Nieuw zorgenkind bij Anderlecht: "Krijgt amper iets voor mekaar"

door
Nieuw zorgenkind bij Anderlecht:

RSC Anderlecht blijft voorlopig aanmodderen in de Champions' Play-Offs. De recordkampioen verloor zaterdag ook op het veld van Union SG en blijft zo achter met een povere 0 op 9. Vooral op aanvallend vlak laat Paars-Wit het helemaal afweten. 

Het bestuur van Anderlecht had gehoopt dat de veelbesproken trainerswissel in aanloop naar de PO's voor de nodige resultaten op korte termijn zou zorgen. Maar Besnik Hasi blijkt geen wonderdokter. Integendeel, van beterschap in vergelijking met de ploeg onder David Hubert is nauwelijks sprake. Het valt dan ook te betwijfelen of zijn tactische aanpak het meest geschikt is voor deze selectie.

Zorgen in voorhoede

Maar Hasi heeft wel een aantal geldige excuses. Net als zijn voorganger krijgt ook hij te maken met een pak geblesseerden. Tegen Union ontbraken Jan Vertonghen, Mario Stroeykens, Killian Sardella, Moussa Ndiaye, ... dat scheelt natuurlijk een heuse slok op de borrel. Daarnaast kampen verschillende dragende krachten met een gigantische vormdip. Niet in het minst in het aanvallende compartiment.

Daarvoor wordt logischerwijs richting de ondermaatse Thorgan Hazard gekeken, die ook op Union erg slordig voor de dag kwam en aan de rust werd vervangen. Maar ook Kasper Dolberg is meer en meer een zorgenkind aan het worden. De Deen blijft intrinsiek de beste spits bij RSCA. Hij staat echter al weken op een eiland te voetballen en is niet in staat om zelf iets te forceren.

Al 314 minuten droog

Ondertussen wacht Dolberg alweer 314 speelminuten op een doelpunt. En wanneer hij niet scoort blijkt zijn meerwaarde toch beperkt. Zo ook afgelopen zaterdag op Union. "Zoals altijd spreekt het in zijn verdediging dat hij amper bediend werd. Maar zelfs als hij aan de bal kwam kreeg hij amper iets voor mekaar", stelt SudPresse. "Hij zat een hele match lang in de achterzak van Burgess", aldus La Dernière Heure.

Dat laatste medium stelde ook vast dat de frustratie bij Dolberg zichtbaar begint toe te nemen. Anderlecht hoopt in ieder geval dat hij naar de bekerfinale toe zijn goede vorm en vooral scorend vermogen terugvindt. Hasi blijft ondertussen wijzen naar zijn recente blessure als oorzaak voor de mindere prestaties. "We kunnen niet verwachten dat een jongen als Dolberg nu al op de top van zijn kunnen speelt", liet de trainer verstaan bij Het Laatste Nieuws.

POLL: Anderlecht moet komende zomer een nieuwe eerste spits halen ...

Meest recent

Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

54
54
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

19
19
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

163
163
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

71
71
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

166
166
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

223
223
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

131
131
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

38
38
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1350
1350
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

121
121
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

381
381
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

144
144
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

252
252
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

72
72
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

97
97
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

73
73
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

95
95
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

151
151
Nieuwe spits Club Brugge? Hayen geeft duidelijke mening

Club Brugge moet donderdagnamiddag winnen van AA Gent als het nog kans wil blijven maken op de ...

330
330
Twee blunders Anderlecht: Kindermans doet boekje open

Donderdag gaat Anderlecht op bezoek bij Antwerp en dat is voor Jean Kindermans nog altijd een ...

612
612

Meer sportnieuws