Standard-fans krijgen klap in gezicht vlak voor KRC Genk

door
Standard-fans krijgen klap in gezicht vlak voor KRC Genk

Standard neemt het vrijdag in Sclessin op tegen competitieleider KRC Genk. De supportersgroep Ultras Inferno 1996 had een grote tifo voorbereid, maar dat feestje mag uiteindelijk niet doorgaan.

De supporters hoopten uit te pakken met een tifo van een Standard-fan met een bivakmuts en Bengaals vuur in zijn hand. Dat vond de politie echter ongepast en de autoriteiten weigerden het voorstel van de tifo voor de topper tegen KRC Genk.

Klap in gezicht van fans

Voor de ultras is het een enorme klap in het gezicht. Standard steunde de fans niet en ging ook niet in gesprek met de supportersgroep of de politie. 'Het veiligheidspersoneel van de club en de hoofdcommissaris van de politie weigerden de tifo door een volgens hen ongepaste afbeelding’, klinkt het in een statement.

De fans zijn woedend. ‘De geplande tifo zal waarschijnlijk nooit het daglicht zien. Hiermee straffen ze niet alleen een groep, maar ook de passie van jonge supporters die uren hebben besteed aan het ontwerpen van de tifo. Om nog maar te zwijgen van RSCL-fans die ons financieel ondersteunen bij het organiseren van onze animaties.’

Klein land, klein geest

De supporters probeerden nog de lokale autoriteiten te overtuigen, maar tevergeefs. ‘De hele dag hebben we geprobeerd om in gesprek te gaan, maar dat werd categoriek geweigerd! Terwijl onze club al geruime tijd onder druk staat, hebben de fans zich op veel vlakken geduldig opgesteld. Toch vinden de autoriteiten altijd wel iets om over te klagen en int e perken. Net zoals in dit land, dat meer gesloten is dan ooit. Klein land, kleine geest!, adus de fans.

JOUW MENING TELT:
Vind jij het terecht dat dit soort acties worden geweigerd?

Meest recent

‘Supporters lachen met Dessers na vreemde miljoenentransfer’

Cyriel Dessers speelde in het verleden bij KRC Genk, maar sinds 2023 staat de Nigeriaanse Belg onder ...

24
24
OHL haalt snoeihard uit: “Niemand staat boven de club!”

Oud-Heverlee Leuven heeft met David Hubert een nieuwe hoofdtrainer. Chris Coleman werd ...

20
20
Grote ogen en open monden: Wesley Sonck verrast iedereen

Wesley Sonck is naast analist ook een showbeest pur sang. De Ninovieter dook al op in een aantal ...

43
43
Club Brugge verliest twee talenten: “Daarom verhaal uit”

De jeugdopleiding van Club Brugge heeft de afgelopen jaren een enorme opmars meegemaakt. Voor het ...

114
114
Witsel naar Standard? 'Exacte situatie aan het licht'

De terugkeer van Axel Witsel werd toegejuicht door de supporters van Standard. De middenvelder brak ...

185
185
Hubert gooit alles op tafel over Anderlecht

David Hubert werd bij RSC Anderlecht de laan uitgestuurd en Besnik Hasi werd aangesteld als zijn ...

176
176
Union SG pakt plots uit met zéér straffe deal

Union SG staat erom bekend onbekende spelers voor een prikje te halen. Promise David werd zo voor ...

129
129
Talenten staan klaar bij Duivels: “Nieuwe Gouden Generatie”

De Gouden Generatie kende een hoogtepunt met een bronzen medaille op het WK in 2018. Sindsdien ...

216
216
“Waanzinnig bizar!” - De Bruyne-gekte slaat toe in Napels

Kevin De Bruyne begint aan een nieuw avontuur bij Napoli. De Italiaanse club werd afgelopen seizoen ...

84
84
Horrorscenario in de maak voor Ajax?

Bij Ajax spelen met Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida verschillende Belgen. De ...

44
44
Details Supercup bekend, nieuws over volledige kalender

Union SG werd afgelopen seizoen landskampioen in de Jupiler Pro League. De Brusselse club pakte een ...

449
449
Wie verovert het hart van Gert Verheyen? Zijn boodschap is duidelijk

Voor Gert Verheyen mag de broeksriem even ervan af, al kan je dat gerust met een korrel zout nemen. ...

182
182
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club Brugge gaan hard'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

421
421
Leko vloekt op Hubert: OHL berooft Charleroi

Verschillende Belgische clubs zijn van hoofdtrainer veranderd. Bij KAA Gent werd Ivan Leko ...

174
174
Vrancken bonkt op tafel bij STVV: “Kan niet door de beugel”

Wouter Vrancken wist Sint-Truiden VV in de Jupiler Pro League te houden en de voormalige trainer van ...

323
323
Lukaku is het beu en geeft criticasters lik op stuk

Romelu Lukaku is de topscorer aller tijden van de Rode Duivels en de spits maakte furore bij onder ...

152
152
OHL slaat transferslag en rondt knappe deal af

Oud-Heverlee Leuven kon afgelopen seizoen geen potten breken in de Europe Play-Offs en is volop ...

68
68
'Saelemaekers dicht bij straffe stap: AC Milan eist jackpot'

Alexis Saelemaekers kende een topseizoen bij AS Roma, maar de polyvalente vleugelspeler ligt nog ...

111
111
Vannieuwkerke laat volgers in totale verbazing achter

Karl Vannieuwkerke is ongetwijfeld een van de bekendste sportjournalisten in Vlaanderen. Met zijn ...

126
126
‘Real Madrid lanceert grote plannen met Courtois’

Thibaut Courtois is al jaren de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie ...

118
118
'Laporta geeft groen licht voor supertransfer Barcelona'

FC Barcelona won afgelopen seizoen alles wat er te winnen valt in Spanje, maar wil in de komende ...

132
132
'KVM bijt in het stof: KV Kortrijk doet koopje in JPL'

KV Kortrijk slaagde er afgelopen seizoen niet om het behoud in de Jupiler Pro League te vrijwaren. ...

555
555
Transferdeal met Anderlecht? Frutos speelt open kaart

RSC Anderlecht is momenteel volop bezig met het aanwerven van versterking, maar zal in de komende ...

404
404
Vuurwerk op WK clubs: drie rode kaarten en straffe comeback

In de Verenigde Staten wordt momenteel het vernieuwde wereldkampioenschap voor clubteams afgewerkt. ...

82
82
'Onderhandelingen lopen: eerste grote vertrekker bij Club'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding op het komende seizoen weldra van start, aanstaande ...

752
752

Meer sportnieuws