Unanieme 3 op 10: kranten hard voor zwakke schakel Anderlecht

550 stemmen
Unanieme 3 op 10: kranten hard voor zwakke schakel Anderlecht

RSC Anderlecht blijft voorlopig aanmodderen in de Champions' Play-Offs. De recordkampioen ging zaterdag voor de derde keer op rij onderuit en verloor met 2-0 op het veld van Union SG. Bepaalde spelers vielen dan ook hard door de mand.

Allereerst het hoopgevende nieuws. Waar RSCA tijdens de openingsspeeldag van de PO's er nog amper aan te pas kwam op Club Brugge, kon het tijdens de twee voorbije duels iets meer zijn voet naast die van de tegenstander zetten. Na een lastig openingskwartier slaagde Anderlecht er zaterdag behoorlijk goed in om Union in de bedwang te houden. Het gaf weinig kansen weg, maar de tegenstander was dodelijk efficiënt.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Aanvallend onbestaande

Die efficiëntie ontbrak bij Paars-Wit. Of leek te ontbreken. De bezoekers slaagden er gewoonweg niet in om noemenswaardige kansen te creëeren om daarover te oordelen. Union-doelman Anthony Moris kreeg zijn 15de clean-sheet van het seizoen in zijn schoot geworpen, Kasper Dolberg stond quasi een hele match op een eiland te voetballen.

De spelers die het offensieve compartiment moeten laten draaien gaven dan ook niet thuis. Nilson Angulo toonde weliswaar de meeste flitsen, aan zijn acties is nauwelijks rendement gekoppeld. Yari Verschaeren en César Huerta werkten wel hard, maar konden zelden voor dreiging zorgen. En ook het optreden van Thorgan Hazard was uiterst ongelukkig. 

Slordigheden en balverliezen

Sinds zijn terugkeer na een zware blessure blijft de voormalige Gouden Schoen wanhopig op zoek naar zijn beste vorm. Aan inzet geen gebrek. Maar het hoge aantal slordigheden en balverliezen in zijn spel is momenteel vooral een handicap voor Anderlecht. "Bijna de volledige eerste helft was hij nutteloos en zijn balverlies leidde ook nog eens de openingsgoal van Union in", verklaart La Dernière Heure zijn 3 op 10.

Hazard werd ook al aan de rust vervangen. "Ce n’est plus un Hazard. Te vertalen als: Dit is geen toeval meer ofwel Dit is geen Hazard meer. De dribbelaar was onherkenbaar. Hij verspeelde de bal bij de 1-0 en dat is dan toch het balverlies te veel. Op Club Brugge had hij al hetzelfde voor", schrijft Het Nieuwsblad (3/10). "Het is een erg moeilijke periode voor een speler die acht maanden lang hard gewerkt heeft om terug te keren na een zware blessure", toont SudPresse (3/10) zelfs medelijden.

Hasi moet Hazard naast de ploeg zetten ...

Meest recent

Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

1
1
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

53
53
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

200
200
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

249
249
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

86
86
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

72
72
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

152
152
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

635
635
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

362
362
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

352
352
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

37
37
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

254
254
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

42
42
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

33
33
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

661
661
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

555
555
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

126
126
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

359
359
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

87
87
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

443
443
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

386
386
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

154
154
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

717
717
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

82
82

Meer sportnieuws