'Wil Mannaert is wet: KBVB neemt ingrijpende beslissing’

525 stemmen
'Wil Mannaert is wet: KBVB neemt ingrijpende beslissing’

Vincent Mannaert is de nieuwe leider van het sportieve departement van de Koninklijke Belgische Voetbalbond. De voormalige sterke man van Club Brugge wil de KBVB naar zijn hand zetten en dat wordt ook duidelijk in de jeugdwerking.

De Rode Duivels liepen de afgelopen weken grote talenten zoals Kos Karetsas en Chemsdine Talbi mis. De KBVB wil ook efficiënter te werk gaan als het om talentenvorming gaat en Het Nieuwsblad laat weten dat het een ingrijpende beslissing gaat nemen.

LEES OOK: 'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Talentenploeg geschrapt

Zo wil de KBVB de jeugdwerking van de nationale elftallen veranderen. ‘De technische leiding van de Belgische voetbalbond denkt erover na om één of meerdere nationale jeugdploegen af te schaffen’, klinkt het. Het wil zo vooral de efficiëntie aanpakken.

Het nationale jeugdvoetbal is ingedeeld in verschillende categorieën en vooral de U15 wordt onder de loep genomen. Dat jeugdelftal speelt namelijk geen tornooien en enkel vriendschappelijke wedstrijden. Mogelijk wordt de U15 binnenkort geschrapt.

Sterke jeugd Belgische clubs

Pas vanaf de U17 doen de nationale elftallen mee aan internationale tornooien. De trainingen en oefenwedstrijden van de U15 lijken daarom overbodig voor de KBVB. Zeker omdat de jeugdwerking van de Belgische clubs de afgelopen jaren aan een flinke opmars bezig is.

Extra trainingen zijn volgens Mannaert en consorten aldus overbodig. Enkel de elftallen van de U19 en U17 spelen tornooien. Er wordt ook nagedacht over de functie en het nut van de U18 en de U16. Daarover zijn nog geen knopen doorgehakt.

Een goede keuze van de KBVB om enkele nationale jeugdelftallen te schrappen?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

25
25
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

78
78
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

392
392
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

35
35
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

46
46
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

303
303
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

413
413
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

499
499
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

841
841
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

523
523
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

53
53
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

138
138
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

151
151
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

402
402
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

720
720
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

306
306
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

504
504
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

409
409
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

232
232
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws