Unanieme 3 op 10: kranten hard voor zwakke schakel Anderlecht

door
Unanieme 3 op 10: kranten hard voor zwakke schakel Anderlecht

RSC Anderlecht blijft voorlopig aanmodderen in de Champions' Play-Offs. De recordkampioen ging zaterdag voor de derde keer op rij onderuit en verloor met 2-0 op het veld van Union SG. Bepaalde spelers vielen dan ook hard door de mand.

Allereerst het hoopgevende nieuws. Waar RSCA tijdens de openingsspeeldag van de PO's er nog amper aan te pas kwam op Club Brugge, kon het tijdens de twee voorbije duels iets meer zijn voet naast die van de tegenstander zetten. Na een lastig openingskwartier slaagde Anderlecht er zaterdag behoorlijk goed in om Union in de bedwang te houden. Het gaf weinig kansen weg, maar de tegenstander was dodelijk efficiënt.

LEES OOK: Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Aanvallend onbestaande

Die efficiëntie ontbrak bij Paars-Wit. Of leek te ontbreken. De bezoekers slaagden er gewoonweg niet in om noemenswaardige kansen te creëeren om daarover te oordelen. Union-doelman Anthony Moris kreeg zijn 15de clean-sheet van het seizoen in zijn schoot geworpen, Kasper Dolberg stond quasi een hele match op een eiland te voetballen.

De spelers die het offensieve compartiment moeten laten draaien gaven dan ook niet thuis. Nilson Angulo toonde weliswaar de meeste flitsen, aan zijn acties is nauwelijks rendement gekoppeld. Yari Verschaeren en César Huerta werkten wel hard, maar konden zelden voor dreiging zorgen. En ook het optreden van Thorgan Hazard was uiterst ongelukkig. 

Slordigheden en balverliezen

Sinds zijn terugkeer na een zware blessure blijft de voormalige Gouden Schoen wanhopig op zoek naar zijn beste vorm. Aan inzet geen gebrek. Maar het hoge aantal slordigheden en balverliezen in zijn spel is momenteel vooral een handicap voor Anderlecht. "Bijna de volledige eerste helft was hij nutteloos en zijn balverlies leidde ook nog eens de openingsgoal van Union in", verklaart La Dernière Heure zijn 3 op 10.

Hazard werd ook al aan de rust vervangen. "Ce n’est plus un Hazard. Te vertalen als: Dit is geen toeval meer ofwel Dit is geen Hazard meer. De dribbelaar was onherkenbaar. Hij verspeelde de bal bij de 1-0 en dat is dan toch het balverlies te veel. Op Club Brugge had hij al hetzelfde voor", schrijft Het Nieuwsblad (3/10). "Het is een erg moeilijke periode voor een speler die acht maanden lang hard gewerkt heeft om terug te keren na een zware blessure", toont SudPresse (3/10) zelfs medelijden.

Hasi moet Hazard naast de ploeg zetten ...

Meest recent

Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

27
27
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

78
78
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

51
51
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

26
26
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

195
195
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

339
339
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

548
548
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

278
278
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

92
92
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

103
103
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

387
387
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

157
157
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

244
244
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

104
104
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

265
265
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

457
457
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

192
192
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

68
68
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

565
565
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

111
111
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

116
116
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

314
314
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

168
168

Meer sportnieuws