Tandem vol power: Anderlecht gaat voor droomduo

door
Tandem vol power: Anderlecht gaat voor droomduo

Anderlecht heeft een krachtig duo in de maak voor het komende seizoen, met Leander Dendoncker en Cedric Hatenboer als de mogelijke centrale figuren. Terwijl Dendoncker, ondanks een zware prijskaart van 7 miljoen euro, hoopt op een langer verblijf, lijkt de club meer richting Hatenboer te kijken. De jonge Nederlander brengt een totaal andere speelstijl dan Dendoncker, maar de combinatie van ervaring en potentieel zou de sleutel kunnen zijn voor succes in het middenveld van Anderlecht.

LEES OOK: 'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Dendoncker wil blijven bij Anderlecht

Ondanks een stevige aankoopoptie van 7 miljoen euro en een zwaar salaris, een helse kostenpost volgens La Dernière, hoopt Leander Dendoncker om ook volgend seizoen bij Anderlecht te spelen.

De 38-voudige Rode Duivel wordt momenteel gehuurd van Aston Villa en zijn huurbeurt zou nu alleen al 2 miljoen euro kosten. Voorlopig overtuigt Dendoncker ook niet in zijn tweede passage in het paars-witte shirt.

Jürgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad, schreef dat Dendoncker nog een paar maanden mag meedraaien, maar dat Anderlecht hem toch zal doorsturen.

Volgens die krant voelt Dendoncker zich nochtans thuis in Brussel. Hij huurt met zijn vrouw Anna en zoontje een huis in Ukkel en liet hun gekochte woning in Engeland even achter.

De speler zou ook zeker geen njet zeggen tegen een verlengd verblijf. Maar de kans dat Anderlecht de aankoopoptie van 7 miljoen euro licht, is quasi onbestaande

Met Dedoncker én Hatenboer volgend seizoen?

Olivier Renard stelde in een gesprek met Het Nieuwsblad dat Leander Dendoncker de voorbije jaren weinig heeft gespeeld en dat de buitenwacht daarom niet alles op hem moet afschuiven.

Volgens de sportief directeur is er nog geen beslissing genomen om de aankoopoptie bij Aston Villa al dan niet te lichten. “Als hij dat nu al denkt, vergist hij zich.”

Of dat gaat lukken met een aankoopoptie van 7 miljoen en de komst van concurrent Cedric Hatenboer van Excelsior Rotterdam, is de vraag, maar alleen met goeie prestaties kan hij hoop blijven koesteren.

Naar verwachting zal Hatenboer volgend seizoen Dendoncker vervangen. De jonge middenvelder zal ook tijd krijgen om te groeien en moet niet meteen de ster zijn.

“Hij heeft toch geen schrik van Hatenboer, die uit de Nederlandse tweede klasse komt?” schreef Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad.

“Leander is een 38-voudige Rode Duivel. Natuurlijk moet Hatenboer een meerwaarde worden en zal hij de concurrentie aanscherpen. Maar als onze jongens daar niet mee om kunnen, moeten ze golf gaan spelen. Da’s wat Dendoncker betreft geen thema”, liet Renard alle opties open in een gesprek met Het Nieuwsblad.

Dendoncker vs Hatenboer: clash der stijlen

Anderlecht haalde met Cedric Hatenboer (Excelsior Rotterdam) al een positionele vervanger voor Leander Dendoncker binnen. Beide spelers spelen als verdedigende middenvelder, maar hun stijlen lopen heel erg uiteen.

Dendoncker is een fysiek sterke marathonman met infiltratievermogen, maar is ook niet meteen de voetballende nummer zes. Dat is Hatenboer wel. De 19-jarige Nederlander is een ‘slimme’ nummer zes, die het ritme bepaalt met zijn passing en spelinzicht.

Algemeen Dagblad omschrijft Hatenboer als de accordeon van het elftal, die verdediging en aanval met elkaar verbindt door zijn dribbels, durf en drang naar voren.

“Het gemak waarmee hij opendraait, een medespeler vindt en als een patron de lakens uitdeelt is veelzeggend en veelbelovend.” ESPN-consultant Hans Kraay Junior noemde hem zelfs de Frenkie van de Keuken Kampioen Divisie, verwijzend naar de Nederlandse middenvelder van Barça.

“De maestro van Excelsior is een transfer met veel potentieel”, schreef Het Nieuwsblad.

Moet Anderlecht met Hatenboer en/of Dendoncker spelen?

Meest recent

'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

12
12
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

110
110
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

188
188
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

83
83
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

68
68
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

163
163
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

333
333
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

137
137
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

331
331
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

118
118
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

174
174
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

161
161
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

244
244
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

628
628
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

157
157
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

266
266
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

67
67
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

225
225
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

110
110
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

163
163
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

342
342
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

299
299
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

154
154
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

356
356
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

260
260

Meer sportnieuws