STVV en Cercle Brugge trekken met kater play-downs in

door
STVV en Cercle Brugge trekken met kater play-downs in

De 30ste speeldag van de Jupiler Pro League was vooral spannend omwille van de strijd om het behoud. Héél wat ploegen moesten nog strijden voor het vermijden van de play-downs. Wat gebeurde er op de Belgische velden?

LEES OOK: Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Cercle maakt kansen niet af

Cercle Brugge en STVV begonnen deze speeldag als de twee ploegen die zeker niet mochten verliezen, anders waren ze zeker van de Play-Downs.  Anderlecht moest zich herpakken tegen Cercle Brugge. Ze begonnen gretig en Vazquez wist al vroeg de 1-0 op het bord te zetten. Cercle moest dus flink aan de bak en zette Coosemans nadien twee keer aan het werk. Ook RSCA kreeg nog een aantal kansen, maar het bleef 1-0 bij de rust.

Na de koffie scoorde Cercle al snel de 1-1, maar de VAR riep de ref naar het scherm. De treffer ging niet door wegens een duidelijke voorgaande fout op Dendoncker. RSCA speelde weer een povere pot voetbal en het publiek floot de eigen ploeg uit vanwege de toch wel héél zwakke tweede helft. Cercle verdiende een goal. Maar die viel aan de overzijde met een prachtige treffer van Adryelson en Huerta, ook goed voor de assist, scoorde ook de 3-0. Een zwaar overdreven eindstand.

STVV ten onder bij OHL

STVV moest winnen op het veld van OHL, maar daar zette Schrijvers de thuisploeg nog voor het kwartier op voorsprong. Een fikse tegenvaller voor de Kanaries, die nadien OHL toch vooral zagen domineren. Maar op het einde van de eerste helft scoorde Bertaccini de 1-1. Hoop voor STVV, maar die vervloog na een uur.

Van Helden kreeg een rode kaart en het werd kort nadien 2-1 via Regano. STVV zo op weg naar de play-downs, maar het toonde wilskracht. Bertaccini bracht de Kanaries weer helemaal in de match. OHL wist in het slot het laken toch naar zich toe te trekken via Schrijvers, die een penalty omzette. 

Andere wedstrijden:

  • KV Mechelen - FCV Dender (Foulon, Raman, Hens)

Gaat Cercle zich wel nog redden?

Meest recent

'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

16
16
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

45
45
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

45
45
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

39
39
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

23
23
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

207
207
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

54
54
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

83
83
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

265
265
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

132
132
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

167
167
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

50
50
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

77
77
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

385
385
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

174
174
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

904
904
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

156
156
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

89
89
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

305
305
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

96
96
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

448
448
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

253
253
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

77
77
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

255
255
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

62
62

Meer sportnieuws