Club speelt met geluk op Bosuil in knettergekke partij

237 stemmen
Club speelt met geluk op Bosuil in knettergekke partij

Ei zo na werd het voor de Antwerp-supporters andermaal een onvergetelijke wedstrijd. Een oppermachtig Club Brugge nam een driedubbele voorsprong maar bezweek bijna in het slot na een waanzinnige tweede helft. Hayen en co overleefden en zetten zo druk op Racing Genk.

Club Brugge pakte vorig weekend met gemak Anderlecht in en hoopte om ook de trip naar de Bosuil tot een goed einde te brengen. Geen sinecure voor Blauw-Zwart, in de reguliere competitie ging het in het slot nog pijnlijk onderuit. The Great Old wou zich dan weer herpakken na de zware nederlaag bij Union. Hayen koos voor exact dezelfde elf spelers als vorige week, Chery en Doumbia kwamen in het elftal bij Antwerp.

LEES OOK: Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Oppermachtig Club heerst op de Bosuil

Antwerp begon aanvankelijk met veel passie aan de wedstrijd, al nam Club Brugge al vroeg de partij in handen. Na dik vijf minuten spelen haalde Tzolis vanuit een scherpe hoek stevig uit, Lammens ranselde de bal uit de hoek. Even later was het wel prijs voor de landskampioen: Jutgla werd centraal aangespeeld en plaatste de bal vervolgens knap naast de thuisdoelman in de hoek. Club had de 0-1 wel heel snel op zak.

The Great Old reageerde wel meteen met een strak schot van Janssen, ook Mignolet had een prima parade in huis. Blauw-Zwart bleef echter ook nadien gemakkelijk door de linies van Antwerp voetballen. Iets voorbij het kwartier ontsnapte de thuisploeg aan een dubbele achterstand toen Jutgla op Lammens stuitte. Nog voor het halfuur kwam die 0-2 er toch: Van Den Bosch leed balverlies op de helft van Club, via een snelle counter kwam de bal bij Jashari en die bleef ijzig koel voor doel. Een VAR-check later was het doelpunt een feit.

Het kwaliteitsverschil was ook nadien immens en Club liet nog een paar keer na om een derde tegen de touwen te schieten. Op slag van rust kwam de 0-3 toch nog op het bord toen een afgeweken schot van Tzolis voorbij Lammens vloog. Halfweg leek ook deze PO-wedstrijd verstoken te blijven van enige spanning.

Strijdvaardig Antwerp ruikt aan absolute stunt

Kon Antwerp na de pauze nog enigszins een vuist maken? Ulderink begon alvast met dezelfde elf namen, Siquet kwam bij de bezoekers in de plaats van de geblesseerde Sabbe. Het spelbeeld in de tweede helft was meteen duidelijk: Club kreeg de bal, terwijl The Great Old zich in de aanvangsfase louter nog beperkte tot verdedigen.

Iets voorbij het uur was er toch een lichtpuntje voor het thuispubliek. Vincent Janssen kreeg plots veel tijd en ruimte en ramde de bal vanop een meter of twintig in de hoek: 1-3. Het spelbeeld veranderde plots compleet en Antwerp tankte vertrouwen. Een paar minuten later kwam de bal in de kluts vrij en Balikwisha... zorgde zowaar voor de aansluitingstreffer: 2-3.

Kon de remontada nog helemaal voltooid worden? De thuisploeg bleef alvast komen met pogingen van Deman en Praet, de landskampioen bezweek voorlopig niet. Het mirakel zou er uiteindelijk net niet komen, al speelde Club stevig met zijn geluk vandaag. Finaal pakt het wel drie punten en sluipt het voorlopig dichter bij Racing Genk.

Scoreverloop:

0-1 (9') Jutgla, 0-2 (29') Jashari, 0-3 (45+3') Tzolis, 1-3 (63') Janssen, 2-3 (71') Balikwisha

Verdiende Antwerp op basis van de tweede helft een gelijkspel?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

22
22
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

63
63
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

369
369
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

33
33
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

292
292
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

410
410
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

489
489
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

817
817
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

109
109
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

519
519
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

94
94
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

147
147
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

395
395
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

712
712
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

301
301
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

500
500
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

230
230
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

104
104
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws