Champions' Play-Offs ontploffen: Frutos ziet keerpunt in titelstrijd

door
Champions' Play-Offs ontploffen: Frutos ziet keerpunt in titelstrijd

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs is in een stroomversnelling geraakt. Tot de voorlaatste speeldag staat namelijk telkens een onderling duel tussen de drie titelkandidaten op het programma. Bij de eerste onderlinge confrontatie kroonde Club Brugge zich alvast de grote winnaar.

De eerste twee speeldagen van de belangrijkste nacompetitie leverden geen verschillen op aan de top van het klassement. De nummers één tot en met drie wisten hun duels tegen de lager gerankte ploegen telkens te winnen. Maar afgelopen weekend kwam daar verandering in. Leider KRC Genk ging immers op bezoek bij Club Brugge, de eerste achtervolger.

LEES OOK: Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Gemiste kans Genk

Racing begon ook sterk aan de titelclash, maar na een dikke twintig minuten kon Club het evenwicht herstellen. En in de tweede helft trokken de Bruggelingen de match helemaal naar zich toe. Uiteindelijk hadden ze wel een late strafschop nodig om de zege over de streep te trekken, maar al bij al was het een verdiende overwinning. Zo nadert Club tot op één plaats van de koppositie.

Volgens analist Nicolas Frutos was die zege een bepalend moment binnen de titelstrijd. "Voor mij is dit een keerpunt", klonk het bij La Tribune. "Ik weet niet of Brugge kampioen zal worden, maar het zal niet evident worden voor de anderen om hen te kloppen. Voor Genk was dit hét moment om het verschil te maken of toch minstens op een afstand te blijven."

Alles nog open

De Argentijnse ex-spits geeft het voordeel dus aan de titelverdediger. Maar daar waren de andere analisten het niet helemaal mee eens. Al geeft Philippe Albert wel toe dat Club in staat is een erg hoog niveau te halen. "Dit was geen keerpunt. Maar als Brugge speelt zoals in de tweede helft en ze kunnen zo 70 à 75 minuten constant blijven, kan geen enkele ploeg daar tegen op."

Oud-bondscoach Marc Wilmots vindt op zijn beurt dat het nog alle kanten op kan gaan. Ook Union SG, dat momenteel derde staat op drie punten, schrijft hij allerminst af voor het kampioenschap. "Er is nog helemaal niets gespeeld. Simpelweg omdat Genk ook nog een thuismatch heeft tegen Club. Alles ligt nog open, ook voor Union", aldus Wilmots.

Club Brugge is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

63
63
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

70
70
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

310
310
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

263
263
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

121
121
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

76
76
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

308
308
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

48
48
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

156
156
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

277
277
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

219
219
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

200
200
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

254
254
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

239
239
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

408
408
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

204
204
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

60
60
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

101
101
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

596
596
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

78
78
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

872
872
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

621
621
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

33
33
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

85
85
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

192
192

Meer sportnieuws