Kompany zwaar onder druk bij Bayern: 'Uur van de waarheid'

door
Kompany zwaar onder druk bij Bayern: 'Uur van de waarheid'

Vincent Kompany maakte dit seizoen al veel indruk als oefenmeester bij Bayern München. In Duitsland is Der Rekordmeister autoritair, maar in de Champions League liep het een pak minder. De Belgische coach staat nu voor het 'uur van de waarheid' bij de Duitse grootmacht.

Kompany moet de prijzenkast van Bayern weer zien te vullen na een jaar zonder trofeeën. De vloek van aanvalsleider Harry Kane moet verbroken worden en in de Bundesliga is Kompany alvast goed op weg. Er wachten echter belangrijke weken bij Der Rekordmeister.

LEES OOK: Grote doorbraak? Bounida laat monden openvallen bij Ajax

Niet gemakkelijk

Bayern neemt het komende speeldag op tegen grootste titelconcurrent Bayer Leverkusen. In de afgelopen vijf onderlinge confrontaties kon Bayern niet winnen. "Beide wedstrijden waren heel close. De kwaliteit van beide teams is heel hoog. De twee wedstrijden dit seizoen waren verschillend. Leverkusen heeft laten zien dat ze hard kunnen pushen als dat nodig is, maar ook diep kunnen verdedigen. We zitten in een fase waarin we niet te veel aan de tegenstander willen denken."

Leverkusen schakelde Bayern onder meer uit in de DFB Pokal, het bekertornooi van Duitsland. Zo konden Kompany en consorten al één prijs schrappen dit seizoen. De wedstrijd kwam vrijwel meteen in een beslissende plooi. Doelman Manuel Neuer kreeg al in de 17e minuut een rode kaart. Uiteindelijk wist Leverkusen met 0-1 te winnen. Een ferme teleurstelling voor Kompany en een deuk in de hoge verwachtingen bij Bayern. 

Kampioenenbal

Ook in de Champions League staat Bayern voor een belangrijke terugwedstrijd. Tegen Celtic leek het lange tijd op weg naar comfortabele dubbele voorsprong, maar in het slot wisten de Schotten alsnog 1-2 te maken. Daardoor zal het toch nog strijden zijn in eigen huis voor Kompany en zijn manschappen.

Het Anderlecht-icoon zoekt geen excuses en is niet van plan zich te verschuilen achter de drukke kalender. Bayern heeft één doel: winnen in de Champions League. “We zijn dat drukke schema gewend, we zijn er mentaal klaar voor. We hebben bijna geen blessures op dit moment. Daarom kunnen we niet zeggen dat de wedstrijd niet op het juiste moment komt", citeert Het Laatste Nieuws.

🔥 Wat iedereen nu leest

''Nachtmerrie' op komst bij RSC Anderlecht'
''Nachtmerrie' op komst bij RSC Anderlecht'
Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt
Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt

Pakt Vincent Kompany dit seizoen een prijs met Bayern München?

Meest recent

Hasi sabelt eigen ploeg neer, volgende opponent al bekend

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een opdoffer van formaat geïncasseerd. De Brusselaars ...

122
122
Verrassing bij Club Brugge: "Transfer is niet aan de orde"

Joel Ordoñez heeft zijn zinnen gezet Olympique Marseille, Ardon Jashari wil nog steeds naar ...

109
109
2 op 10: Kranten messcherp voor 'Anderlecht-nachtmerrie'

Na amper drie officiële wedstrijden heeft RSC Anderlecht al één van zijn ...

299
299
'Kompany wijst 'man van 51 miljoen' onverbiddelijk de deur'

Ook bij FC Bayern München zit de vakantieperiode erop, Vincent Kompany en zijn troepen hebben ...

92
92
Zwarte avond Belgisch voetbal: Charleroi krijgt doodsteek in slotminuut

Voor Sporting Charleroi zit het Europese avontuur er al na twee wedstrijden op. De Carolo's ...

240
240
Anderlecht met grond gelijk gemaakt: "Schaamte ver voorbij!"

Het seizoen van RSC Anderlecht is amper drie wedstrijden ver of de eerste grote tegenvaller is al ...

383
383
Wat een afgang! Anderlecht sneuvelt in voorrondes Europa League

RSC Anderlecht is na één voorronde al uitgeschakeld voor de League Phase van de Europa ...

576
576
Genk krijgt fikse opsteker voor clash met Antwerp

KRC Genk speelde afgelopen weekend een sterke match op het veld van Club Brugge, maar verloor ...

240
240
'Transfergevecht om Rode Duivel: zware concurrentie Inter'

Internazionale gaf eind vorig seizoen de Italiaanse titel uit handen én verloor de finale van ...

87
87
Verlengen dankzij VAR: penalty in extra tijd nekt Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. Op ...

496
496
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge: "Niets te verliezen"

Vrijdagavond wordt de tweede speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met een interessant ...

148
148
Promise David slaat terug: "Het is gewoon dom"

Promise David is moeizaam aan het nieuwe seizoen begonnen. Op het veld van Antwerp FC speelde de ...

113
113
"Is dit een grap?" - Anderlecht in penarie, tweetal krijgt volle laag

RSC Anderlecht wou zich donderdagavond verzekeren van een plekje in de derde voorronde van de Europa ...

366
366
'Ronaldo verrast met transfergebaar richting Real Madrid'

Cristiano Ronaldo besloot begin deze zomer om dan toch zijn contract bij Al-Nassr te verlengen. ...

231
231
Doorbraak Ordoñez nabij? 'Club Brugge vangt recordbedrag'

Club Brugge is goed op weg om opnieuw een sterkhouder kwijt te spelen. Zo heeft Joel ...

754
754
Vlucht met 2.1 miljoen volgers: hysterie bij transfer Osimhen

Na een transfersoap van enkele weken, staat de toekomst van Victor Osimhen dan toch vast. De ...

202
202
Transfer Ivanovic rond: details van recorddeal Union bekend

Union SG heeft andermaal een spits verkocht met een enorme winst. Zo treedt Franjo Ivanovic in de ...

154
154
Häcken-Anderlecht: Hasi dropt twee verrassingen in basiself

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor zijn derde match van het seizoen en dat wordt meteen een ...

220
220
Hayen maakt selectie bekend: Club Brugge slikt bittere pil

Met zeges tegen Union en KRC Genk schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. Nochtans draait de ...

764
764
Hasi hakt knopen door: typeploeg RSCA krijgt al vorm

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het straks tegen BK Häcken een gunstige ...

272
272
Sportkoppel De Wolf & Guilliams verrast met moment

Voor Ortwin De Wolf was 2024–2025 een seizoen om nooit te vergeten. Niet alleen bevestigde hij ...

52
52
'Guardiola pikt bij Barcelona: gigantisch bedrag klaar'

Manchester City begon heel agressief aan de zomermercato, mede door het WK voor Clubs, maar ...

183
183
Hayen trekt van leer in soap Mignolet vs Jackers

Club Brugge trekt naar KV Mechelen, wat zeker geen makkelijke verplaatsing is. Nicky Hayen merkt ook ...

390
390
'STVV schakelt door: twee opties om Bertaccini te vervangen'

STVV mogen we stilaan toch een voorbeeldclub noemen voor de K11. De Kanaries verdienen al jaren zeer ...

660
660
'Plots miljoenenbod op tafel bij Anderlecht'

Olivier Renard en Tim Borguet moeten flink aan de bak. Er moet immers dringend verkocht worden, want ...

1164
1164

Meer sportnieuws