Club schrijft historie: "Beste Belgische prestatie in Europa deze eeuw"

door
Club schrijft historie:

Club Brugge zorgde deze week voor een erg straffe prestatie. Blauw-Zwart plaatste zich immers voor de 1/8ste finales van de Champions League ten koste van Atalanta BC, nummer drie in de Serie A. Waar moet deze verwezelijking geplaatst worden binnen de geschiedenis van het Belgische voetbal?

Zoals geweten werd het Kampioenenbal dit seizoen in een compleet nieuw jasje gestoken. De traditionele groepsfase werd ingeruild voor een algemene ranking met alle deelnemers, de zogenaamde League Phase. Daarvan stootten enkel de acht clubs met het meeste punten na acht speeldagen rechtstreeks door naar de 1/8ste finales.

De nummers 9 tot en met 24 op die ranking moesten dan weer in een tussenronde strijden om hun ticket voor de 1/8ste finales. In principe zou dat de Europese grootmachten ten goede moeten komen. Maar naast PSV, Feyenoord en SL Benfica, bewees dus ook Club Brugge dat ploegen uit kleinere competities het behoorlijk ver kunnen schoppen.

LEES OOK: Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Belgische voetbalgeschiedenis

Het parcours van Blauw-Zwart was overigens behoorlijk lastig. Zeven van de acht tegenstanders in de League Phase, plaatsten zich bijvoorbeeld in de top 24. En in de tussenronde werd Club ook nog eens gekoppeld aan Atalanta. Dat werd knap negende in de League Phase en draait al een heel seizoen mee in de top van de Serie A. Maar de Bruggelingen klaarden de klus door met 1-3 te gaan winnen in Bergamo.

Columinst Hans Vandeweghe schat die prestatie dan ook bijzonder hoog in. "Als een van de allergrootste Europese momenten in de recente geschiedenis van Club Brugge en bij uitbreiding van het Belgisch voetbal. De meningen daarover zullen verschillen, want hoewel Club net als Anderlecht en Gent eerder al de laatste zestien haalde, is dit wellicht de beste prestatie van een Belgische club in Europa deze eeuw", klinkt het bij De Morgen.

Masterclass in Bergamo

Club had eerder ook al de heenmatch met wat mazzel gewonnen. Maar wat het dinsdag in de eerste helft liet zien, was echt van een topniveau. "Die 0-3, dat was echt een masterclass. Club plooide soms erg ver terug en zette een stevige dubbele gordel als het daartoe werd verplicht door de druk van Bergamo, maar er waren evenveel momenten dat Club erg hoog stoorde, of een middelhoog blok zette", analyseert Vandeweghe. "De Italianen wisten zich geen raad met die aanpak. Hoe ze na dat verdedigen bij een balverovering als door de Italiaanse boter sneden met gave passing en de tragere verdedigers in snelheid pakten, dat was top."

Dit was de beste Europese prestatie van een Belgische club in de 21ste eeuw ...

Meest recent

'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

40
40
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

70
70
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

52
52
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

114
114
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

18
18
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

295
295
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

61
61
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

163
163
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

348
348
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

158
158
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

235
235
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

379
379
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

379
379
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

40
40
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

107
107
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

278
278
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

52
52
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

107
107
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

93
93
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

237
237
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

323
323
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1220
1220
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

715
715
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

410
410

Meer sportnieuws