Unanieme 3 op 10: kranten hard voor zwakke schakel Anderlecht

550
Unanieme 3 op 10: kranten hard voor zwakke schakel Anderlecht

RSC Anderlecht blijft voorlopig aanmodderen in de Champions' Play-Offs. De recordkampioen ging zaterdag voor de derde keer op rij onderuit en verloor met 2-0 op het veld van Union SG. Bepaalde spelers vielen dan ook hard door de mand.

Allereerst het hoopgevende nieuws. Waar RSCA tijdens de openingsspeeldag van de PO's er nog amper aan te pas kwam op Club Brugge, kon het tijdens de twee voorbije duels iets meer zijn voet naast die van de tegenstander zetten. Na een lastig openingskwartier slaagde Anderlecht er zaterdag behoorlijk goed in om Union in de bedwang te houden. Het gaf weinig kansen weg, maar de tegenstander was dodelijk efficiënt.

LEES OOK: Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Aanvallend onbestaande

Die efficiëntie ontbrak bij Paars-Wit. Of leek te ontbreken. De bezoekers slaagden er gewoonweg niet in om noemenswaardige kansen te creëeren om daarover te oordelen. Union-doelman Anthony Moris kreeg zijn 15de clean-sheet van het seizoen in zijn schoot geworpen, Kasper Dolberg stond quasi een hele match op een eiland te voetballen.

De spelers die het offensieve compartiment moeten laten draaien gaven dan ook niet thuis. Nilson Angulo toonde weliswaar de meeste flitsen, aan zijn acties is nauwelijks rendement gekoppeld. Yari Verschaeren en César Huerta werkten wel hard, maar konden zelden voor dreiging zorgen. En ook het optreden van Thorgan Hazard was uiterst ongelukkig. 

Slordigheden en balverliezen

Sinds zijn terugkeer na een zware blessure blijft de voormalige Gouden Schoen wanhopig op zoek naar zijn beste vorm. Aan inzet geen gebrek. Maar het hoge aantal slordigheden en balverliezen in zijn spel is momenteel vooral een handicap voor Anderlecht. "Bijna de volledige eerste helft was hij nutteloos en zijn balverlies leidde ook nog eens de openingsgoal van Union in", verklaart La Dernière Heure zijn 3 op 10.

Hazard werd ook al aan de rust vervangen. "Ce n’est plus un Hazard. Te vertalen als: Dit is geen toeval meer ofwel Dit is geen Hazard meer. De dribbelaar was onherkenbaar. Hij verspeelde de bal bij de 1-0 en dat is dan toch het balverlies te veel. Op Club Brugge had hij al hetzelfde voor", schrijft Het Nieuwsblad (3/10). "Het is een erg moeilijke periode voor een speler die acht maanden lang hard gewerkt heeft om terug te keren na een zware blessure", toont SudPresse (3/10) zelfs medelijden.

Hasi moet Hazard naast de ploeg zetten ...

Meest recent

Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

41
41
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

15
15
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

22
22
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

14
14
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

112
112
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

357
357
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

263
263
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

177
177
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

182
182
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

227
227
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

387
387
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

427
427
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

109
109
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

57
57
Hoe Van Gucht met roddels omgaat? "Kijk naar mijn bankrekening"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

69
69
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

510
510
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

258
258
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

439
439
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

108
108
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1258
1258
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

154
154
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

89
89
‘United neemt drastisch besluit na Lammens-blunder’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

155
155
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

172
172

Meer sportnieuws