De Bruyne schittert als vanouds: sensationele transfer op komst?

door
De Bruyne schittert als vanouds: sensationele transfer op komst?

Manchester City heeft zaterdagmiddag nog eens ouderwets uitgehaald in de Premier League. De uittredende kampioen van Engeland haalde het immers met 5-2 van Crystal Palace. Daarbij was een glansrol weggelegd voor Kevin De Bruyne.

City ligt al een tijdje uit titelkoers en moet zelfs nog vol aan de bak om een Champions League-ticket voor volgend seizoen te veroveren. In die spannende strijd is er amper ruimte voor fouten. Maar zaterdagmiddag was het bijna zover. Palace nam immers een flitsende start in het Etihad Stadium en stond in een mum van tijd op een dubbele voorsprong.

Voor De Bruyne was dat het signaal om zijn ploeg nog eens bij de hand te nemen. De spelmaker had een week geleden nog aangekondigd dat hij na het seizoen vertrekt bij City en zat bovendien niet in goede vorm. Maar zaterdag kroop hij nog eens in de rol van uitblinker. Met een geweldige vrije trap zorgde de Rode Duivel zelf voor de aansluitingstreffer.

LEES OOK: 'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

Nog steeds op topniveau

Na de pauze krikte hij zijn statistieken nog wat verder op met een assist. En ook op heel wat andere aanvallende acties had KDB wel ergens een voetje in. Kortom een uitstekende prestatie van de draaischijf. Die onderstreepte dat hij ondanks zijn nakende vertrek bij City lang niet versleten is. Iets wat de interesse, die momenteel vrij beperkt lijkt, alleen maar zal aanwakkeren.

Analist Joe Cole twijfelt in ieder geval niet dat De Bruyne voor heel wat clubs nog een groot wapen kan zijn. "Er is geen enkele ploeg in Europa die hem niet zou willen. Dat is als hij in Europa wil blijven. Ik denk dat hij nog in staat is om zijn stempel te drukken op wedstrijden op het allerhoogste niveau. Het zou geweldig zijn om De Bruyne nog in de Premier League te zien", stelde de voormalige Engelse international bij TNT Sports.

Nieuwe Engelse club?

In de voorbije dagen werd evenwel aangenomen dat een andere club uit de Premier League sowieso geen optie zou zijn voor De Bruyne. Maar dat blijkt toch niet helemaal het geval. Bij ViaPlay werd KDB immers gepolst of een andere Engelse ploeg eventueel zou kunnen. "Eerlijk gezegd weet ik het niet. Het zou kunnen, het zou ook niet kunnen. Nu is het lastig, de beslissing om te vertrekken is nog niet lang geleden genomen. Ik heb mijn familie sindsdien zelfs amper gezien. Ik moet eerst met de clubs spreken en dan zien we wel", houdt De Bruyne de deur voor zo'n sensationele transfer open.

In ieder geval lijkt het salaris niet de prioriteit te hebben. Al moet wel het volledige plaatje kloppen. "Ik weet dat ik niet meer de jongste ben, maar voel dat ik nog steeds op een heel hoog niveau kan presteren. Ik weet ook niet welke clubs geïnteresseerd zijn. Maar ik ben bereid om naar elk project te luisteren. Ik hou van voetbal spelen. Als een mooi project voorbij komt en mijn gezin kan daar ook mee leven, dan zullen we een beslissing kunnen maken.

De Bruyne speelt volgend seizoen nog in Europa ...

Meest recent

TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

35
35
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

23
23
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

23
23
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

28
28
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

92
92
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

148
148
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

85
85
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

244
244
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

365
365
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

60
60
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

234
234
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

91
91
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

95
95
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1119
1119
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

339
339
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

347
347
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

153
153
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

118
118
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

526
526
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

163
163
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

203
203
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

579
579
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

39
39
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

66
66
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

265
265

Meer sportnieuws