Unanieme 3 op 10: kranten hard voor zwakke schakel Anderlecht

550 stemmen
Unanieme 3 op 10: kranten hard voor zwakke schakel Anderlecht

RSC Anderlecht blijft voorlopig aanmodderen in de Champions' Play-Offs. De recordkampioen ging zaterdag voor de derde keer op rij onderuit en verloor met 2-0 op het veld van Union SG. Bepaalde spelers vielen dan ook hard door de mand.

Allereerst het hoopgevende nieuws. Waar RSCA tijdens de openingsspeeldag van de PO's er nog amper aan te pas kwam op Club Brugge, kon het tijdens de twee voorbije duels iets meer zijn voet naast die van de tegenstander zetten. Na een lastig openingskwartier slaagde Anderlecht er zaterdag behoorlijk goed in om Union in de bedwang te houden. Het gaf weinig kansen weg, maar de tegenstander was dodelijk efficiënt.

LEES OOK: Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Aanvallend onbestaande

Die efficiëntie ontbrak bij Paars-Wit. Of leek te ontbreken. De bezoekers slaagden er gewoonweg niet in om noemenswaardige kansen te creëeren om daarover te oordelen. Union-doelman Anthony Moris kreeg zijn 15de clean-sheet van het seizoen in zijn schoot geworpen, Kasper Dolberg stond quasi een hele match op een eiland te voetballen.

De spelers die het offensieve compartiment moeten laten draaien gaven dan ook niet thuis. Nilson Angulo toonde weliswaar de meeste flitsen, aan zijn acties is nauwelijks rendement gekoppeld. Yari Verschaeren en César Huerta werkten wel hard, maar konden zelden voor dreiging zorgen. En ook het optreden van Thorgan Hazard was uiterst ongelukkig. 

Slordigheden en balverliezen

Sinds zijn terugkeer na een zware blessure blijft de voormalige Gouden Schoen wanhopig op zoek naar zijn beste vorm. Aan inzet geen gebrek. Maar het hoge aantal slordigheden en balverliezen in zijn spel is momenteel vooral een handicap voor Anderlecht. "Bijna de volledige eerste helft was hij nutteloos en zijn balverlies leidde ook nog eens de openingsgoal van Union in", verklaart La Dernière Heure zijn 3 op 10.

Hazard werd ook al aan de rust vervangen. "Ce n’est plus un Hazard. Te vertalen als: Dit is geen toeval meer ofwel Dit is geen Hazard meer. De dribbelaar was onherkenbaar. Hij verspeelde de bal bij de 1-0 en dat is dan toch het balverlies te veel. Op Club Brugge had hij al hetzelfde voor", schrijft Het Nieuwsblad (3/10). "Het is een erg moeilijke periode voor een speler die acht maanden lang hard gewerkt heeft om terug te keren na een zware blessure", toont SudPresse (3/10) zelfs medelijden.

Hasi moet Hazard naast de ploeg zetten ...

Meest recent

Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

12
12
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

107
107
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

179
179
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

87
87
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

63
63
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

63
63
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

11
11
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

93
93
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

419
419
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

253
253
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

172
172
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

173
173
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

46
46
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

93
93
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

956
956
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

507
507
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

215
215
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

72
72
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

308
308
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

99
99
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

117
117
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

119
119
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

203
203
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

48
48
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

167
167

Meer sportnieuws