'Anderlecht-miskoop alweer richting exit bij STVV?'

door
'Anderlecht-miskoop alweer richting exit bij STVV?'

Bijltjesdag op Stayen, waar Felice Mazzu zopas het gelag betaalde voor de neerwaartse spiraal. Iemand anders moet STVV nu uit de gevarenzone zien te loodsen. Tenslotte kan degradatie wel eens vergaande gevolgen hebben.

Zoals de meeste ploegen zouden de Kanaries zich in dat geval namelijk genoodzaakt zien om grote kuis te houden in de kleedkamer, waar onder andere Ryotaro Ito, Robert-Jan Vanwesemael en Loïc Lapoussin straks hun laatste contractjaar ingaan. De kans is groot dat zij dan moeten vertrekken.

LEES OOK: Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV strikt Patris

De aflopende contracten van onder meer Didier Lamkel Zé, die zopas in ere werd hersteld, zullen wellicht sowieso niet meer worden verlengd. En ook sterkhouders zoals Adriano Bertaccini en Rein Van Helden staan er vast niet voor te springen om in de Challenger Pro League aan de slag te gaan.

Dat geldt ook voor Louis Patris, de voorbije maanden gehuurd van Anderlecht. STVV maakte enkele dagen geleden bekend dat het de 23-jarige rechtsback nu ook definitief heeft overgenomen. Al hoeft dat naar verluidt niet per se te betekenen dat Patris aanstaande zomer in Sint-Truiden zal blijven.

Bliksemvertrek?

Hoewel hij er tot medio 2029 vastligt valt een bliksemvertrek naar verluidt voorlopig niet uit te sluiten. "Mocht een degradatie volgen voor STVV, dan zal allicht herbekeken moeten worden of een verlengd verblijf aan de Tiensesteenweg effectief doorgaat", klinkt het namelijk bij Het Belang van Limburg.

STVV lijkt er dus evenwel vertrouwen in te hebben dat het haar investering van 1,75 miljoen in dat scenario op z'n minst nog kan recupereren. Wie weet kan het dan zelfs nog wat winst boeken op de miscast van Paars-Wit, tot dusver goed voor vijf assists in 28 optredens voor de degradatiekandidaat. 

Patris is meer waard dan de som die STVV betaalde

Meest recent

Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

41
41
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

76
76
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

93
93
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

14
14
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

291
291
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

263
263
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

897
897
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

300
300
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

288
288
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

291
291
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

255
255
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

391
391
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

195
195
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

310
310
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

233
233
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

336
336
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2945
2945
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

655
655
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

437
437
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

331
331
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

224
224
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

480
480
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

180
180
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1375
1375
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

591
591

Meer sportnieuws