'Wil Mannaert is wet: KBVB neemt ingrijpende beslissing’

door
'Wil Mannaert is wet: KBVB neemt ingrijpende beslissing’

Vincent Mannaert is de nieuwe leider van het sportieve departement van de Koninklijke Belgische Voetbalbond. De voormalige sterke man van Club Brugge wil de KBVB naar zijn hand zetten en dat wordt ook duidelijk in de jeugdwerking.

De Rode Duivels liepen de afgelopen weken grote talenten zoals Kos Karetsas en Chemsdine Talbi mis. De KBVB wil ook efficiënter te werk gaan als het om talentenvorming gaat en Het Nieuwsblad laat weten dat het een ingrijpende beslissing gaat nemen.

LEES OOK: Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Talentenploeg geschrapt

Zo wil de KBVB de jeugdwerking van de nationale elftallen veranderen. ‘De technische leiding van de Belgische voetbalbond denkt erover na om één of meerdere nationale jeugdploegen af te schaffen’, klinkt het. Het wil zo vooral de efficiëntie aanpakken.

Het nationale jeugdvoetbal is ingedeeld in verschillende categorieën en vooral de U15 wordt onder de loep genomen. Dat jeugdelftal speelt namelijk geen tornooien en enkel vriendschappelijke wedstrijden. Mogelijk wordt de U15 binnenkort geschrapt.

Sterke jeugd Belgische clubs

Pas vanaf de U17 doen de nationale elftallen mee aan internationale tornooien. De trainingen en oefenwedstrijden van de U15 lijken daarom overbodig voor de KBVB. Zeker omdat de jeugdwerking van de Belgische clubs de afgelopen jaren aan een flinke opmars bezig is.

Extra trainingen zijn volgens Mannaert en consorten aldus overbodig. Enkel de elftallen van de U19 en U17 spelen tornooien. Er wordt ook nagedacht over de functie en het nut van de U18 en de U16. Daarover zijn nog geen knopen doorgehakt.

Een goede keuze van de KBVB om enkele nationale jeugdelftallen te schrappen?

Meest recent

‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

34
34
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

48
48
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

149
149
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

17
17
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

54
54
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

152
152
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

93
93
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

114
114
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

426
426
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

166
166
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

368
368
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

380
380
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

477
477
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

183
183
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

363
363
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

292
292
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

538
538
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

611
611
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

87
87
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

431
431
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

291
291
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

319
319
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

380
380
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

370
370
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

606
606

Meer sportnieuws