'Wil Mannaert is wet: KBVB neemt ingrijpende beslissing’

door
'Wil Mannaert is wet: KBVB neemt ingrijpende beslissing’

Vincent Mannaert is de nieuwe leider van het sportieve departement van de Koninklijke Belgische Voetbalbond. De voormalige sterke man van Club Brugge wil de KBVB naar zijn hand zetten en dat wordt ook duidelijk in de jeugdwerking.

De Rode Duivels liepen de afgelopen weken grote talenten zoals Kos Karetsas en Chemsdine Talbi mis. De KBVB wil ook efficiënter te werk gaan als het om talentenvorming gaat en Het Nieuwsblad laat weten dat het een ingrijpende beslissing gaat nemen.

LEES OOK: Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Talentenploeg geschrapt

Zo wil de KBVB de jeugdwerking van de nationale elftallen veranderen. ‘De technische leiding van de Belgische voetbalbond denkt erover na om één of meerdere nationale jeugdploegen af te schaffen’, klinkt het. Het wil zo vooral de efficiëntie aanpakken.

Het nationale jeugdvoetbal is ingedeeld in verschillende categorieën en vooral de U15 wordt onder de loep genomen. Dat jeugdelftal speelt namelijk geen tornooien en enkel vriendschappelijke wedstrijden. Mogelijk wordt de U15 binnenkort geschrapt.

Sterke jeugd Belgische clubs

Pas vanaf de U17 doen de nationale elftallen mee aan internationale tornooien. De trainingen en oefenwedstrijden van de U15 lijken daarom overbodig voor de KBVB. Zeker omdat de jeugdwerking van de Belgische clubs de afgelopen jaren aan een flinke opmars bezig is.

Extra trainingen zijn volgens Mannaert en consorten aldus overbodig. Enkel de elftallen van de U19 en U17 spelen tornooien. Er wordt ook nagedacht over de functie en het nut van de U18 en de U16. Daarover zijn nog geen knopen doorgehakt.

Een goede keuze van de KBVB om enkele nationale jeugdelftallen te schrappen?

Meest recent

'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

28
28
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

194
194
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

213
213
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

201
201
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

92
92
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

74
74
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

80
80
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

59
59
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

52
52
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

65
65
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

190
190
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

201
201
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

333
333
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

43
43
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

206
206
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

47
47
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

179
179
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

288
288
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

50
50
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

92
92
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

54
54
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

189
189

Meer sportnieuws