Club speelt met geluk op Bosuil in knettergekke partij

door
Club speelt met geluk op Bosuil in knettergekke partij

Ei zo na werd het voor de Antwerp-supporters andermaal een onvergetelijke wedstrijd. Een oppermachtig Club Brugge nam een driedubbele voorsprong maar bezweek bijna in het slot na een waanzinnige tweede helft. Hayen en co overleefden en zetten zo druk op Racing Genk.

Club Brugge pakte vorig weekend met gemak Anderlecht in en hoopte om ook de trip naar de Bosuil tot een goed einde te brengen. Geen sinecure voor Blauw-Zwart, in de reguliere competitie ging het in het slot nog pijnlijk onderuit. The Great Old wou zich dan weer herpakken na de zware nederlaag bij Union. Hayen koos voor exact dezelfde elf spelers als vorige week, Chery en Doumbia kwamen in het elftal bij Antwerp.

Oppermachtig Club heerst op de Bosuil

Antwerp begon aanvankelijk met veel passie aan de wedstrijd, al nam Club Brugge al vroeg de partij in handen. Na dik vijf minuten spelen haalde Tzolis vanuit een scherpe hoek stevig uit, Lammens ranselde de bal uit de hoek. Even later was het wel prijs voor de landskampioen: Jutgla werd centraal aangespeeld en plaatste de bal vervolgens knap naast de thuisdoelman in de hoek. Club had de 0-1 wel heel snel op zak.

The Great Old reageerde wel meteen met een strak schot van Janssen, ook Mignolet had een prima parade in huis. Blauw-Zwart bleef echter ook nadien gemakkelijk door de linies van Antwerp voetballen. Iets voorbij het kwartier ontsnapte de thuisploeg aan een dubbele achterstand toen Jutgla op Lammens stuitte. Nog voor het halfuur kwam die 0-2 er toch: Van Den Bosch leed balverlies op de helft van Club, via een snelle counter kwam de bal bij Jashari en die bleef ijzig koel voor doel. Een VAR-check later was het doelpunt een feit.

Het kwaliteitsverschil was ook nadien immens en Club liet nog een paar keer na om een derde tegen de touwen te schieten. Op slag van rust kwam de 0-3 toch nog op het bord toen een afgeweken schot van Tzolis voorbij Lammens vloog. Halfweg leek ook deze PO-wedstrijd verstoken te blijven van enige spanning.

Strijdvaardig Antwerp ruikt aan absolute stunt

Kon Antwerp na de pauze nog enigszins een vuist maken? Ulderink begon alvast met dezelfde elf namen, Siquet kwam bij de bezoekers in de plaats van de geblesseerde Sabbe. Het spelbeeld in de tweede helft was meteen duidelijk: Club kreeg de bal, terwijl The Great Old zich in de aanvangsfase louter nog beperkte tot verdedigen.

Iets voorbij het uur was er toch een lichtpuntje voor het thuispubliek. Vincent Janssen kreeg plots veel tijd en ruimte en ramde de bal vanop een meter of twintig in de hoek: 1-3. Het spelbeeld veranderde plots compleet en Antwerp tankte vertrouwen. Een paar minuten later kwam de bal in de kluts vrij en Balikwisha... zorgde zowaar voor de aansluitingstreffer: 2-3.

Kon de remontada nog helemaal voltooid worden? De thuisploeg bleef alvast komen met pogingen van Deman en Praet, de landskampioen bezweek voorlopig niet. Het mirakel zou er uiteindelijk net niet komen, al speelde Club stevig met zijn geluk vandaag. Finaal pakt het wel drie punten en sluipt het voorlopig dichter bij Racing Genk.

Scoreverloop:

0-1 (9') Jutgla, 0-2 (29') Jashari, 0-3 (45+3') Tzolis, 1-3 (63') Janssen, 2-3 (71') Balikwisha

JOUW MENING TELT:
Verdiende Antwerp op basis van de tweede helft een gelijkspel?

Meest recent

'Club zet zich schrap: nieuwe transferontwikkeling Jashari'

Ardon Jashari werd afgelopen seizoen door zijn collega's verkozen tot beste speler in de Jupiler Pro ...

0
0
Doelmannenklucht bij Anderlecht: Coosemans verraden?

Anderlecht leeft in een doelmannenklucht: Colin Coosemans schitterde afgelopen seizoen, maar ...

160
160
'Genk vreest vervelende clausule: exit steunpilaar dreigt'

Bij KRC Genk staat de voorbereiding op het komende seizoen alweer voor de deur. Aanstaande vrijdag ...

52
52
'Toptarget maakt zwaar offer voor droomtransfer Barça'

FC Barcelona was afgelopen seizoen de oppermachtige ploeg in Spanje en wil die suprematie in de ...

51
51
'Keepersdilemma bij Anderlecht: drie opties op tafel'

Bij de vernieuwing van de omkadering van de eerste ploeg, pakte RSC Anderlecht ook uit met de ...

181
181
'Miljoenenstrijd barst los: Tottenham klopt aan bij Club'

Voorlopig beleefde Club Brugge KV een redelijk rustige zomermercato, maar daar komt ongetwijfeld nog ...

347
347
'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

205
205
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

326
326
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

77
77
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

135
135
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

88
88
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

852
852
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

137
137
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

176
176
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

391
391
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

469
469
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

250
250
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

261
261
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

405
405
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

1076
1076
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

550
550
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

164
164
Club strikt ruwe diamant: kenners verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1604
1604
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

338
338
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

657
657

Meer sportnieuws