'Wil Mannaert is wet: KBVB neemt ingrijpende beslissing’

door
'Wil Mannaert is wet: KBVB neemt ingrijpende beslissing’

Vincent Mannaert is de nieuwe leider van het sportieve departement van de Koninklijke Belgische Voetbalbond. De voormalige sterke man van Club Brugge wil de KBVB naar zijn hand zetten en dat wordt ook duidelijk in de jeugdwerking.

De Rode Duivels liepen de afgelopen weken grote talenten zoals Kos Karetsas en Chemsdine Talbi mis. De KBVB wil ook efficiënter te werk gaan als het om talentenvorming gaat en Het Nieuwsblad laat weten dat het een ingrijpende beslissing gaat nemen.

LEES OOK: Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

Talentenploeg geschrapt

Zo wil de KBVB de jeugdwerking van de nationale elftallen veranderen. ‘De technische leiding van de Belgische voetbalbond denkt erover na om één of meerdere nationale jeugdploegen af te schaffen’, klinkt het. Het wil zo vooral de efficiëntie aanpakken.

Het nationale jeugdvoetbal is ingedeeld in verschillende categorieën en vooral de U15 wordt onder de loep genomen. Dat jeugdelftal speelt namelijk geen tornooien en enkel vriendschappelijke wedstrijden. Mogelijk wordt de U15 binnenkort geschrapt.

Sterke jeugd Belgische clubs

Pas vanaf de U17 doen de nationale elftallen mee aan internationale tornooien. De trainingen en oefenwedstrijden van de U15 lijken daarom overbodig voor de KBVB. Zeker omdat de jeugdwerking van de Belgische clubs de afgelopen jaren aan een flinke opmars bezig is.

Extra trainingen zijn volgens Mannaert en consorten aldus overbodig. Enkel de elftallen van de U19 en U17 spelen tornooien. Er wordt ook nagedacht over de functie en het nut van de U18 en de U16. Daarover zijn nog geen knopen doorgehakt.

Een goede keuze van de KBVB om enkele nationale jeugdelftallen te schrappen?

Meest recent

Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

32
32
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

33
33
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

27
27
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

77
77
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

384
384
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

207
207
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

40
40
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

68
68
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

46
46
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

26
26
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

355
355
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

293
293
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

115
115
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

29
29
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

191
191
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

122
122
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

75
75
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

106
106
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

198
198
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

444
444
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

442
442
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

756
756
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

395
395
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

105
105
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

130
130

Meer sportnieuws