'Wil Mannaert is wet: KBVB neemt ingrijpende beslissing’

door
'Wil Mannaert is wet: KBVB neemt ingrijpende beslissing’

Vincent Mannaert is de nieuwe leider van het sportieve departement van de Koninklijke Belgische Voetbalbond. De voormalige sterke man van Club Brugge wil de KBVB naar zijn hand zetten en dat wordt ook duidelijk in de jeugdwerking.

De Rode Duivels liepen de afgelopen weken grote talenten zoals Kos Karetsas en Chemsdine Talbi mis. De KBVB wil ook efficiënter te werk gaan als het om talentenvorming gaat en Het Nieuwsblad laat weten dat het een ingrijpende beslissing gaat nemen.

LEES OOK: 'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Talentenploeg geschrapt

Zo wil de KBVB de jeugdwerking van de nationale elftallen veranderen. ‘De technische leiding van de Belgische voetbalbond denkt erover na om één of meerdere nationale jeugdploegen af te schaffen’, klinkt het. Het wil zo vooral de efficiëntie aanpakken.

Het nationale jeugdvoetbal is ingedeeld in verschillende categorieën en vooral de U15 wordt onder de loep genomen. Dat jeugdelftal speelt namelijk geen tornooien en enkel vriendschappelijke wedstrijden. Mogelijk wordt de U15 binnenkort geschrapt.

Sterke jeugd Belgische clubs

Pas vanaf de U17 doen de nationale elftallen mee aan internationale tornooien. De trainingen en oefenwedstrijden van de U15 lijken daarom overbodig voor de KBVB. Zeker omdat de jeugdwerking van de Belgische clubs de afgelopen jaren aan een flinke opmars bezig is.

Extra trainingen zijn volgens Mannaert en consorten aldus overbodig. Enkel de elftallen van de U19 en U17 spelen tornooien. Er wordt ook nagedacht over de functie en het nut van de U18 en de U16. Daarover zijn nog geen knopen doorgehakt.

Een goede keuze van de KBVB om enkele nationale jeugdelftallen te schrappen?

Meest recent

'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

10
10
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

11
11
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

21
21
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

32
32
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

82
82
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

56
56
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

114
114
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

92
92
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

56
56
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

214
214
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

58
58
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

77
77
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

497
497
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

175
175
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

99
99
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

484
484
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

712
712
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

146
146
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

51
51
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

70
70
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

61
61
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

544
544
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

255
255
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

179
179

Meer sportnieuws