Unanieme 3 op 10: kranten hard voor zwakke schakel Anderlecht

550 stemmen
Unanieme 3 op 10: kranten hard voor zwakke schakel Anderlecht

RSC Anderlecht blijft voorlopig aanmodderen in de Champions' Play-Offs. De recordkampioen ging zaterdag voor de derde keer op rij onderuit en verloor met 2-0 op het veld van Union SG. Bepaalde spelers vielen dan ook hard door de mand.

Allereerst het hoopgevende nieuws. Waar RSCA tijdens de openingsspeeldag van de PO's er nog amper aan te pas kwam op Club Brugge, kon het tijdens de twee voorbije duels iets meer zijn voet naast die van de tegenstander zetten. Na een lastig openingskwartier slaagde Anderlecht er zaterdag behoorlijk goed in om Union in de bedwang te houden. Het gaf weinig kansen weg, maar de tegenstander was dodelijk efficiënt.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Aanvallend onbestaande

Die efficiëntie ontbrak bij Paars-Wit. Of leek te ontbreken. De bezoekers slaagden er gewoonweg niet in om noemenswaardige kansen te creëeren om daarover te oordelen. Union-doelman Anthony Moris kreeg zijn 15de clean-sheet van het seizoen in zijn schoot geworpen, Kasper Dolberg stond quasi een hele match op een eiland te voetballen.

De spelers die het offensieve compartiment moeten laten draaien gaven dan ook niet thuis. Nilson Angulo toonde weliswaar de meeste flitsen, aan zijn acties is nauwelijks rendement gekoppeld. Yari Verschaeren en César Huerta werkten wel hard, maar konden zelden voor dreiging zorgen. En ook het optreden van Thorgan Hazard was uiterst ongelukkig. 

Slordigheden en balverliezen

Sinds zijn terugkeer na een zware blessure blijft de voormalige Gouden Schoen wanhopig op zoek naar zijn beste vorm. Aan inzet geen gebrek. Maar het hoge aantal slordigheden en balverliezen in zijn spel is momenteel vooral een handicap voor Anderlecht. "Bijna de volledige eerste helft was hij nutteloos en zijn balverlies leidde ook nog eens de openingsgoal van Union in", verklaart La Dernière Heure zijn 3 op 10.

Hazard werd ook al aan de rust vervangen. "Ce n’est plus un Hazard. Te vertalen als: Dit is geen toeval meer ofwel Dit is geen Hazard meer. De dribbelaar was onherkenbaar. Hij verspeelde de bal bij de 1-0 en dat is dan toch het balverlies te veel. Op Club Brugge had hij al hetzelfde voor", schrijft Het Nieuwsblad (3/10). "Het is een erg moeilijke periode voor een speler die acht maanden lang hard gewerkt heeft om terug te keren na een zware blessure", toont SudPresse (3/10) zelfs medelijden.

Hasi moet Hazard naast de ploeg zetten ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

17
17
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

22
22
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

52
52
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

90
90
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

66
66
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

94
94
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

385
385
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

219
219
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

65
65
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

380
380
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

128
128
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

766
766
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

118
118
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

109
109
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

88
88
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

208
208
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

391
391
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

357
357
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

582
582
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1028
1028
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws