Goede vriend Lukaku zette Anderlecht-transfer in gang

door
Goede vriend Lukaku zette Anderlecht-transfer in gang

Francis Amuzu maakte de verrassende overstap van RSC Anderlecht naar het Braziliaanse Gremio. Paars-Wit kreeg naar verluidt ‘slechts’ 1,2 miljoen euro terwijl er in het verleden om en bij de 10 miljoen euro werd genoemd. Ook het Italiaanse Napoli was geïnteresseerd.

De club van Romelu Lukaku had Amuzu echter pas als plan C in gedachten. Uiteindelijk was het goede vriend van Lukaku en ex-Anderlecht-speler Yannick Bolasie die de keuze voor Brazilië in gang heeft gezet. Amuzu vroeg raad aan de Congolese dribbelaar.

LEES OOK: De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Goed gevoel

Tegenover Het Nieuwsblad liet Amuzu zich uit over zijn keuze voor het Braziliaanse Gremio. De buitenspeler werd al verschillende mercato's met een vertrek in verband gebracht. "Mijn makelaar vertelde me over de interesse en de coach wilde met me praten. Dat gaf me een goed gevoel. Je hebt clubs waar de voorzitters alles bepalen, maar ik heb liever dat de trainer je echt wil."

Ook Napoli werd genoemd. "Ik wist dat ik er slechts optie C was. In mijn hoofd was het al Gremio." Anderlecht kon in het verleden bijna tien miljoen euro vangen voor de rappe buitenspeler, maar nu zou het iets meer dan één miljoen euro hebben gekregen. Amuzu kampte met een aflopend contract in Brussel.

Raad gekregen

Amuzu kreeg ook raad van Bolasie, die bij het Braziliaanse Cruzeiro onder contract staat. "Hij zei dat het een stevige competitie is die me zou liggen, omdat er hier veel ruimte ligt. ‘Als je het goed doet, kun je nog naar een topclub’, zei hij. Ik geloof dat ook. In mijn ploeg zit Martin Braithwaite, en spelers als Neymar en Depay spelen hier ook. Er is hier veel kwaliteit."

Is Brazilië een goede nieuwe uitdaging voor Amuzu?

Meest recent

Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

9
9
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

22
22
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

32
32
'AA Gent dokt miljoenen: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

64
64
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

246
246
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

341
341
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

61
61
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

43
43
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

257
257
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

19
19
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

173
173
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

249
249
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

287
287
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

142
142
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

75
75
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

173
173
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

110
110
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

164
164
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

361
361
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

116
116
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

238
238
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

347
347
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

233
233
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

304
304

Meer sportnieuws