3 op 10: zondebok Club Brugge geslachtofferd aan de rust

1588
3 op 10: zondebok Club Brugge geslachtofferd aan de rust

Club Brugge heeft zaterdagavond andermaal dure punten laten liggen in de Jupiler Pro League. Op het veld van STVV bleef de regerende kampioen steken op een 2-2-gelijkspel. Bij Blauw-Zwart vielen dan ook verschillende spelers door de mand.

De Bruggelingen staan aanstaande dinsdag voor een historische afspraak in Bergamo. Om de 1/8ste finales van de vernieuwde Champions League te halen moet de Belgische kampioen dan een 2-1-voorsprong zien te verdedigen tegen Atalanta BC. De verwachting was dan ook dat coach Nicky Hayen op het kunstgrasveld van Stayen volop zou roteren met zijn sterkhouders.

Dat deed de 'Trainer van het Jaar' echter niet. Ten opzichte van de heenmatch tegen Atalanta werden slechts twee verse krachten in de basiself gedropt. Dinsdag zal moeten blijken of dat de juiste keuze was. Tegen STVV pakte het in ieder geval niet uit zoals gewenst. Zo stond Club na amper twintig minuten al twee doelpunten in het krijt.

LEES OOK: 'Leko vist trio op: laatste kans bij Club Brugge?'

Sterkhouders ondermaats

Uiteindelijk wist Blauw-Zwart die scheve situatie nog ietwat recht te zetten. Hans Vanaken zorgde na rust voor de aansluitingstreffer en in de extra tijd maakte Christos Tzolis er nog 2-2 van. Gezien het wedstrijdverloop leek dat een gewonnen punt. Maar in realiteit moet Club opnieuw terrein toegeven op leider KRC Genk, dat vrijdag wél won op Standard.

Bij Club lieten verschillende spelers het dan ook afweten. Simon Mignolet maakte bijvoorbeeld geen goede beurt bij de 1-0, backs Joaquin Seys en Maxim De Cuyper werden geregeld afgetroefd. Hugo Vetlesen kon dan weer niet bewijzen waarom hij aanspraak zou moeten maken op meer minuten. Maar vooral Gustaf Nilsson kwam erg pover voor de dag.

Niet te missen doelkans

De Zweedse targetspits kon nauwelijks zijn stempel drukken op het veldspel. En toen hij een gigantische kans kreeg om Club nog voor rust weer in de match te brengen, trapte hij deze reuzehoog over. Aan de rust werd Nilsson dan ook al vervangen. Volgens Het Laatste Nieuws werd hij 'geslachtofferd' na het verbrodden van een 'niet te missen kans'.

Ook bij Het Nieuwsblad is men streng. Zo krijgt Nilsson slechts een 3 op 10 in de beoordelingen. "Miste bij een 2-0 stand een grote kans. Voor het overige te veel afwezig en bij de rust mocht hij in de kleedkamer blijven", klinkt het. Het valt dan ook ten zeerste te betwijfelen dat Nilsson, in de twee vorige duels wel goed voor belangrijke doelpunt, dinsdag opnieuw mag starten.

Club had in januari extra aanvallende versterking moeten halen ...

Meest recent

'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

28
28
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

130
130
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

80
80
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

161
161
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

87
87
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

38
38
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

163
163
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

83
83
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

61
61
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

57
57
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

306
306
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

152
152
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

59
59
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

282
282
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

31
31
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

107
107
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

772
772
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

522
522
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

157
157
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

110
110
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

276
276
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

615
615
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

97
97
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

211
211
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

70
70

Meer sportnieuws