STVV staat straks voor een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want om 21u maakt het zijn debuut in een Europese league phase. In de Conference League komt het Georgische Iberia 1999 op bezoek. Echt ontspannen leven ze op Stayen niet naar die wedstrijd toe.
Er staat immers wel de nodige druk op de ketel in Sint-Truiden. Het slaagde er in de zomer niet in om zich te plaatsen voor de Europa League, nadat het in de play-offs tegen Omonia nog onderuit ging. Daarnaast bleef ook de start in de Jupiler Pro League met een 8 op 24 onder de verwachtingen.
LEES OOK: STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"
CEO STVV is niet tevredenIn Het Belang van Limburg steekt CEO Takayuki Tateishi zijn onvrede niet onder stoelen of banken. "We pakken te weinig punten, maar wat me nog meer stoort, is dat we in sommige wedstrijden niet het voetbal laten zien waar STVV voor staat", is hij scherp. Een duidelijke boodschap voor trainer Frédéric De Meyer.
Die lijkt voorlopig nog niet voor zijn job te moeten vrezen. "Ik vertrouw erop dat hij er alles aan doet om het tij te keren. Voor mij is het belangrijkste dat we snel ons eigen voetbal terugvinden. Dat weegt zwaarder door dan alleen de punten", benadrukt Tateishi wel.
Late transfers zijn geen excuus
Er zal dus wel snel een kentering moeten komen. Dat STVV met Ito, Yamamoto en Goto enkele sleutelspelers verloor en hun vervangers veelal laattijdig op Stayen arriveerde, mag voor Tateishi immers geen excuus meer zijn.
"Sommige nieuwe spelers zijn inderdaad wat later aangesloten. Maar dat was vorig jaar ook zo'", merkt hij op. "Ook toen kwamen belangrijke spelers als Muja en Goto pas aan toen het seizoen al bezig was. In het begin van de competitie kan dat nog een excuus zijn, maar nu niet meer."
Jannick Lanckriet