club Brugge én Union SG

Union SG en Club Brugge wonnen hun matchen. Zulte Waregem en FCV Dender werden al bij al vlot over ...

191
191
'Anderlecht doet gek: strikt Braziliaanse doelpuntenmachine'

Anderlecht gaat voluit voor een linksvoetige doelpuntenmachine met Raphinha-aura. De 23-jarige ...

518
518
Monsterdeal voor Patro: miljoenen euro’s op komst

Patro Eisden is bezig aan een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft de afgelopen jaren voor ...

92
92
KRC Genk tankt vertrouwen: Smets geeft grote ambitie prijs

KRC Genk won met 0-1 van KVC Westerlo. Die zege was niet helemaal verdiend, maar daar maalden ze ...

84
84
Hubert scherp na vlotte zege en viseert twee spelers

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. De Brusselaars moesten niet eens doorduwen aan ...

73
73
Plots sterkhouder bij STVV: "Als ik het voor het zeggen had…"

STVV speelde een beresterke partij tegen Royal Antwerp FC. Het won met 1-0, maar de score had hoger ...

58
58
Vandenbempt verbaasd over Anderlecht-ster: “Totaal onverwacht”

RSC Anderlecht speelde bij momenten goed tegen KV Mechelen. Ze wonnen verdiend met 3-1 van KV ...

500
500
STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

126
126
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

44
44
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

112
112
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

51
51
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

321
321
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

57
57
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

62
62
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

119
119
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

39
39
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

298
298
Samoise bikkelhard na wanprestatie van AA Gent

AA Gent krijgt de boel maar niet écht aan het draaien. Goed wordt te vaak afgewisseld met ...

224
224

Meer sportnieuws