Vreven ontpopt zich tot ti-ta-tovenaar bij winnend Lokeren

door
Vreven ontpopt zich tot ti-ta-tovenaar bij winnend Lokeren

Lokeren-Temse pakte deze namiddag voor de derde keer op een rij de zege in de Challenger Pro League. Met Jong Genk werd nu ook de hekkensluiter schaakmat gezet, zo behoudt nieuwbakken coach Stijn Vreven zijn perfect rapport.

Na de komst van Stijn Vreven ging het plots uitstekend met Lokeren-Temse. De fusieclub pakte sindsdien 6/6 en vergat meteen alle degradatiezorgen. Vandaag hoopten de Oost-Vlamingen hun reeks nog wat te verlengen op bezoek bij Jong Genk. De Limburgers stonden laatste in de CPL maar hadden geluk dat ze sowieso niet konden zakken door de recente competitiehervorming.

LEES OOK: Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Straffe start Lokeren, parel van Oyen

De bezoekers namen een scherpe start op het veld van Geel. Na dik vijf minuten spelen verscheen Nainggolan voor doelman Brughmans maar de voormalig Rode Duivel kon onvoldoende besluiten. Bij de daaropvolgende hoekschop bleef de bal lang hangen in de zestien meter van Jong Genk, de bal kwam voor de voeten van Brebels en die haalde meteen de trekker over: 0-1.

Lokeren was voorlopig de enige ploeg die tot kansen kwam. Iets voorbij het kwartier mikte Marijnissen op de vuisten van de Genkse doelman. De youngsters van Racing Genk creëerden lane tijd niets maar kwamen iets voorbij het halfuur wel op gelijke hoogte. Na dom balverlies bij de bezoekers was het Luca Oyen die met een prachtige krul de 1-1 op het bord zette. Het slotkwartier werd nog gekenmerkt door veel storende fouten en een beter Genk. Halfweg stond het gelijk op de Leunen.

Invallers brengen peper en zout in armtierig schaakspel

Wie kon het laken na rust naar zich toetrekken? Na dik vijf minuten spelen zorgde Boone voor het eerste gevaar, doelman Brughmans had de nodige moeite met het gekraakte schot. Aan de overzijde ging een afgeweken bal van Nuozzi nipt over, in de nastoot kon ook Mirisola zijn schot net niet kadreren. De wedstrijd ging nadien helemaal op slot met twee ploegen die nog amper aan kansen kwamen.

Op een kwartier van het einde klommen de bezoekers toch weer op voorsprong. Een hoekschop kwam in de zestien meter plots voor de voet van invaller Van Aerschot en die schoot overhoeks de 1-2 in doel. Een echte reactie kwam er nadien niet meer van Jong Genk, dat troosteloos laatste blijft. De vele supporters van Lokeren vierden een nieuwe zege van hun team.

Scoreverloop:

0-1 (8') Brebels, 1-1 (32') Oyen, 1-2 (76') Van Aerschot

Is Stijn Vreven een coach die zwaar onderschat wordt?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

43
43
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

18
18
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

47
47
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

24
24
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

138
138
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

18
18
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

108
108
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

178
178
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

104
104
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

205
205
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

84
84
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

55
55
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

142
142
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

293
293
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

287
287
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

190
190
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

502
502
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

234
234
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

154
154
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

253
253
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

365
365
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

339
339

Meer sportnieuws