'Anderlecht komt transferpact na: sterkhouder naar exit'

door
'Anderlecht komt transferpact na: sterkhouder naar exit'

RSC Anderlecht staat in de komende weken en maanden voor nog een erg drukke periode. Maar ondertussen wordt achter de schermen ongetwijfeld ook al de zomerse transferperiode voorbereid. Dan zal sportief directeur Olivier Renard wellicht enkele sterkhouders moeten vervangen.

De oud-doelman werd in het najaar aangeworven als sportieve baas onder impuls van voorzitter Wouter Vandenhaute. En tijdens de wintermercato wachtte Renard meteen een heuse vuurdoop. Zo moest hij de selectie van coach David Hubert van directe versterking voorzien, de RSCA Futures enkele extra wapens toereiken én de nodige uitgaande dossiers in goede banen leiden.

Uiteindelijk haalde Renard met César Huerta, Adryelson en Lucas Hey drie directe aanwinsten in huis. Zij staan doorgaans ook in de basis. Enzo Sternal, Elyess Dao en Ibrahim Kanaté zijn dan weer toekomstgerichte aankopen, terwijl met Cedric Hatenboer zelfs al een aanwinst voor komend seizoen werd aangetrokken. Aan inkomende zijde lijkt Renard dus geslaagd in zijn opdracht.

LEES OOK: 'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Zomerse vertrekkers

Aan uitgaande zijde vond de sportief directeur oplossingen voor de overbodige Amadou Diawara (contractontbinding) en Ishaq Abdulrazak (verkocht). De Denen Mathias Jørgensen en Anders Dreyer trokken dan weer naar de MLS. En Francis Amuzu werd aan het Braziliaanse Gremio verpatst. In totaal verdiende RSCA daar wel 'slechts' een kleine 7 miljoen euro aan.

Niet bepaald een jackpot dus, Renard kreeg dan ook het verwijt dat hij niet de beste verkoper is. Komende zomer krijgt hij evenwel de kans om het tegendeel te bewijzen. Zo zal er ongetwijfeld interesse heersen in sterkhouders als Mario Stroeykens en Kasper Dolberg, terwijl jongens als Yari Verschaeren en Théo Leoni hun laatste contractjaar ingaat.

Afspraken met Sardella

Daarnaast lijkt RSCA afscheid te gaan nemen van Killian Sardella. Volgens La Dernière Heure werden immers bepaalde afspraken gemaakt met de rechtsback. Zo zou bij zijn contractverlenging zijn afgesproken dat de club hem niets in de weg zal leggen als in de zomer van 2025 een aanvaardbaar transferbod op tafel zou komen. Die afspraak werd gemaakt onder de inmiddels vertrokken CEO Jesper Fredberg, maar Anderlecht zou wel van plan zijn om het honoreren. De kans is dus groot dat Sardella aan zijn laatste maanden bezig is in het Lotto Park. Aan hem om zich de komende weken en maanden verder in de kijker te spelen.

Sardella zou zijn plaats hebben in een Europese topcompetitie ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

93
93
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

88
88
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

24
24
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

81
81
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

25
25
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

219
219
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

115
115
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

96
96
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

56
56
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

115
115
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

36
36
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

358
358
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

52
52
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

154
154
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

66
66
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

335
335
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

668
668
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

129
129
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

678
678
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

43
43
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

23
23
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

216
216
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

367
367
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

238
238

Meer sportnieuws