Vanaken terug Rode Duivel? Mannaert reageert met brede lach

door
Vanaken terug Rode Duivel? Mannaert reageert met brede lach

Club Brugge maakte woensdag andermaal indruk in de Champions League door met 2-1 te winnen van Atalanta BC. Zonder echt op te vallen toonde Hans Vanaken zich ook in die match weer de grote metronoom bij Blauw-Zwart. Daarmee zette hij zijn kandidatuur bij de nationale ploeg nog wat extra kracht bij.

Onder Roberto Martinez was de aanvoerder van de Belgische kampioen lange tijd een vaste waarde in de selectie. Vanaken werd ook meegenomen naar het WK van 2022. Maar Martinez' opvolger Domenico Tedesco zag het niet in hem. Zo werd de spelmaker nog slechts één keer opgeroepen en bleef hij tijdens dat tweeluik aan de bank gekluisterd.

Nochtans bleef Vanaken al die tijd hoge toppen scheren bij Blauw-Zwart. In eigen land bleef hij in één van de beste spelers op de Belgische velden, ook op Europees niveau maakte de Limburger indruk. Niet voor niets won hij een week geleden voor de derde keer de Gouden Schoen. Er wordt dan ook steeds nadrukkelijker gespeculeerd over een comeback bij de nationale ploeg.

Herkansing onder Garcia?

Dat heeft uiteraard te maken met de aanstelling van nieuwe bondscoach Rudi Garcia. De Fransman kwam hem persoonlijk zijn Gouden Schoen uitreiken en zwaaide tijdens het gala met lof naar de spelmaker. Deze week liet Garcia dan weer verstaan dat Vanaken één van de spelers uit de Belgische competitie is die hij van op de voet volgt.

Een ander voordeel voor Vanaken is de rol van Vincent Mannaert. Die was jarenlang zijn baas bij Club Brugge en is momenteel de sportief directeur bij de KBVB. Woensdag werd hij bij VTM 2 alvast gepolst naar een terugkeer van Vanaken. "Normaal ging de bondscoach er zelf bij zijn vanavond, maar door de staking van donderdag is hij verontschuldigd. Als ik hem zie, zal ik het hem zeker vragen. En ik zal het níét laten weten", reageerde hij met een brede glimlach.

Al jaar op goed niveau

Mannaert liet de kans wel niet onbenut om de kwaliteiten van Vanaken nog eens in de verf te zetten. Het ziet er dus goed uit voor de Brugse aanvoerder, zelf blijft hij er evenwel nuchter onder. "Ik denk dat mijn niveau het laatste jaar gewoon heel goed is. Onder de vorige bondscoach was dat misschien niet goed genoeg, of paste ik niet in zijn manier van spelen. Maar nu is er een nieuwe bondscoach. Ik ken hem nog niet genoeg om te wat hij verwacht van de nationale ploeg. Hij moet kijken was het beste is voor de nationale ploeg, ik hoop natuurlijk daar deel van uit te maken. Maar dat zien we wel", aldus Vanaken.

POLL: Vanaken moet in maart opnieuw geselecteerd worden ...

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

43
43
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

69
69
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

141
141
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

46
46
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

145
145
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

321
321
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1021
1021
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

172
172
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

396
396
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

245
245
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

329
329
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

104
104
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

317
317
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

405
405
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

448
448
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

112
112
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

689
689
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

160
160
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1338
1338
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

551
551

Meer sportnieuws