De Bruyne’s volgende stap: meer dan een transfer?

door
De Bruyne’s volgende stap: meer dan een transfer?

Kevin De Bruyne kondigde zijn vertrek aan bij Manchester City en mikt op een avontuur in de Amerikaanse Major League Soccer. San Diego FC toonde eerst interesse, maar haakte af door zijn hoge looneisen. Inter Miami, met David Beckham aan het roer, wil nu vol voor De Bruyne gaan en zette hem op de discovery list, ondanks financiële beperkingen en een al bezette lijst van sterspelers. De transfer zou een nieuwe mijlpaal betekenen in het MLS-tijdperk.

LEES OOK: “Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

De Bruyne wil naar Amerika

Kevin De Bruyne heeft aangekondigd dat hij Manchester City verlaat na dit seizoen. De 34-jarige moet op zoek naar een nieuwe werkgever, maar op zijn leeftijd zijn er niet veel opties.

Veel waarnemers geloven al een tijdje dat De Bruyne lonkt naar uitbollen in een sportief minder hoog aangeschreven competitie buiten Europa. De Amerikaanse Major League Soccer draagt daarbij de voorkeur van het gezin-De Bruyne weg, meer nog dan een verhuis naar Saudi-Arabië of Turkije.

De zonen en de dochter van De Bruyne spreken perfect Engels, hij is een grote NBA-fan, en daarnaast behartigt Roc Nation, het Amerikaanse entertainmentbureau van superster Jay-Z, sinds enkele jaren de commerciële belangen van De Bruyne.

De MLS is de thuisbasis geworden van de grootste namen uit het voetbal, die op zoek zijn naar nieuwe uitdagingen, en is snel gegroeid.

De Bruyne past niet in het budget van San Diego

San Diego FC, de nieuwste franchise die in 2025 in de Major League Soccer zal spelen, was klaar om de grenzen te verleggen door Kevin De Bruyne aan te trekken.

Het gedurfde voorstel van de Californische club hield in om de Designated Player-regel te gebruiken om de Rode Duivel een deal aan te bieden die zelfs die van Lionel Messi bij Inter Miami zou evenaren, wat hem aan de top van de salarisranglijst van de MLS zou plaatsen.

Als deze transfer afgerond zou worden, zou het een baanbrekend debuut geweest zijn voor de franchise. San Diego haakte echter af toen ze de looneisen van de Rode Duivel vernamen.

“Zijn loonsverwachtingen passen op dit moment niet in ons budget”, zei Tyler Heaps, sportief directeur van San Diego, daar onlangs over.

Inter Miami zet De Bruyne op discovery list

The Daily Mirror onthulde dat ook Inter Miami hun prioriteit heeft gemaakt van Kevin De Bruyne. Eigenaar David Beckham zou de komende maanden graag met hem in gesprek willen gaan.

Inter Miami zou er alles aan willen doen om de Rode Duivel te overtuigen om mee te spelen in de Major League Soccer.

Inter Miami zou De Bruyne alvast op zijn discovery list hebben gezet, wat betekent dat Miami de exclusieve rechten heeft om als eerste MLS-club gesprekken aan te knopen met (de entourage van) Kevin De Bruyne.

Al zullen de financiële details ook moeten kloppen als het tot een transfer moet komen.

Beckham wil stunten met De Bruyne

In de MLS is er sprake van een salarisplafond (salary cap). The Athletic rekende uit dat Kevin De Bruyne maximaal slechts 794.000 euro per jaar kan verdienen in zijn eerste seizoen bij Inter Miami, zo’n 30 keer minder dan wat hij in Manchester jaarlijks opstrijkt.

Drie designated players mogen meer verdienen dan het opgelegde salarisplafond, maar Miami heeft momenteel al drie zo’n spelers: Lionel Messi, Sergio Busquets en Jordi Alba.

Volgens Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, is het David Beckham, de voorzitter en eigenaar van Inter Miami, menens om De Bruyne naar Florida te halen en wil hij een nieuwe stunt realiseren met de Rode Duivel.

De Bruyne moet naar Inter Miami trekken

Meest recent

Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

59
59
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

113
113
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

165
165
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

137
137
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

210
210
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

191
191
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

247
247
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2626
2626
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

516
516
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

342
342
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

275
275
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

202
202
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

407
407
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

171
171
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1237
1237
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

485
485
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1608
1608
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

474
474
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

71
71
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

119
119
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

582
582
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

439
439
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

450
450
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

155
155

Meer sportnieuws