Bestuurders vallen Bouchez genadeloos aan: “Ego en lullen”

door
Bestuurders vallen Bouchez genadeloos aan: “Ego en lullen”

MR-voorzitter Georges-Louis Bouchez is een bekende politicus, maar de Waal is ook de voorzitter van Challenger Pro League-club Francs Borains. Bouchez is een grote tegenstander van het nieuwe competitieformat.

Bouchez heeft Francs Borains van derde amateur naar de Belgische tweede klasse geloodst. De ambities stoppen echter niet en de Waalse club wil naar de Jupiler Pro League. Het Nieuwsblad sprak met enkele bestuurders van profclubs.

LEES OOK: Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Frontaal aangevallen

De twee voorzittersfuncties van Bouchez zorgen voor heel wat vragen in de Belgische voetbalwereld. “Hij is een voorvechter van het Belgisch voetbal, iemand die ook aan de ministertafel veel invloed heeft. Dat heeft zijn voordelen. Maar puur ethisch is dit niet juist. Zeker niet omdat hij de Waalse clubs voortrekt. Kijk naar die kwestie over de minimumlonen. Buitenlandse spelers zijn voor Vlaamse clubs nu twee keer zo duur als voor Waalse clubs.”, klinkt het bij een anonieme bestuurder.

Een andere beleidsbepaler valt Bouchez frontaal aan. “We stonden klaar om te stemmen en plots begint hij daar nog te lullen over enquêtes die zouden aantonen dat supporters Play-Offs willen. Verbaal is hij sterk, maar het is totaal naast de kwestie en ongefundeerd. In zijn plaats zou ik nochtans heel low profile blijven. Eerst zorgen dat je club professioneel gerund wordt en dan kan je praten. Als je ziet in welke omstandigheden je daar moet gaan voetballen. Allesbehalve profvoetbalwaardig.”

Ego belangrijker

Diezelfde beleidsbepaler gaat nog een stapje verder. “Als je een micro ziet, zie je Bouchez. Zijn ego is belangrijker dan inhoud. In een online meeting toont hij graag in wat voor chique bureau hij zit. Maar zijn stem weegt natuurlijk wel door in het debat. Mensen zijn meer geneigd om naar hem te luisteren dan naar de voorzitter van pakweg Seraing. En als hij erbij is, ben je ook meer op je hoede voor wat je zegt, want er bestaat altijd een risico dat hij het middels zijn politieke macht weer in je gezicht laat ontploffen.”

Vind jij dat Bouchez geen voorzitter mag zijn van een voetbalclub door zijn politieke functie?

Meest recent

'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

22
22
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

117
117
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

193
193
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

83
83
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

69
69
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

165
165
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

342
342
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

138
138
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

334
334
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

119
119
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

175
175
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

162
162
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

244
244
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

630
630
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

159
159
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

269
269
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

67
67
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

226
226
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

110
110
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

164
164
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

343
343
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

301
301
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

154
154
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

358
358
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

261
261

Meer sportnieuws