'Anderlecht komt transferpact na: sterkhouder naar exit'

door
'Anderlecht komt transferpact na: sterkhouder naar exit'

RSC Anderlecht staat in de komende weken en maanden voor nog een erg drukke periode. Maar ondertussen wordt achter de schermen ongetwijfeld ook al de zomerse transferperiode voorbereid. Dan zal sportief directeur Olivier Renard wellicht enkele sterkhouders moeten vervangen.

De oud-doelman werd in het najaar aangeworven als sportieve baas onder impuls van voorzitter Wouter Vandenhaute. En tijdens de wintermercato wachtte Renard meteen een heuse vuurdoop. Zo moest hij de selectie van coach David Hubert van directe versterking voorzien, de RSCA Futures enkele extra wapens toereiken én de nodige uitgaande dossiers in goede banen leiden.

Uiteindelijk haalde Renard met César Huerta, Adryelson en Lucas Hey drie directe aanwinsten in huis. Zij staan doorgaans ook in de basis. Enzo Sternal, Elyess Dao en Ibrahim Kanaté zijn dan weer toekomstgerichte aankopen, terwijl met Cedric Hatenboer zelfs al een aanwinst voor komend seizoen werd aangetrokken. Aan inkomende zijde lijkt Renard dus geslaagd in zijn opdracht.

LEES OOK: Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Zomerse vertrekkers

Aan uitgaande zijde vond de sportief directeur oplossingen voor de overbodige Amadou Diawara (contractontbinding) en Ishaq Abdulrazak (verkocht). De Denen Mathias Jørgensen en Anders Dreyer trokken dan weer naar de MLS. En Francis Amuzu werd aan het Braziliaanse Gremio verpatst. In totaal verdiende RSCA daar wel 'slechts' een kleine 7 miljoen euro aan.

Niet bepaald een jackpot dus, Renard kreeg dan ook het verwijt dat hij niet de beste verkoper is. Komende zomer krijgt hij evenwel de kans om het tegendeel te bewijzen. Zo zal er ongetwijfeld interesse heersen in sterkhouders als Mario Stroeykens en Kasper Dolberg, terwijl jongens als Yari Verschaeren en Théo Leoni hun laatste contractjaar ingaat.

Afspraken met Sardella

Daarnaast lijkt RSCA afscheid te gaan nemen van Killian Sardella. Volgens La Dernière Heure werden immers bepaalde afspraken gemaakt met de rechtsback. Zo zou bij zijn contractverlenging zijn afgesproken dat de club hem niets in de weg zal leggen als in de zomer van 2025 een aanvaardbaar transferbod op tafel zou komen. Die afspraak werd gemaakt onder de inmiddels vertrokken CEO Jesper Fredberg, maar Anderlecht zou wel van plan zijn om het honoreren. De kans is dus groot dat Sardella aan zijn laatste maanden bezig is in het Lotto Park. Aan hem om zich de komende weken en maanden verder in de kijker te spelen.

Sardella zou zijn plaats hebben in een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

24
24
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

136
136
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

111
111
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

66
66
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

67
67
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

75
75
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

93
93
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

279
279
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

288
288
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

579
579
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

306
306
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

200
200
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

120
120
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

60
60
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

168
168
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

54
54
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

89
89
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

105
105
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

134
134
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

342
342
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

305
305
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

88
88
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

179
179
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

195
195
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

142
142

Meer sportnieuws