Kapiteinsdebat bij Duivels beslecht? "Hij is de natuurlijke leider"

472 stemmen
Kapiteinsdebat bij Duivels beslecht?

De Rode Duivels kunnen al bij al met een tevreden gevoel terugblikken op hun eerste interland-periode van 2025. Zo werd het behoud in de A-divisie van de Nations League dan toch gevrijwaard. En in het tweeluik tegen Oekraïne stonden enkele spelers op om de ploeg bij de hand te nemen.

Het was om verschillende redenen uitkijken naar de voorbije duels van de nationale ploeg. Uiteraard vanwege Rudi Garcia, die zijn grote debuut vierde als Belgisch bondscoach. De Fransman haalde bovendien enkele nieuwe namen en oude bekenden bij de spelergroep, die zich uiteraard wilden bewijzen.

Maar het vizier was ook gericht op enkele oudgedienden. Op Thibaut Courtois bijvoorbeeld. De doelman maakte zijn grote rentree na de bijna twee jaar durende rel tussen hem en ex-bondscoach Domenico Tedesco. Door een blessure moest hij echter forfait geven voor de terugmatch. Uit zijn houding na die partij bleek dat hij wel degelijk geengageerd is aan het nieuwe project.

LEES OOK: Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Leiders staan op

Dat laatste geldt ook voor Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne. Zij blijven de grote uithangborden, maar kenden beiden een lastige periode bij de nationale ploeg. De vraag was dan ook of zijn voldoende gemotiveerd waren om de kar opnieuw te trekken tot en met het WK 2026. Zowel op als naast het veld gaven ze daar een gepast antwoord op.

Met drie van de vier gescoorde goals tegen Oekraïne, was Lukaku van goudwaarde als speerpunt. Daarnaast toonde hij zich veel meer toegankelijk voor de media en sprak hij zijn ploegmaats opnieuw publiekelijk toe. De Bruyne toonde zich dan weer de grote draaischijf en aanjager. Hij droeg de kapiteinsband ook in de return en nam toen de motivatiespeech voor de match voor zijn rekening. In de pers gaf hij een veel positievere indruk.

KDB vaste aanvoerder?

Lukaku en De Bruyne blijven dan ook de beste opties als kapitein voor deze ploeg. Analiste Justien Odeurs geeft daarbij echter toch het voordeel aan KDB. "De discussie over wie de kapiteinsband moet krijgen, is in mijn ogen beslecht. Hoe Kevin De Bruyne de ploeg negentig minuten bij de hand nam, in woord én daad, was mooi om te zien", stelt de voormalige Red Flame bij Het Belang van Limburg. "Vooral in de eerste helft passeerde àlles via hem. Na de rust kwam het initiatief van overal, maar je voelt toch dat De Bruyne de natuurlijke leider is van deze ploeg."

Aan wie zou u de kapiteinsband geven?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

0
0
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

29
29
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

17
17
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

38
38
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

244
244
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

59
59
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

108
108
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

412
412
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

53
53
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

223
223
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

342
342
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1216
1216
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

533
533
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

170
170
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

201
201
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

774
774
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

573
573
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

270
270
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

132
132
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

201
201
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

61
61
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws