Sensatie op Stayen: STVV pakt uit met Wouter Vrancken

door
Sensatie op Stayen: STVV pakt uit met Wouter Vrancken

STVV besloot deze week om in volle titelstrijd afscheid te nemen van Felice Mazzu als hoofdcoach. Inmiddels zouden de Kanaries een opvolger beet hebben. Volgens Het Belang van Limburg en Het Laatste Nieuws keert niemand minder dan Wouter Vrancken terug naar Stayen.

De Truienaars zagen in het tussenseizoen naast een waslijst aan sterkhouders ook succescoach Thorsten Fink vertrekken. Om hem op te volgen werd gekozen voor de Italiaan Christian Lattanzio. Maar al snel bleek dat een miscast. Na het eerste luik van het seizoen werd hij al bedankt voor bewezen diensten. Waarna Felice Mazzu het roer overnam.

De Italiaanse Belg was vrij na zijn ontslag eind vorig seizoen bij Charleroi en voldeed aan het gewenste profiel. De eerste matchen onder zijn bewind waren ook hoopgevend. Maar lang duurde het niet alvorens het opnieuw begon mis te lopen. En ook de komst van enkele winteraanwinsten, die duidelijk de stempel van de coach droegen, bracht weinig beterschap.

Geen Losada

Uiteindelijk werd STVV veroordeeld tot het spelen van de Play-Downs. Daarin werd afgelopen weekend een pijnlijke 0-3-nederlaag geleden tegen directe concurrent KV Kortrijk, waardoor het degradatiegevaar intact blijft. Dat bleek voor Mazzu uiteindelijk dus de doodsteek. Afgelopen donderdag werd de trainer al na enkele maanden op de keien gezet.

Gezien de huidige situatie van STVV en de fase waarin het seizoen zich bevindt, zou het wel niet gemakkelijk worden een opvolger te vinden. Even stond de club dicht bij de komst van Hernan Losada. Die onderhandelingen kaatsten echter in extremis af. Nu hebben de Limburgers echter toch een nieuwe coach gevonden. En het blijkt zelfs een droomkandidaat.

Vrancken neemt over

Vrancken groeide destijds op in de streek rond Sint-Truiden en maakte als speler zijn profdebuut voor STVV. Uiteindelijk zou hij meer dan 170 matchen voor de club spelen. Bovendien heeft de oud-middenvelder inmiddels voldoende relevante ervaring opgedaan als coach van onder meer KV Mechelen, KRC Genk en AA Gent. Bij de laatste club werd hij onlangs ontslagen, waardoor hij ook nog eens vrij op de markt was. Vanaf komende dinsdag neemt hij het stokje officieel over en moet hij STVV zo snel mogelijk van het behoud verzekeren. Maar zelfs in geval van degradatie zou hij volgens HBvL op post blijven.

POLL: Vrancken gaat STVV in de Jupiler Pro League houden ...

Meest recent

Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

52
52
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

18
18
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

155
155
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

69
69
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

161
161
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

218
218
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

129
129
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

38
38
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1330
1330
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

120
120
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

381
381
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

141
141
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

248
248
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

72
72
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

96
96
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

72
72
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

95
95
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

150
150
Nieuwe spits Club Brugge? Hayen geeft duidelijke mening

Club Brugge moet donderdagnamiddag winnen van AA Gent als het nog kans wil blijven maken op de ...

326
326
Twee blunders Anderlecht: Kindermans doet boekje open

Donderdag gaat Anderlecht op bezoek bij Antwerp en dat is voor Jean Kindermans nog altijd een ...

605
605

Meer sportnieuws