Anderlecht pakt flink uit vóór Lukaku: “Geraamte kopen”

door
Anderlecht pakt flink uit vóór Lukaku: “Geraamte kopen”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Romelu Lukaku na het WK 2026 terug wil keren naar RSC Anderlecht. De supporters kijken al reikhalzend uit naar de terugkeer van de topscorer aller tijden van de Rode Duivels. Tijdens de podcast 90 Minutes werd het enthousiasme toch getemperd.

Lukaku is nu al een icoon bij Anderlecht. Op 16-jarige leeftijd brak hij door bij Paars-Wit en vervolgens kende de goaltjesdief een grootse carrière bij onder meer Chelsea, Everton, Manchester United, Internazionale, AS Roma en Napoli. Het is geen geheim dat hij weer naar het Lotto Park wil.

LEES OOK: Ferme stap terug: Vanheusden duikt op bij vreemde club

Anderlecht pakt uit

Lukaku zou volgend jaar aldus weer in het shirt van Anderlecht te zien kunnen zijn. Toch zal Paars-Wit nog flink moeten uitpakken als het optimaal wil profiteren van de klasse van Big Rom. “In het geraamte van de ploeg moet er eerst extra kwaliteit komen, voordat de kop (Lukaku) gaat renderen. Hoe goed hij ook is”, liet Filip Joos weten.

Tuur Dierckx vond dan weer dat de concurrentie op dit moment een pak verder staat dan Anderlecht. "Genk, Brugge en Union hebben gewoon veel meer kwaliteit. Eén speler zal niet het verschil maken", citeert Sporza. "Lukaku zal wegen op een verdediging, maar hij gaat ook geen 3 man dribbelen."

Kwaliteit moet beter

Volgens Joos is het zeker dat Lukaku zal terugkeren, maar dat de aanvaller wel hoopt op meer kwaliteit in de selectie dan wat er nu rondloopt. "Ik ben er 300 procent van overtuigd dat hij zijn carrière wil beëindigen bij Anderlecht, maar dat hij ook aan het bidden is dat er tegen dan iets beters staat."

Ook Frank Boeckx ging daarin mee. "Met Lukaku in de ploeg ga je geen mandekking spelen zoals Club Brugge deed. Daardoor kunnen mindere voetballers die ruimte nodig hebben meer hun ding doen. Met Debast en Vertonghen was Anderlecht vroeger heel goed bedeeld, maar hun vervangers zijn niet van hetzelfde niveau."

🔥 Wat iedereen nu leest

Jean-Marie Pfaff breekt volledig:
Jean-Marie Pfaff breekt volledig: "Kapot vanbinnen"
Ruben Van Gucht maakt korte metten met Ine Beyen
Ruben Van Gucht maakt korte metten met Ine Beyen

Moet Anderlecht een kwaliteitsvolle ploeg rónd Lukaku bouwen?

Meest recent

'Straffe Jashari-onthulling: Verhaeghe grijpt persoonlijk in'

Aanstaande woensdag opent Club Brugge KV zijn campagne in de voorrondes van de Champions League op ...

54
54
'Seksschandaal ontploft bij Real Madrid: 2,5 jaar cel'

We maakten al melding van het feit dat Achraf Hakimi in een verkrachtingszaak moet vrezen voor een ...

70
70
'Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over vertrek Dolberg'

RSC Anderlecht speelde donderdag een ronduit belabberde wedstrijd op het veld van BK Häcken, ...

100
100
'Club speelt met vuur: bizarre beslissing op transfermarkt'

In aanloop naar het Europese duel tegen RB Salzburg heeft Club Brugge geen goede beurt gemaakt. ...

426
426
'Frutos flikt het en haalt ex-speler Anderlecht'

Nicolas Frutos heeft bij La Louvière heel wat oude bekenden van RSC Anderlecht gehaald. ...

93
93
'Renard raast door: Anderlecht strikt wéér een spits'

RSC Anderlecht blijft maar doorrazen op de transfermarkt. Olivier Renard en Tim Borguet gaan ...

260
260
Vanaken boos: "Dit is goedkoop en moet eruit!"

Club Brugge heeft vanavond zijn eerste nederlaag geleden op het veld van KV Mechelen. Blauw-Zwart ...

361
361
KV Mechelen stuurt Club Brugge met kater richting CL

KV Mechelen ontving vanavond Club Brugge. Altijd een interessant duel en ook deze keer was het dat. ...

234
234
Transfer Genk: “Híj belichaamt waar wij voor staan”

KRC Genk maakt de afgelopen maanden werk van heel wat contractverlengingen van jonge gasten. De club ...

219
219
Vanderbiest verklapt: “Er speelt iets rond hém”

Bij KV Mechelen zullen er wellicht nog wat spelers gaan vertrekken. De Maneblussers praten over een ...

186
186
Club Brugge in de problemen bij KVM: "Hij is een catastrofe"

KV Mechelen en Club Brugge hebben vanavond de tweede speeldag in de Jupiler Pro League op gang ...

560
560
STVV deelt transferboodschap mee na vertrek Bertaccini

STVV heeft Adriano Bertaccini verkocht aan RSC Anderlecht. De Kanaries verdienen miljoen euro's aan ...

142
142
OH Leuven slaat stevig toe: "Getekend tot 2029"

Oud-Heverlee Leuven is allerminst klaar op de transfermarkt. David Hubert verwacht nog wel het een ...

54
54
Spanning stijgt: plannen met Witsel liggen op tafel

Een tweetal maanden geleden droomden de fans van Standard luidop van een terugkeer van Axel Witsel. ...

273
273
Häcken-pandoering zorgt voor explosie in Lotto Park

De crisis loert om de hoek bij RSC Anderlecht. En het is amper 1 augustus. We haalden ruim een week ...

742
742
'Droomtransfer Lukebakio op til: topclub meldt zich'

Dodi Lukebakio kent een zeer mooie buitenlandse carrière. De flankaanvaller krijgt weinig ...

98
98
KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

KV Mechelen en Club Brugge openen vanavond de tweede speeldag van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart ...

238
238
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

De afgelopen jaren zijn héél wat voetballers in contact gekomen met het gerecht. Daar ...

210
210
Ajax helpt Club Brugge met slimme transferzet

Ajax heeft een nieuwe aanwinst voorgesteld en dat zullen ze in Brugge zeer graag horen. De ...

287
287
Bertaccini heeft beet: toptransfer eindelijk officieel

De kogel is door de kerk: Adriano Bertaccini is een speler van RSC Anderlecht. Dat maakte de club ...

307
307
‘Anderlecht niet klaar: Renard smeedt nog transferplannen’

RSC Anderlecht is ferm aan het uitpakken op de zomertransferperiode. Anderlecht zal na het fiasco in ...

376
376
KAA Gent zweet peentjes: Leko al ferm onder druk

KAA Gent ging op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met 3-1 onderuit ...

293
293
Zulte Waregem haalt nieuw goudhaantje binnen

Zulte Waregem hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De kampioen van ...

145
145
‘Club Brugge verbaast met vreemde Jashari-beslissing’

De soap rond Ardon Jashari is een dagelijkse bezigheid op de zomermercato. AC Milan duwt ferm door ...

1753
1753
Bekende voetbaltrainer redt twee meisjes van de dood

Een geweldig verhaal in de marge van het voetbal: voormalig Inter-trainer Andrea Stramaccioni heeft ...

100
100

Meer sportnieuws